fero000
03.01.09,16:59
Rad by som Vas poprosil o radu, je mozne vyuzit peniaze z 2% na zaplatenie mesacnych uctov, ktore si stahuje banka za jeho vedenie, je mozne z tychto penazi zaplatit web stranku nasho OZ a napokon pouzit tieto prostriedky na notara pri platbe za potvrdenie na poberanie 2% na dalsi rok? Su tieto vydavky opravnene? Dakujem za odpovede.
victoria
10.01.09,15:50
Zaplatit web stranku ano, ale len v pripade ze nou propagujete niektoru z cinnosti ktore uvadza § 50 zakona o dani z prijmov a na ktore sa predmetne prijate podiely zaplatenej dane v zmysle tohto zakona pouzit mozu. Taktiez vy musite mat tuto cinnost ako jednu zo svojich hlavnych cinnosti. Co sa tyka poplatkov za ucet a notara, stanovisko ministerstva pripusta individualne posudenie pouzitia podielov dane aj na rezijne naklady organizacie ale ja osobne by som to nepouzila a snazila sa to vykryt z inych prostriedkov zdruzenia.
fero000
19.01.09,09:02
Dakujem za odpoved, este by som rad upresnil jednu malickost... Na ucte na, ktory sme obdrzali peniaze z 2 % neboli pred tym ziadne peniaze resp. mala ciastka do 100sk a ked nan nabehli, automaticky z tychto penazi potom stahovala banka na zaplatenie mesacneho poplatku za vedenie uctu. Ked sa teda rozhodneme zaplatit to z inych zdrojov - clenske napr. co nie je problem, mali sme ich v pokladnici, staci to riesit prijmovymi blockami vzdy pred realizaciou platby banke? Realne totiz tie peniaze boli platene akoby z dvoch percent, nik z nas na ucet extra ziadne peniaze kvoli tejto platbe za vedenie uctov nedal, boli iba v pokladnici.
Dakujem za odpoved.
Bizzy
04.02.09,11:58
Je niekde napisane presne na co nemoze obcianske zdruzenie vyuzit 2%?