mturekova
01.06.05,12:21
1. Je doklad o platbe z internetu dostatočným dokladom. Je to doklad z Rumunska v € , nie z účtu firmy, ale z účtu súkromnej osoby, ja to však potrebujem zúčtovať vo firme. Môžem to urobiť cez € pokladňu, aký kurz použijem?
2. mam fakturu o kupe počítača z DE nie na firmu, kde je uvedené, že tovar bol zaplatený v hotovosti v €. Je tam aj 16% DPH. Zaúčtujem celu sumu, nedam DPH( lebo to nie je adresované firme) a ako urobím platbu? Bolo to uhradené treťou osobou v hotovosti. Dalo by sa to tak, že vyberiem z € účtu z banky a potom výdaj cez pokladňu? Mery
ondrejvla
01.06.05,11:32
1. Je doklad o platbe z internetu dostatočným dokladom. Je to doklad z Rumunska v € , nie z účtu firmy, ale z účtu súkromnej osoby, ja to však potrebujem zúčtovať vo firme. Môžem to urobiť cez € pokladňu, aký kurz použijem?
2. mam fakturu o kupe počítača z DE nie na firmu, kde je uvedené, že tovar bol zaplatený v hotovosti v €. Je tam aj 16% DPH. Zaúčtujem celu sumu, nedam DPH( lebo to nie je adresované firme) a ako urobím platbu? Bolo to uhradené treťou osobou v hotovosti. Dalo by sa to tak, že vyberiem z € účtu z banky a potom výdaj cez pokladňu? Mery1/ prosím ťa, čo chceš účtovať-nemáš faktúru, nemáš úhradu z firemného účtu..., vieš vôbec, že robíš účtovníctvo a tam treba aj nejaké zákony dodržať?!
2/ to si PC kúpil kto- keď nemáš fa na firmu?!-odporúčam prečítať zákon o účtovníctve, zákon o daniach z príjmov a zákon o DPH!
3/ nemáš pocit, že si účtovníctvo predstavuješ ako Hurvínek válku?
4/ nechcela si tu náhodou niečo doplniť?!
Zuzka11
01.06.05,11:43
ach jáááj....ani jedno nie je "relevantný" doklad pre účtovníctvo. Čo prosím ťa takýmto spôsobom chceš zúčtovať vo firme???
ondrejvla
02.06.05,20:17
A ja som myslela, že sa skutočne pýta! A ona nás len skúšala!