ppl1
02.01.09,20:01
Zdravím.

Neviete niekto niečo o úložných tarifách balíkov Slovenskej Pošty, ktoré ako sa uvádza na Oznámení o uložení zásielky sa začínajú účtovať po 7 kalendárnych dňoch ?

Nikde som ani na stránkach Slovenskej pošty ani inde na nete nenašiel žiadny sadzobník.

Na uvedenom doklade sa tiež uvádza, že odberná lehota zásielky je 18 kalendárnych dní. Teraz neviem či je to vrátane dátumu, ktorý je uvedený na lístku, alebo sa začína rátať nasledujúcim dňom.
buchač
02.01.09,19:18
Žeby toto ?;)

http://www.posta.sk/page/182

Poprípade , máš tam kontakt , pošli mail .
ppl1
02.01.09,19:23
Hmmm nie tam som už samozrejme dávnejšie hladal, a nenašiel som ani sadzobník ani konkrétnu informáciu o začatí plynutia odbernej lehoty.
Tam sú len ceny za odoslanie zásielky a niekde je info o tom, že po uplynutí odbernej lehoty sa zásielka vracia odosieľatelovi.

No a ten mail teda neskôr možno skúsim, ale ja to vidím skôr tak, že si to radšej zistím osobne na Pošte, pretože nepredpokladám, že by mi niekto odpísal skôr ako niekedy v týždni, keďže je Piatok večer.
Mne ide o to, či s tým niekto nemá konkrétne skúsenosti.

Zatiaľ Dík.
Zoltán Kovács
02.01.09,19:40
V zákone 507/2001 Z.z. o poštových službách som našiel toto:


§ 31
Uloženie poštovej zásielky


(2) Ak nemožno poštovú zásielku vrátiť odosielateľovi, poskytovateľ univerzálnej služby ju uloží na čas úložnej lehoty (odsek 6). Úložná lehota začne plynúť dňom nasledujúcim po dni, ktorým uplynula

odberná lehota, ak ide o zapísanú poštovú zásielku; inak dňom nasledujúcim po dni, v ktorom sa zistilo, že ju nemoţno vrátiť odosielateľovi.



(6) Úložná lehota je

a) tri mesiace, ak ide o obyčajnú poštovú zásielku,
b) jeden rok, ak ide o ostatné poštové zásielky,
c) tri roky, ak ide o poštové poukazy.
buchač
02.01.09,19:46
A toto ? Skús , nič za to nedáš :cool:

http://www.posta.sk/storage/File/sadzby/sadzobn090101_vnutr.pdf
ppl1
02.01.09,19:52
Ano je to tam. Úložné som našiel.
Super.
Dík moc.
Podobnýh súborov som už prešiel viac ale v tomto to je.

Ešte raz dík všetkým.
mandula
02.01.09,19:58
ppl1
02.01.09,20:52
Super.
Díky moc.
Tým pádom je to komplet všetko čo som potreboval vedieť.

Ešte raz dík.