alenita
02.01.09,18:46
Dobrý deň,
neviem ani kam tému zaradiť, lebo sa mi nechcelo doteraz dostatočne informovať a dnes som prišla na poštu s poukážkami v Skk pričom na webe slovenskej pošty som sa dočítala, že pracovník poskytne bianco poukážku na prepísanie pre eur ale nikde som sa nedočítala či to môžem alebo nemôžem zaplatiť v Skk. Logicky si myslím, že do 16 môžem, ale pracovníčka iba odvrkla, že v Skk mi zobrať nemôže a nedala žiadne šeky so slovami prepíšte si to a zaplatiť môžte v Skk. Nechcelo sa mi tam s ňou odutou zhovárať tak som odišla. Len ma to zaujíma, môžem šek vypísaný v Eur zaplatiť slovenskými korunami? ďakujem.
Rozalka
02.01.09,17:48
Otázka: môžem šek vypísaný v Eur zaplatiť slovenskými korunami?
Odpoveď: Nie.
ivka70
02.01.09,17:53
ja si myslim, ze moze platit v Skk sek vypisany na EUR, do 16.1. urcite ano.
Mária27
02.01.09,17:59
Poukazy musia byť v eurách, lebo spracovanie a účtovanie nie je duplicitné. Poukazy sa prepravujú fyzicky, nie elektronicky. Platiť možno v korunách.

Bolo to aj na všetkých letákoch pošty, aj vo všetkých novinách inzerované už asi pol roka.
Rozalka
02.01.09,18:23
No neviem, poštové poukážky treba prepísať zo SK na €.


http://www.posta.sk/page/901
Ako to bude s platením dokladov PPP U vytlačených v mene Sk v roku 2009?

Platobné doklady vytlačené v roku 2008 s označením meny Sk, bude potrebné po 1.1.2009 prepísať na nový, bianco platobný doklad s označením meny EUR. Za prepočet a prepis na bianco doklad zodpovedá zákazník.

Bude sa dať po 1.1.2009 platiť pôvodnými platobnými dokladmi PPP U a PPP H?
Nie, od 1.1.2009 budú v platnosti nové platobné doklady s označením meny v euro. Od 1.1.2009 pošta neprijme platobný doklad s označením meny Sk.

V akej mene bude možné platiť za zásielky v roku 2009? Slovenská pošta bude prijímať od 1.1.2009 do 16.1.2009 vrátane (počas obdobia duálneho obehu) platby za zásielky v hotovosti v mene euro a súčasne aj v Sk. Od 17.1.2009 len v mene euro. Výdavok sa bude vyplácať v mene euro.

Ako sa bude dať v roku 2009 vyinkasovať dobierková suma k zásielke na dobierku, ktorá bola podaná v roku 2008 s dobierkovou sumou uvedenou v Sk?Zásielky na dobierku podané v roku 2008 budú v roku 2009 zákazníkom vydané bez potreby prepísania a prepočítania dobierkovej sumy. Prepočet sumy zabezpečí Slovenská pošta podľa konverzného kurzu. Odosielateľ zásielky obdrží platbu v euro. Slovenská pošta odporúča, aby pri odosielaní dobierkových zásielok, ktoré možno adresát preberie až v roku 2009 (dátum podania + úložná doba zásielok) prikladali dobierkové poukazy v mene SKK aj v mene EUR, aby sa vyinkasovala presná suma podľa želania.
Zoltán Kovács
02.01.09,18:43
Nie sú to šeky, ale podací lístok.

Starý na SKK pošta už neberie, majú nové na EUR. Pridal som aj do tlačív.
Pôvodné na SKK sú od machinak, len som ich upravil na EUR, podľa nových čo som dostal na pošte.

Takže v dokumentoch, ale pridám aj sem. Tlačí 4 kusy na A4 stranu. Vďaka aj machinakovi.