Joke
02.01.09,23:59
Zdravím skalných (like me :) aj nových poradákov. Poprosím Vás o radu ako postupovať pri príležitosti podnikať. Žijem v Bratislave a mám rodinu na východe, už dlhší čas túžim preklenúť priepastný rozdiel medzi platom robotníkov na východe a u nás. Výhodou je, že sa dostávam k stavebným projektom (výstavba botové domy, sídlisko), pretože blízky človek realizuje plánovanu vystavbu do realnej podoby. Rieší tak výberové konania atď...
Po neúspešnom hladaní vhodných ľudí na túto prácu, cestovanie a odlúčenie od rodiny som sa dostal ku kontaktu, ktorý vie dať dokopy partiu robotníkov vo väčšom počte. Má už skúsenosti so zamestnaním ľudí v holandsku.. Ide o prvé kroky ,či už komunikačné alebo právne, ktoré musím podstúpiť, odvody, atď....Koho osloviť prvého? Nie som v obore stavebníctva..!? Začať v malom , potom viac?
Každá rada ma posunie vpred. Vopred Ďakujem za čas a námahu, ktorú venujete tejto téme.
biaaa
03.01.09,11:21
Odporucam komunikovat s firmou ktora sa zaobera obchodnym prip. uctovnym poradenstvom.
pavol54
03.01.09,15:03
Prvý krok:ak nemáš vzdelanie stavbár, tak ti ani živnosť nedajú, musíš si zohnať človeka s príslušným vzdelaním ako " Zodpovedného zástupcu" a potom to už jednoduché. viď živnostenský zákon.