ce3peo
02.01.09,19:37
Ahojte
chcem sa opytat co by ste mi doporucili pre dieta /9 mesacne/ , ake poistenie + sporenie.
chcel by som klasicke urazove poistenie a tiez nejake sporenie.
ci sa mam dat nahovorit na IZP alebo kapitalove poistenie / slniecko/ ,alebo len sporiaci ucet
dakujem
peter
buchač
02.01.09,19:29
Každý bude chváliť to svoje ;):cool:

No musíš si vybrať sám . Doporučujem pozrieť si na nete , stačí zadať " poisťovne " a ideš .

Za seba - moja rodina sme pistenci v jednej nemenovanej :cool::---/ UNION / .
Podmienky boli stanovené , že platím 10 rokov , ale poistenie je na dobu 20 rokov .
To znamená , že moje peniaze sa zhodnocujú a po skončení poistnej doby mi bude vyplatená koncová suma . Naschvál neuvádzam konkrétne platby , nakoľko tie si určuje každý sám na svoje špecifiká . ;)
ludmilla
02.01.09,19:44
V poistení sa nevyznám, ale našla som túto stránku možno ti pomôže:

Výsledky súťaže finančných produktov Zlatá minca 2008


19.11.2008 11:05
http://img.topky.sk/173834.jpg/zlata-minca-2008-pr-clanok.jpg (http://galeria.zoznam.sk/pix.fcgi?oid=173834&cid=355532)
Od 7. do 14. novembra hlasovali členovia odbornej poroty v jednotlivých kategóriách súťaže finančných produktov Zlatá minca 2008. Každý člen poroty vyberal v každej kategórii tri najlepšie produkty - prvý dostal 3 body, druhý 2, tretí 1 bod. Výsledky boli vyhlásené v utorok 18. novembra v bratislavskom Café Reduta.

„Ak by som mal hlasovanie odbornej poroty Zlatej mince 2008 zhrnúť do jedného slova, povedal by som, že bolo veľmi pestré,“ hovorí Jiří Ščobák, vyhlasovateľ súťaže Zlatá minca.
„Na jednej strane máme veľa produktov, ktoré obhájili svoju pozíciu z minulosti a niektoré dokonca získali prvé miesto v každom z štyroch ročníkov Zlatej mince, na druhej strane sa vo výsledkoch presadili inovované a nové produkty. Výsledky v mnohých kategóriách boli veľmi vyrovnané a rozhodoval doslova hlas každého člena odbornej poroty.“
„Hodnotené produkty sú naozaj veľmi rôznorodé. Aj keď máme mnoho kategórií, nie sú produkty v rámci jednej kategórie ľahko porovnateľné. Napriek tomu výsledky hovoria, že takýto prístup k hodnoteniu má zmysel,“ hovorí Benedikt Fronc, člen odbornej poroty a konateľ finančno-poradenskej spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko.
„Určite je to iná cesta, ako matematické kritériá. Dáva možnosť zohľadniť význam rôznych prínosov pre klienta, ktoré sa obtiažne vyjadrujú číslami.“

Kapitálové životné poistenie
1. Wüstenrot poisťovňa: Jediné rizikové poistenie s garantovaným podielom na zisku a daňovým zvýhodnením
2. Allianz - Slovenská poisťovňa: Program Život
3. GENERALI PPF Holding: Variabilné životné poistenie DYNAMIK Plus

Investičné životné poistenie
1. Wüstenrot poisťovňa: Investičné životné poistenie pre zdravie a dôchodok
2. Allianz - Slovenská poisťovňa: Program Invest Strategie
3. AXA: Investičné životné poistenie Partner Invest

Detské životné poistenie
1. Allianz - Slovenská poisťovňa: Program Baby budúcnosť
2. AXA: Detské investičné životné poistenie Lienka
3. Aegon: Detské životné poistenie Juventus

Úrazové poistenie
1. AXA: Rodinné úrazové poistenie
2. Allianz - Slovenská poisťovňa: Miliónové poistenie
3. UNIQA: Úraz & Starostlivosť

Poistenie domácností
1. Allianz - Slovenská poisťovňa: Poistenie domácnosti
2. UNIQA: Domov & Šťastie - Top 2 Byt
3. GENERALI PPF Holding: Balík poistenia domácnosti MOJE BÝVANIE

Poistenie nehnuteľností
1. Allianz - Slovenská poisťovňa: Poistenie budov
2. UNIQA: Domov & Šťastie - Top 2 Dom
3. ČSOB Poisťovňa: Domos Kompakt

Cestovné poistenie
1. Union poisťovňa: On-line cestovné poistenie
1. Allianz - Slovenská poisťovňa: Cestovné poistenie s neobmedzeným krytím liečebných nákladov
3. UNIQA: Cestovanie & Sloboda - Viacročné cestovné poistenie

PZP motorových vozidiel
1. KOOPERATIVA poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie
2. Allianz - Slovenská poisťovňa: Modré povinné zmluvné poistenie
3. AXA: Auto

Havarijné poistenie
1. Allianz - Slovenská poisťovňa: Havarijné poistenie
2. GENERALI PPF Holding: Havarijné poistenie AUTOŽOLÍK
3. KOOPERATIVA poisťovňa: Eurokasko

Poistenie podnikania
1. Allianz - Slovenská poisťovňa: Komplexné poistenie podnikateľov
2. UNIQA: Majetok & Efekt
3. GENERALI PPF Holding: Poistenie pre podnikateľov TOP4BIZ

Doplnkové dôchodkové sporenie
1. AXA: Doplnkové dôchodkové sporenie
2. ING Tatry-Sympatia: Doplnkové dôchodkové sporenie
3. Aegon: Doplnkové dôchodkové sporenie Aegon

Zdravotné poistenie
1. Union zdravotná poisťovňa: Zdravotné poistenie
2. Dôvera zdravotná poisťovňa: Zdravotné poistenie
3. Všeobecná zdravotná poisťovňa: Zdravotné poistenie

Stavebné sporenie
1. Prvá stavebná sporiteľňa: Úver XXL konštant
2. Wüstenrot stavebná sporiteľňa: Stavebné sporenie s extra bonusom - výnos až 22,5%
3. ČSOB: Stavebné sporenie Profit

Bankové účty
1. mBank: Bežný účet mKonto od mBank
2. VÚB: Flexiúčet
3. mBank: Sporiaci účet eMax od mBank

Elektronické bankovníctvo
1. Tatrabanka: Internet banking
2. VÚB: Internet banking
3. mBank: Internetbanking od mBank

Debetné karty
1. VÚB: Maestro Dobrý anjel
2. Slovenská sporiteľňa: VISA Classic elektronická
2. mBank: VISA Classic od mBank

Kreditné karty
1. VÚB: MasterCard original+
2. Tatrabanka: EUROCARD/MASTERCARD súkromná
3. Slovenská sporiteľňa: Maestro s čipom

Spotrebiteľské úvery
1. VÚB: Flexipôžička
2. Slovenská sporiteľňa: Spotrebný úver - úver na čokoľvek
3. Tatrabanka: Bezúčelový úver

Úvery na bývanie
1. VÚB: Flexihypotéka
2. mBank: mHypotéka
2. Tatrabanka: Hypotéka

Podnikateľské úvery
1. VÚB: Profiúvery
2. ČSOB: Rýchly podnikateľský úver
2. Tatrabanka: Financovanie malých a stredných podnikateľov

Podnikateľské účty
1. VÚB: Flexibiznis účet
2. Tatrabanka: TatraBusiness
3. ČSOB: ČSOB Podnikateľské konto KOMPLET

Investičné bankovníctvo
1. Privatbanka: Privatbanka Wealth Management (PWM)
2. VÚB: Garantovaný vklad
3. Pioneer Investments: RYTMUS - program pravidelného investovania

Nákup na splátky
1. Home Credit: Spotrebiteľský úver Home Credit
2. Cetelem: Nákup na splátky
2. GE Money: Úver Multiservis

Financovanie kúpy motorových vozidiel
1. ČSOB Leasing: Spotrebný úver
2. Volkswagen Finančné služby Slovensko: ŠKODA leasing
3. VÚB Leasing: Optimal lízing

Leasing pre podnikateľov
1. ČSOB Leasing: Operatívny lízing
2. Volkswagen Finančné služby Slovensko: Operatívny leasing
3. VÚB Leasing: Zelený program
3. VÚB Leasing: Operatívny lízing
3. Tatra Leasing: Operatívny leasing

Korunové peňažné fondy
1. Tatra Asset Management: TAM-Korunový peňažný fond
2. AXA: AXA SKK KONTO
3. VÚB AM: VÚBAM Peňažný Korunový fond

Korunové dlhopisové fondy
1. Tatra Asset Management: TAM-Korunový dlhopisový fond
2. KBC (ČSOB): KBC RENTA Slovakrenta
3. Pioneer Investments: Slovak Bond

Fondové portfólio
1. VÚB AM: VÚBAM Konzervatívne Portfólio
2. Tatra Asset Management: TAM-StrategicFund
3. Pioneer Investments: Global Progressive
3. Tatra Asset Management: TAM-ConservativeFund

Globálne akciové fondy – veľká trhová kapitalizácia
1. ING: ING (L) Invest Global High Dividend
2. Pioneer Investments: Global Ecology
2. KBC (ČSOB): KBC Equity Fund Top 30

Americké akciové fondy – veľká trhová kapitalizácia
1. Pioneer Investments: U.S. Pioneer Fund
2. Tatra Asset Management: TAM-Americký akciový fond
3. KBC (ČSOB): KBC Equity Fund Buyback America

Európske akciové fondy – veľká trhová kapitalizácia
1. Pioneer Investments: European Equity 130/30
2. Tatra Asset Management: TAM-Európsky akciový fond
3. KBC (ČSOB): KBC Equity Fund Eurozone

Akciové fondy – rozvíjajúce sa trhy
1. Pioneer Investments: Emerging Markets Equity
2. KBC (ČSOB): KBC Equities Fund New Markets
3. ING: ING (L) Invest Latin America

Akciové fondy – rozvíjajúce sa trhy (stredná a východná Európa)
1. Pioneer Investments: Emerging Europe and Mediterranean Equity
2. ING: ING International Višegrádsky akciový fond
3. AXA: AXA CEE Akciový fond

Dlhopisové fondy – rozvíjajúce sa trhy
1. AXA: AXA CEE Dlouhopisový fond
2. Pioneer Investments: Emerging Markets Bond
2. VÚB AM: VÚBAM Dlhopisový Konvergentný fond

Zlatá minca si dáva za cieľ zorientovať verejnosť v ponuke finančných produktov, zúžiť jej výber. V prípade produktov na stupniach víťazov ide s vysokou pravdepodobnosťou o dobré produkty. Odporúčaný postup je zobrať niekoľko prvých produktov v kategórii a zistiť, ktorý je ten najvhodnejší pre vás. Ako sa nedávno vyjadril člen odbornej poroty, Benedikt Fronc z OVB Allfinanz Slovensko: „Finančné produkty sú pre jednotlivca, ktorý ich vždy bude vnímať subjektívne.“



Zdroj: http://www.topky.sk/cl/7/355532/Vysledky-sutaze-financnych-produktov-Zlata-minca-2008
katkapekly
02.01.09,20:51
Osobne by som dieťaťu životnú poistku (ani investičnú ani kapitálovú) nezakladala. Zhodnotenie nie je také vysoké, nikdy nedostaneš viac ako vložíš, a ak naviac odrátaš infláciu... Okrem toho životné poistenie je aj na to, aby rodina nezostala celkom bez prostriedkov, ak sa matke či otcovi niečo stane. Ale ak by sa nedajbože niečo stalo dieťaťu, nechcem byť cynická alebo niečo, ale rodinu to nijako finančne neohrozí. Takže skôr by som si vyberala úrazové poistenie, ale nie nejak zbytočne drahé, veď predsa len sú to "nenávratné" peniaze ak sa nič nestane. A čo sa týka sporenia, uvažovala by som skôr (a aj uvažujem) asi o stavebnom sporení pre dieťa. Pripadá mi to najbezpečnejšie a zhodnotenie nie je zlé...
Stanislav 1975
03.01.09,11:21
Osobne by som dieťaťu životnú poistku (ani investičnú ani kapitálovú) nezakladala. Zhodnotenie nie je také vysoké, nikdy nedostaneš viac ako vložíš, a ak naviac odrátaš infláciu... Okrem toho životné poistenie je aj na to, aby rodina nezostala celkom bez prostriedkov, ak sa matke či otcovi niečo stane. Ale ak by sa nedajbože niečo stalo dieťaťu, nechcem byť cynická alebo niečo, ale rodinu to nijako finančne neohrozí. Takže skôr by som si vyberala úrazové poistenie, ale nie nejak zbytočne drahé, veď predsa len sú to "nenávratné" peniaze ak sa nič nestane. A čo sa týka sporenia, uvažovala by som skôr (a aj uvažujem) asi o stavebnom sporení pre dieťa. Pripadá mi to najbezpečnejšie a zhodnotenie nie je zlé...
Ale ale, to odkial máš, že nedostane ani to čo dala? Peknú hlúposť si Katka napísala, len čo je pravda...
Inak výhoda týchto detských poistiek je najma to- že ak máš cieľovú sumu napr. 200.000 a rodičovi sa niečo stane, tak zmluvu nikto neplatí ale po dosiahnutí dohodnutého veku uvedenú sumu dostane vyplatenú...
Stanislav 1975
03.01.09,11:22
Osobne by som dieťaťu životnú poistku (ani investičnú ani kapitálovú) nezakladala. Zhodnotenie nie je také vysoké, nikdy nedostaneš viac ako vložíš, a ak naviac odrátaš infláciu... Okrem toho životné poistenie je aj na to, aby rodina nezostala celkom bez prostriedkov, ak sa matke či otcovi niečo stane. Ale ak by sa nedajbože niečo stalo dieťaťu, nechcem byť cynická alebo niečo, ale rodinu to nijako finančne neohrozí. Takže skôr by som si vyberala úrazové poistenie, ale nie nejak zbytočne drahé, veď predsa len sú to "nenávratné" peniaze ak sa nič nestane. A čo sa týka sporenia, uvažovala by som skôr (a aj uvažujem) asi o stavebnom sporení pre dieťa. Pripadá mi to najbezpečnejšie a zhodnotenie nie je zlé...
Katuška,predtým ako niečo napíšeš- si over fakty a nezavádzaj...
nela88
03.01.09,11:32
Súhlasím s katkapekly, aby bolo dieťa do dospelosti zabezpečené,musíš byť poistený Ty, jemu len úrazové, to sa dalo za dákych 30 SK myslím v Ergu/ na mesiac/.A šetriť fakt radšej na stavebke, tam nie sú povinné pevné mesačné platby/môže sa vyskytnúť hocičo/Toť môj názor,ale rozhodnúť sa musíte Vy
Stanislav 1975
03.01.09,11:43
Súhlasím s katkapekly, aby bolo dieťa do dospelosti zabezpečené,musíš byť poistený Ty, jemu len úrazové, to sa dalo za dákych 30 SK myslím v Ergu/ na mesiac/.A šetriť fakt radšej na stavebke, tam nie sú povinné pevné mesačné platby/môže sa vyskytnúť hocičo/Toť môj názor,ale rozhodnúť sa musíte Vy
Nela, ja nemám nič proti napr. stavebku, ale skor mi zvláštné, prečo Katka takto verejne klame :mad: ,a to tým, že z poistenia dostane menej ako tam človek dá- je to HLÚPOSŤ, to je fakt...
Zoltán Kovács
03.01.09,11:44
Nela, ja nemám nič proti napr. stavebku, ale skor mi zvláštné, prečo Katka takto verejne klame :mad: ,a to tým, že z poistenia dostane menej ako tam človek dá- je to HLÚPOSŤ, to je fakt...

Nenazval by som to klamaním. Ak máš životnú poistku bez kapitalizácie, tak veru dostane menej pri skončení zmluvy ako si tam vložil.
Beella
03.01.09,11:46
Nela, ja nemám nič proti napr. stavebku, ale skor mi zvláštné, prečo Katka takto verejne klame :mad: ,a to tým, že z poistenia dostane menej ako tam človek dá- je to HLÚPOSŤ, to je fakt...


:confused: Kde sa v jej texte píše, že dostane menej ako vloží ?
Stanislav 1975
03.01.09,11:47
Nenazval by som to klamaním. Ak máš životnú poistku bez kapitalizácie, tak veru dostane menej pri skončení zmluvy ako si tam vložil.
Smith, ale je to klamanie-lebo ona tam píše aj o kapitálovej- všimni si jej príspevok...
Stanislav 1975
03.01.09,11:48
:confused: Kde sa v jej texte píše, že dostane menej ako vloží ?
Prečítaj si to ešte raz...
Beella
03.01.09,11:49
Prečítaj si to ešte raz...

sorry, asi som nechápavá, ale ja to tam nevidím - uvádza len, že nedostane viac ako vloží. Alebo? :confused:
Stanislav 1975
03.01.09,11:49
:confused: Kde sa v jej texte píše, že dostane menej ako vloží ?
Druhá vete, opakujem DRUHÁ veta- klamstvo ako Trnava
Stanislav 1975
03.01.09,11:50
sorry, asi som nechápavá, ale ja to tam nevidím - uvádza len, že nedostane viac ako vloží. Alebo? :confused:
Panebože-však to je to isté....- ach jaj bože ludia moji
Zoltán Kovács
03.01.09,11:52
Zhodnotenie nie je také vysoké, nikdy nedostaneš viac ako vložíš, a ak naviac odrátaš infláciu...

Toto je druhá veta od katkapekly.


Druhá vete, opakujem DRUHÁ veta- klamstvo ako Trnava

Ale hádať sa nebudem, nevidím zmysel chytať sa za slovíčka.
Stanislav 1975
03.01.09,11:55
Toto je druhá veta od katkapekly.



Ale hádať sa nebudem, nevidím zmysel chytať sa za slovíčka.
No však smith- jasne to tam napísala- nikdy( údajne) nedostaneš viac ako vložíš!!!
Ja tiež už končím s touto témou, len ma mrzí , že niektorí ludia si nepreveria fakty a píšu hlúposti
Pekný deň Smith...;)
katkapekly
04.01.09,18:45
No tak prečítala som si teraz čo sa tu popísalo a možno by bolo dobré vrátiť sa k pôvodnej téme a pokúsiť sa spoločne poradiť zadávateľovi témy. Chcela som len povedať, že si myslím, že pre dieťa je životné poistenie zbytočné, že by som skôr volila inú formu sporenia. Je možné, že sa mýlim a nemala som to napísať tak ako som napísala a nevyjadriť sa tak absolutisticky - teda nepoužiť slovo nikdy. Ale človek niekedy niečo napíše alebo povie a až potom si uvedomí, že bolo treba voliť iné slová. Len nechápem prečo to Stanislav zobral tak, že klamem. Človek, ktorý klame, to musí urobiť vedome, vedome chcieť povedať zlú informáciu. Naozaj si Stanislav myslíš, že takto to bolo? Že som mala v úmysle klamať? Myslím, že aj ty si zbytočne napísal slová, ktoré mohli a mali znieť inak. Mohol si napríklad povedať že sa mýlim a faktami ma vyviesť z omylu. Celkom sám a bez môjho pričinenia si sa vyhecoval k hnevu a slovne ma napádal a vyprovokoval diskusiu o niečom úplne inom ako bola položená otázka. Osloviť ma zdrobneninou a potom napísať, že klamem a píšem hlúposti, to sa mi z Tvojej strany nezdá veľmi fér.
Prerátala som si moju poistku. Za 37 rokov - teda do svojej šesťdesiatky tam zaplatím spolu 538 572 korún (sa mi nechce prerátavať na eurá). A poistná suma je 600 000 korún. S garantovanou úrokovou mierou, ktorú mám sľúbenú, to bude okolo 700 000 korún. Je to matematicky viac. Predtým, keď som rátala, keď som písala príspevok, som sa pomýlila, pretože som zabudla odrátať sumu za úrazové pripoistenie. Moja vina. Ospravedňujem sa. Ale aj tak. Pred dvoma rokmi sme za 750 000 kúpili trojizbový byť. Teraz má náš byt hodnotu niečo okolo 2 000 000 korún. Takže aj keď matematicky dostanem viac ako som vložila, kúpim si za to menej. Aspoň si myslím, samozrejme neviem ako sa tu bude vyvíjať situácia.
Ja som za životné poistenie, ale viac kvôli tomu, aby bola rodina zabezpečená v prípade smrti poisteného, ako kvôli sporeniu. Ale to už je môj pohľad na vec. Myslím, že svojou životnou poistkou + kúpou nehnuteľnosti + nejakým sporením pre dieťa ho dostatočne finančne zabezpečím ak by sa mi niečo stalo. A ešte sa ho pokúsim naučiť aby bol tolerantný k názorom iných a nenazýval ich klamármi bez poriadnej diskusie a len na základe jednej vety ktorá mohla byť skôr omylom ako vedomým klamstvom. Veď aj ty si, Stanislav v ktorejsi téme vyzýval, aby sme boli jeden k druhému tolerantní. To vám všetkým na Porade a aj sebe, želám do Nového roku.
ce3peo
05.01.09,19:31
dakujem za prispevky aj ked sa to trochu zvrklo:)
chcel som len pocut viac nazorov na to ci zalozit poistku aj so sporenim v jednom alebo len urazove poistenie a zvlast sporenie, lebo mam z toho uz chaos a neviem sa rozhodnut co je rozumnejsie aj zhladiska poistenie aj nieco usporit pre dieta kedze nepatrim do skupiny ze neviem co s peniazmi
dakujem;)
tymka
06.01.09,19:00
Skúsim do tejto témy vniesť trochu svetla. Pre dieťa je najlepšie keď je v prvom rade kvalitne (kvalitne = primerane aktuálnej životnej úrovni) poistený rodič/čia, resp. nositeľ/lia príjmu. Ak je táto podmienka splnená, potom je možné poistiť dieťa. Existuje samozrejme veľa možností. Dôležité je, či chcete poistiť dieťa aby ste mali dostatok peňazí, keď sa mu niečo vážne stane (úraz, poúrazová invalidita), na vykrytie výdavkov, ktoré vzniknú s liečbou resp. na vykrytie straty príjmu keď bude musieť ostať jeden z rodičov doma s dieťaťom. Druhým faktorom vplývajúcim na Vaše rozhodnutie je odhodlanie pripraviť dieťaťu nejaký kapitál na štart do života resp. na štúdium a pod. - teda sporenie. Ak chcete zabezpečiť jedno aj druhé ideálnym aj najefektívnejším riešením je detské poistenie s tvorbou kapitálu (môže byť kapitálové aj investičné - je to závislé od Vášho prístupu k investičnému riziku). K zoznamu zo Zlatej mince len toľko, že každý máme iné priority a sme v inej životnej situácii. Preto by som doporučil jasne zadefinovať Vaše očakávania a zadať to viacerým poisťovniam. Musíte však počítať s tým, že každá poisťovňa má špecifické poistné podmienky, ktoré by ste mali mať preštudované. Je to predsa len zmluva na viac ako 15 rokov.
Trošku som sa rozpísal, ale táto problematika je veľmi rozsiahla. Dúfam, že pomohlo ;-)
Stanislav 1975
11.01.09,10:38
No tak prečítala som si teraz čo sa tu popísalo a možno by bolo dobré vrátiť sa k pôvodnej téme a pokúsiť sa spoločne poradiť zadávateľovi témy. Chcela som len povedať, že si myslím, že pre dieťa je životné poistenie zbytočné, že by som skôr volila inú formu sporenia. Je možné, že sa mýlim a nemala som to napísať tak ako som napísala a nevyjadriť sa tak absolutisticky - teda nepoužiť slovo nikdy. Ale človek niekedy niečo napíše alebo povie a až potom si uvedomí, že bolo treba voliť iné slová. Len nechápem prečo to Stanislav zobral tak, že klamem. Človek, ktorý klame, to musí urobiť vedome, vedome chcieť povedať zlú informáciu. Naozaj si Stanislav myslíš, že takto to bolo? Že som mala v úmysle klamať? Myslím, že aj ty si zbytočne napísal slová, ktoré mohli a mali znieť inak. Mohol si napríklad povedať že sa mýlim a faktami ma vyviesť z omylu. Celkom sám a bez môjho pričinenia si sa vyhecoval k hnevu a slovne ma napádal a vyprovokoval diskusiu o niečom úplne inom ako bola položená otázka. Osloviť ma zdrobneninou a potom napísať, že klamem a píšem hlúposti, to sa mi z Tvojej strany nezdá veľmi fér.
Prerátala som si moju poistku. Za 37 rokov - teda do svojej šesťdesiatky tam zaplatím spolu 538 572 korún (sa mi nechce prerátavať na eurá). A poistná suma je 600 000 korún. S garantovanou úrokovou mierou, ktorú mám sľúbenú, to bude okolo 700 000 korún. Je to matematicky viac. Predtým, keď som rátala, keď som písala príspevok, som sa pomýlila, pretože som zabudla odrátať sumu za úrazové pripoistenie. Moja vina. Ospravedňujem sa. Ale aj tak. Pred dvoma rokmi sme za 750 000 kúpili trojizbový byť. Teraz má náš byt hodnotu niečo okolo 2 000 000 korún. Takže aj keď matematicky dostanem viac ako som vložila, kúpim si za to menej. Aspoň si myslím, samozrejme neviem ako sa tu bude vyvíjať situácia.
Ja som za životné poistenie, ale viac kvôli tomu, aby bola rodina zabezpečená v prípade smrti poisteného, ako kvôli sporeniu. Ale to už je môj pohľad na vec. Myslím, že svojou životnou poistkou + kúpou nehnuteľnosti + nejakým sporením pre dieťa ho dostatočne finančne zabezpečím ak by sa mi niečo stalo. A ešte sa ho pokúsim naučiť aby bol tolerantný k názorom iných a nenazýval ich klamármi bez poriadnej diskusie a len na základe jednej vety ktorá mohla byť skôr omylom ako vedomým klamstvom. Veď aj ty si, Stanislav v ktorejsi téme vyzýval, aby sme boli jeden k druhému tolerantní. To vám všetkým na Porade a aj sebe, želám do Nového roku.
Katka, reagujem až teraz, bol som mimo, ale predstav si, že čo si napísala vyššie, tak s tým viacmenej súhlasím- lebo tento príspevok a to, čo si písala predtým sú úplne rozdielne situácie- takže , to , že sa mení kúpna sila po x- rokoch, nieje chybou poistenia- je to spoločenská vec- takisto dopadneš aj pri stavebnom sp, aj pri šetrení do pančuchy- proste ty porovnávaš hrušky s jablčkami- takže to, že si kúpiš za tie peniaze menej ako teraz neznamená, že z poistky dostaneš menej , ako vravím takisto dopadneš pri všetkých vkladoch, aj nevkladoch...
Príklad- naši otcovia a mamy nám šetrili za komunistov po cca, 80sk mesačne, že chlapec dostane v 18-tke 20.000a to má pomaly na vyše polovičku bytu-došla nežná, v r. 92 mi vyplatili 20.000 a ja som si namiesto bytu - užil z tých peňazí asi 3 týždne kým som všetko neminul na hlúposti...
ALE TO NIEJE ZÁLEŽITOSŤ POISTENIA, a ešte niečo však ty si predsa možeš zvoliť v zmluve indexáciu a toto riziko sa ti znižuje...
Takže fakt pletieš hrušky s jablčkami...
Stanislav 1975
11.01.09,10:42
No tak prečítala som si teraz čo sa tu popísalo a možno by bolo dobré vrátiť sa k pôvodnej téme a pokúsiť sa spoločne poradiť zadávateľovi témy. Chcela som len povedať, že si myslím, že pre dieťa je životné poistenie zbytočné, že by som skôr volila inú formu sporenia. Je možné, že sa mýlim a nemala som to napísať tak ako som napísala a nevyjadriť sa tak absolutisticky - teda nepoužiť slovo nikdy. Ale človek niekedy niečo napíše alebo povie a až potom si uvedomí, že bolo treba voliť iné slová. Len nechápem prečo to Stanislav zobral tak, že klamem. Človek, ktorý klame, to musí urobiť vedome, vedome chcieť povedať zlú informáciu. Naozaj si Stanislav myslíš, že takto to bolo? Že som mala v úmysle klamať? Myslím, že aj ty si zbytočne napísal slová, ktoré mohli a mali znieť inak. Mohol si napríklad povedať že sa mýlim a faktami ma vyviesť z omylu. Celkom sám a bez môjho pričinenia si sa vyhecoval k hnevu a slovne ma napádal a vyprovokoval diskusiu o niečom úplne inom ako bola položená otázka. Osloviť ma zdrobneninou a potom napísať, že klamem a píšem hlúposti, to sa mi z Tvojej strany nezdá veľmi fér.
Prerátala som si moju poistku. Za 37 rokov - teda do svojej šesťdesiatky tam zaplatím spolu 538 572 korún (sa mi nechce prerátavať na eurá). A poistná suma je 600 000 korún. S garantovanou úrokovou mierou, ktorú mám sľúbenú, to bude okolo 700 000 korún. Je to matematicky viac. Predtým, keď som rátala, keď som písala príspevok, som sa pomýlila, pretože som zabudla odrátať sumu za úrazové pripoistenie. Moja vina. Ospravedňujem sa. Ale aj tak. Pred dvoma rokmi sme za 750 000 kúpili trojizbový byť. Teraz má náš byt hodnotu niečo okolo 2 000 000 korún. Takže aj keď matematicky dostanem viac ako som vložila, kúpim si za to menej. Aspoň si myslím, samozrejme neviem ako sa tu bude vyvíjať situácia.
Ja som za životné poistenie, ale viac kvôli tomu, aby bola rodina zabezpečená v prípade smrti poisteného, ako kvôli sporeniu. Ale to už je môj pohľad na vec. Myslím, že svojou životnou poistkou + kúpou nehnuteľnosti + nejakým sporením pre dieťa ho dostatočne finančne zabezpečím ak by sa mi niečo stalo. A ešte sa ho pokúsim naučiť aby bol tolerantný k názorom iných a nenazýval ich klamármi bez poriadnej diskusie a len na základe jednej vety ktorá mohla byť skôr omylom ako vedomým klamstvom. Veď aj ty si, Stanislav v ktorejsi téme vyzýval, aby sme boli jeden k druhému tolerantní. To vám všetkým na Porade a aj sebe, želám do Nového roku.
Aj keď sa moj názor na tú problematiku nezmenil a naozaj si myslím, že tvoja interpretácia bola mylná sa ti týmto OSPRAVEDLŇUJEM, za to že som použil troška viac expresívnejšie slovo, ako by bolo vhodné...-nabudúce sa polepším, ale ako vravím, v podstate veci zostávam za svojím názorom, ale mal som použiť iné slová,,,Tak prepáč...
Composite
17.01.09,13:41
poistenie a sporenie v kope, čiže ZKS alebo IZP je najväčšia hlúposť na celom svete!

Samostatne poistenie, samostatne sporenie!

Pozri si niečo tu:
http://ako-investovat.sk/
ich forum:
http://ako-investovat.sk/diskusia/

Najdi si kvalitného poradcu, ten ti vypracuje poistenie aj sporenie, a ver tomu, že z dlhodobého hľadiska to bude lacnejšie ;)

Len taká malá poznámka:
Napr. poistku, ktorú uzavrieš zo sporením, tak 2 roky z toho žije celá poisťovňa/maklér,...
Ak behom 2 rokoch niečo zrušíš, nedajú ti nič, po 2 rokoch až začne sporiť (poistenie platí hneď),...
Viem o čom hovorím, poznám veľmi dobré pozadie a ako to funguje!
ce3peo
21.01.09,18:16
TO Composite:
uz som zalozil BABY buducnost u aliancu lebo uz som nevedel co s tym a chcel som mat malu poistenu. /sporenie som tam dal na minimum/
neviem ako si mam najst dobreho poradcu ked ziadneho osobne nepoznam, len takych z OVB alebo MBi:eek: co sa sami ponukaju
Composite
21.01.09,18:23
problém zohnať poradcu je dosť veľký hlavne vo V4 na západne taký amatéri ako u nás pomaly vymierajú. V CZ je to lepšie, ale tiež nič moc.
zsazsula
16.12.09,20:41
Ahojte poraďaci pozná niekto tento produkt ?????? AXA: Rodinné úrazové poistenie
Daniel01
11.04.10,09:01
ce3peo - uprimne drzim palce, po precitani tychto "rad" som sa chvilku smial, chvilku mi bolo az do placu...
Eleonora Pyšná
13.04.10,07:17
pracovala som v poistovni Kontinuita, a verte , že ako čítam v príspevkoch , že dn eska kedˇtechnická úroková miera pri poistkách je len okolo 2- 1,5 % ,a nie 5,-6% , ako bola v roku 2002,2003 kedy som ja tam pracovala , tak vklad je vačší ako výnos , potom si musíte uvedomit , že poistovací agent kedˇVám ukazuje výnosy tak sú to iba predpokladané , a nie zaručené , zaručený máte len úrok základný , ktorý je zmluv ný , a treba si vyžiadat aj zmluvné podmienky , nie všeobecné , lebo každý produkt každej poistovni má svoje zmluvné podmienky , ktoré sú dané pre ten produkt a tie si treba pozorne prečítať , dalej si treba uvedomiť , že v prvom rade by mali byt poistení rodičia , pre prípad , že by sa im niečo stalo , aby deti nezostali bez " majetku " aby mali začo študovať a pod. , teda aby boli zabezpečené , nie dieta poistené a rodič nie to bola filozofia za totality , kedˇpoistku doplatil štát , dneska tomu nie je tak . a preto ja by som poistila dieta len na úraz,kapitálovo ale lepšie dôchodkovo by som sa poistila ja a založila by som vkladnú knižku termin ovanú a tiež nie na dlho , trebárs na 3 roky ,5 rokov a tú obnovovala , presne ako píše v jednom príspevku peniaze sa začnú kumulovat teda výnos niekedy až 5-6 roku životnej poistky , prvé dva roky nie je nič z toho žije poistovna a jej pracovníci potom je zábezpeka pre zaistovnu pre prípad úrazu a pod. ......
janobba
01.05.12,10:29
Stanislav si agresor u teba by som si žiadny produkt nezakúpil.