marek@darren.sk
02.01.09,19:39
...
Zoltán Kovács
02.01.09,18:54
Ahojte,
mam jednu delikatnu otazku a pevne dufam, ze mi na nu niekto kompetentny odpovie.
Som jedinym spolocnikom s.r.o. so zakladnym imanim 200 tis Sk. V decembri minuleho roka mi prisla exekucia na 1,5 mil. Sk, ako sukromna osoba nevlastnim ziaden majetok a teda prichadza na rad jedina rozumna a logicka otazka: Moze exekutor siahnut na moju s.r.o. so zakladnym imanim 200 tis. Sk a moze exekucnym prikazom siahnut na majetok spolocnosti vo vyske 10 mil. Sk aj napriek tomu, ze moje splatene zakladne imanie bolo 200 tis?

Nie som právnik, tak len môj názor.

Exekútor na majetok s.r.o. siahnúť nemôže. Môže siahnúť na tvôj sukromný majetok, v čom je obsiahnutý aj 100% podiel v s.r.o. Začarovaný kruh?!
16lukasko
02.01.09,19:11
max tvoj podiel v s.r.o. by ti mohla zrekvírovať, kedže si vlastníkom s.r.o. a potom následne aj majetok s.r.o. ale toto je tak skôr na dlhšie lakte nie?:o
riccado
02.01.09,19:20
mimotemy prosim porad, ako presne sa zbavovat zodpovednosti za svoje dlhy a majetok "skryvat" niekde inde...
ja totizto pochopim, ak sa niekto dostane do financnych problemov vplyvom okolnosti, ale ak niekto ma firmicku s majetkom za 10 mil. a nejak sa mu nechce zaplatit svoj zavazok za 1.5 mil, tomu sa mi nejak chapat nechce...
marek@darren.sk
03.01.09,06:32
Neviem kde zijes, ale na Slovensku je to realita kazdeho dna. Pozri si niekedy spravy.
riccado
03.01.09,08:20
Neviem kde zijes, ale na Slovensku je to realita kazdeho dna. Pozri si niekedy spravy.

mimotemy to malo byt vysvetlenie?

p.s. zijem na slovensku a spravy pozeram denne. len aby si v tych spravach raz nebol aj ty...
biaaa
03.01.09,08:49
Neviem kde zijes, ale na Slovensku je to realita kazdeho dna. Pozri si niekedy spravy.

To znamena ze ked kradnu vsetci, budem aj ja ze? No ocividne ti to az tak nejde, ked si sa uz dostal do takych problemov.

Ak chces nieco robit, najprv sa to poriadne nauc.

Skor je otazne, ci ti stoji zavazok za milon za to, aby si prisiel o majetok v hodnote desiatich. Ako tu uz bolo spomenute, aj podiel v sro je tvoj majetok. A ver mi ze ked na teba dojdu, co mozno nebude ihned, tak sa to udeje velmy rychlo a nekompromisne, nezabudaj ze sa to berie potom ako majetkova trestna cinnost, kedze ti dokazu ze si zavazok mal, a aj na jeho uhradu, a vyhybal si sa plneniu.

Nehovoriac o tom ze par rokov si neskrtnes, kedze podnikat moct nebudes, a so zamestnanim to bude casom tiez dost tazke.

Rozhodni sa ako chces - vela stastia.
geopard
05.01.09,11:32
Zdravím, ako už bolo spomenuté, exekútor môže vykonať exekúciu aj exekúcou na obchodný podiel spoločnosti. Je to však pomerne zriedkavo sa vyskytujúci jav v týchto zemepisných šírkach, ale zákonný. Odporúčam sa dohodnúť na splátkach s veriteľom cez príslušného exekútora, ak teda splácať chceš.
peter kkk.
08.01.09,18:36
To znamena ze ked kradnu vsetci, budem aj ja ze? No ocividne ti to az tak nejde, ked si sa uz dostal do takych problemov.

Ak chces nieco robit, najprv sa to poriadne nauc.

Skor je otazne, ci ti stoji zavazok za milon za to, aby si prisiel o majetok v hodnote desiatich. Ako tu uz bolo spomenute, aj podiel v sro je tvoj majetok. A ver mi ze ked na teba dojdu, co mozno nebude ihned, tak sa to udeje velmy rychlo a nekompromisne, nezabudaj ze sa to berie potom ako majetkova trestna cinnost, kedze ti dokazu ze si zavazok mal, a aj na jeho uhradu, a vyhybal si sa plneniu.

Nehovoriac o tom ze par rokov si neskrtnes, kedze podnikat moct nebudes, a so zamestnanim to bude casom tiez dost tazke.

Rozhodni sa ako chces - vela stastia.


lol, co si pozerala derricka na VTV ?