martin78
03.01.09,16:14
Vie mi prosim niekto poradit ake povinnosti ma firma ak prevadzkuje eshop s elektronikou voci ochrane osobnych udajov? Firma nema zamestancov a uctvonik je externy. Spracovavame iba adresy zakaznikov plus tel. cisla. Co je potrebne zabezpecit aby to bolo ok.
AJKA12
29.06.09,18:52
DObry vecer, prosim poradte mam taky isty problem. Neviete niekto poradit ?
Dakujem
synthimode
22.02.10,12:19
Dobry den

adresy zakaznikov atd su v zmysle zakona osobne udaje, a kedze ich zhromazduje a spracuva kazdy eshop, je podla mna kazdy eshop povinny sa registrovat na webe Uradu pre ochranu osobnych udajov SR

Link:
http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/generate_page.php?page_id=92

kde si stiahnete tlaciva :

1. registracia informacneho systemu

2. nahlasenie zodpovednej osoby

vyplnite palickovym a odoslete na adresu vyssie menovaneho uradu, od ktoreho mi dnes prisiel aj mail, citujem :

"informačný systém, v ktorom sa spracúvajú osobné údaje na základe zmluvy (§ 7 ods. 4 písm. b) zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov), podlieha povinnosti registrácie. Úrad na ochranu osobných údajov SR z hľadiska efektívnosti pre registráciu odporúča použiť formuláre zverejnené na svojej internetovej stránke, ktoré po vyplnení je potrebné mu zaslať v jednom exemplári."
synthimode
22.02.10,13:56
Ak sa nahodou mylim v predoslom prispevku a niekto z Vas sa v tom vyzna lepsie, napiste sem prosim par slov.
TiCSi
01.11.13,19:17
Prevádzkujem e-shop, sama, bez zamestnanca, do osobných údajov nikto iný nemá prístup. Ešte by som sa spýtala, hoci som už to urobila aj na e-mailovej adrese ÚOOU, bez odpovede: vyplnila som žiadosť o registráciu, ale ako prílohu ešte žiadajú tzv. "Popis podmienok spracúvania osobných údajov". Čo to vlastne je, čo má obsahovať? Ďakujem