marusin
03.01.09,15:41
Kto mi poradí čím sa dajú izolovať špáry v dlažbe aby cez ne nepresiakala voda./Vymeniť dlažbu neprichádza do úvahy/
Ďakujem. kajtman@centrum .sk
ROBIN111
03.01.09,17:08
Použite škárovaciu hmotu s hydrofóbnym účinkom.

Napr: http://www.ceresit.sk/produkty/ce43/
kabatik
03.01.09,17:54
[quote=ROBIN111;905422]Použite škárovaciu hmotu s hydrofóbnym účinkom.

To by musel mať tie škáry čisté. Myslím, že odstrániť starú škárovku je prakticky nemožné bez poškodenia dlažby. A ak pod dlažbou nie je hydroizolácia, tak ťa asi výmena neminie.
220870
03.01.09,19:44
Tá dlažba je v exteriéri alebo interiéri?
ROBIN111
03.01.09,20:38
To by musel mať tie škáry čisté. Myslím, že odstrániť starú škárovku je prakticky nemožné bez poškodenia dlažby. A ak pod dlažbou nie je hydroizolácia, tak ťa asi výmena neminie.Videl som v Baumaxe takú špeciálnu (ručnú) škrabku na odstraňovanie špárovacej hmoty. Neskúšal som to, ale myslím si, že by to pri troche šikovnosti (a veľkej dávke trpezlivosti) šlo odstrániť aj bez poškodenia povrchu dlažby.
220870
03.01.09,22:39
Videl som v Baumaxe takú špeciálnu (ručnú) škrabku na odstraňovanie špárovacej hmoty. Neskúšal som to, ale myslím si, že by to pri troche šikovnosti (a veľkej dávke trpezlivosti) šlo odstrániť aj bez poškodenia povrchu dlažby.
A hlavne zodratých rukách.Tá škrabka sa používa na čistenie špár od lepidla.Lepidlo je síce pevné ale mäké. na rozdiel od špárovky.Navyše ak sa vám tá škrabka sprieči v špáre tak odlúpnete z dlaždice glazúru.A to musíte mať škrabku tak hrubú alebo užšiu ako sú špáry.Špáry najlepšie vyčistíte malou karbobrúskou s diamantovým kotúčom.
legolas
04.01.09,05:49
Ja by som mu poradil, aby tie špáry vybrúsil flexkou pravda ak má tu dlažbu kladenú rovno a potom by som tam dal škárovaciu hmotu s hydrofóbnym učinkom.
kabatik
04.01.09,08:31
Ja by som mu poradil, aby tie špáry vybrúsil flexkou pravda ak má tu dlažbu kladenú rovno a potom by som tam dal škárovaciu hmotu s hydrofóbnym učinkom.,
Flexkou a diamantom to bude odskakovať jedna radosť. aj keby tie špáry rezal širšie ako sú, tak tam vzniknú malé kazy glazúry a nová špárovka ich ešte zvýrazní. Ak režeme dlažbu, tak ten rez ešte musím ručne brúsnym kameňom prebrúsiť. Ja si myslím, že vymeniť špárovku , tak aby to potom vypadalo pekne nejde!