detvan1
02.01.09,22:02
Na začiatku želám všetkým všetko dobré v tomto roku PF 2009, veľa úspechov v účtovaní a prácou spojenou s touto činnosťou. :):):)

Potreboval by som súrne poradiť v účtovaní faktúr od mobilného operátora. Som živnostník - nie platca DPH a u jedného mobilného operátora som si za výhodných podmienok aktivoval dva mobilné čísla, ktoré som potreboval na samostatné faktúry, vzhľadom na súkromný mobil a firemný mobil. V prvých dvoch mesiacoch mi vytvorili jednu faktúru na obidva čísla. Keďže som musel reklamovať aj služby ktoré mi zle faktúrovali mi bolo vysvetlené po ďalších dvoch mesiacoch že dané faktúry sa im nedajú rozdeliť vzhľadom na ich systém. Vystavili mi aj jeden dobropis na služby ktoré mi na obidva čísla zle účtovali.
Otázka : Ako to mám zaúčtovať v účtovnom denníku a v evidencii záväzkov.

Ďakujem za ochotu a odpovede
Zitulda
03.01.09,17:23
posúvam
Orsz
03.01.09,17:32
Na začiatku želám všetkým všetko dobré v tomto roku PF 2009, veľa úspechov v účtovaní a prácou spojenou s touto činnosťou. :):):)

Potreboval by som súrne poradiť v účtovaní faktúr od mobilného operátora. Som živnostník - nie platca DPH a u jedného mobilného operátora som si za výhodných podmienok aktivoval dva mobilné čísla, ktoré som potreboval na samostatné faktúry, vzhľadom na súkromný mobil a firemný mobil. V prvých dvoch mesiacoch mi vytvorili jednu faktúru na obidva čísla. Keďže som musel reklamovať aj služby ktoré mi zle faktúrovali mi bolo vysvetlené po ďalších dvoch mesiacoch že dané faktúry sa im nedajú rozdeliť vzhľadom na ich systém. Vystavili mi aj jeden dobropis na služby ktoré mi na obidva čísla zle účtovali.
Otázka : Ako to mám zaúčtovať v účtovnom denníku a v evidencii záväzkov.

Ďakujem za ochotu a odpovede

Faktúru zaúčtuješ do záväzkov, a pri úhrade dáš časť - firemný telefón do réžie, a časť - súkromný telefón do VNZD. Celé to spravíš v jednom riadku v denníku...napr. spolu je to 1000,.Sk zaplatené z účtu, z toho 500,-réžia, 500,-VNZD.
Čo sa týka dobropisu - zúčtuješ to mínusom - tiež, čo sa týka firemného telefónu, dáš mínusom v réžii, a čo sa týka súkromného telefónu dáš mínusom VNZD.
detvan1
05.01.09,10:36
Ďakujem Vám, ešte mám jednu otázku ohľadne účtovanie, stalo sa mi že pri platení súkromnej veci (odpadové rúry atď) som použil firemnú kreditku a teraz mám v bankovom výpise sumy ktoré neviem, či mám dať ako prevádzková režia, alebo to účtovať ako VNZD.

Ďakujem
poou
05.01.09,10:52
Podľa mňa to ide tiež do VZND.