Inuska17
03.01.09,10:39
ak zamestnávateľ poskytol na súkromné účely zamestnancovi svoje vozidlo(auto je majetkom firmy), musí sa to zdaniť ako nepeňažný príjem zamestnanca. Ale ešte som to nerobila, to sa pripočíta k mzde na výplatnú pásku? (Viem je to 1% zo vstupnej ceny ceny vozidla alebo pri jednorázovom požičaní je to cena za akú požičovne požičiavajú autá). A ešte jedna otázka, musí sa to zdaniť ak aj sa požičia auto na základe zmluvy o nájme?
Tweety
03.01.09,10:13
ak zamestnávateľ poskytol na súkromné účely zamestnancovi svoje vozidlo(auto je majetkom firmy), musí sa to zdaniť ako nepeňažný príjem zamestnanca. Ale ešte som to nerobila, to sa pripočíta k mzde na výplatnú pásku? (Viem je to 1% zo vstupnej ceny ceny vozidla alebo pri jednorázovom požičaní je to cena za akú požičovne požičiavajú autá). A ešte jedna otázka, musí sa to zdaniť ak aj sa požičia auto na základe zmluvy o nájme?1. Áno, zdaní sa ako nepeňažný príjem zamestnanca.2. Ak sa ale na základe zmluvy bude zamestnancovi fakturovať prenájom tohto vozidla, vtedy spôsob podľa bodu 1. nepoužijeme.
liba2
03.01.09,10:18
ak zamestnávateľ poskytol na súkromné účely zamestnancovi svoje vozidlo(auto je majetkom firmy), musí sa to zdaniť ako nepeňažný príjem zamestnanca. Ale ešte som to nerobila, to sa pripočíta k mzde na výplatnú pásku? (Viem je to 1% zo vstupnej ceny ceny vozidla alebo pri jednorázovom požičaní je to cena za akú požičovne požičiavajú autá).

A ešte jedna otázka, musí sa to zdaniť ak aj sa požičia auto na základe zmluvy o nájme?
K poslednej vete: príjem bude mať zamestnávateľ - on ho bude zdaňovať.