Vlado.s
03.01.09,00:16
Zdravim Vás, potrebujem poradiť v jednej veci a síce, že chcem kúpiť stavebný pozemok na rodinný dom. Momentálne je jeden v ponuke na dobrom mieste, s pekným výhľadom, za dobrú cenu, ale je tam jeden podstatný problém. Na tom pozemku bol pôvodne dom, ktorý sa zbural a keďže pozemok bol na miernom svahu a chceli to mať v rovine, tak ho zaviezli sutinou. Podľa mňa tá navezená sutina nie je veľmi dobré riešenie ak to teraz predávajú ako stavebný pozemok, lebo viem, že dom sa musí stavať na uležanom podklade, nie na nejakom navozenom. Som si na 90% istý, že by som spravil zle ak by som to kúpil, len ešte chcem počuť názor niekoho, kto staval a teda sa v tom už vyzná. Ja mám info len z internetu, žiadna prax. Je možné, aby nevedeli o tom, že im to nikto nekúpi ako stavebný pozemok ak je to zavezené sutinou?

Ďakujem.
legolas
03.01.09,06:33
A čo Ti bráni, aby si tu sutinu neodstránil tam kde plánuješ postaviť dom? Snáď len troška vyššie náklady, ale píšeš, že je na dobrom mieste, musíš to zvážiť:)
Ferdosondo
03.01.09,06:42
Aké vysoké sú tie sutiny? Ak sa vieš základmi dostať na pôvodný terén, tak problém nevidím, teda ak sa nejedná o nejaký močiar, mokrý íl a pod.
220870
03.01.09,12:31
Nemusíte sa báť nevypadá to byť žiadny problém. stačí aby o tom vedel projektant a hlavne slušná stavebná firma.Inak taký zbúraný starý dom sa zmestí asi tak do 10-15 kontajnerov aj z odvozom asi 5000 €.Prikloním sa k názoru FERDOSONDO ak je podklad íl tak určite nekupujte .Stavať na íle je sebevražda.
chandler
13.01.09,10:32
kludne to kup, akurat pocitaj s tym, ze budes musiet stavat pivnicu pod celym domom
Milan.Žiška
13.01.09,12:53
Súhlasím s chandlerom, len daj pozor, aby ten objekt nebol už pôvodne podpivničený a zavlhnutý ( t.j. zasypali suťou aj pivice). Slušná firma ti to spracuje bez problémov za nie veľké náklady. treba zvážiť čiten pozemok stojí za to. Ak áno niet čo rozmýšľať.
Peknú robotu.:):)