Twiggy
03.01.09,18:01
V novostavbe RD je na prizemi mame podlahove vykurovanie gabotherm, v podkrovi radiatory. Na podhlahovku je samostatny rozdelovac 8 okruhov a na radiatory je dalsi rozdelovac. Kotol Protherm lev 28. Problem je ten, ze pri teplote vody do podlahovky cca 40 stupnov mi priestor nevykuri viac ako na 19 C. Musim nastavit az 60 C. Zda sa mi, ako keby kotlove cerpadlo, ktore tlaci vodu do podlahovky, neutiahlo tych 8 okruhov aj riadiatory. Na rozdelovaci je mierka prietokov od 0-4litrov za min. a na vsetkych ukazuje cca 0,8 litra za min. Je nutne nainstalovat samostatne cerpadlo pre podlahovku ??? dakujem
220870
03.01.09,22:49
Do podlahového kúrenia sa nesmie púšťať voda teplejšia AKO 38°C NESMIE!!!.Hrozí poškodenie celého systému vykurovania.Navyše ak máte na podlahe dlažbu tak sa môže stať že ju tam dlho mať nebudete.na toto Vás mali kúrenári upozorniť.Ale aj tak si myslím že ventil na rozvádzačoch kúrenia sú nastavené tak aby sa hodnota 38°C nedala prekročiť.Možno bude stačiť ak pozatvárate interiérové dvere ,to preto aby teplo z prízemia neunikalo do podkrovia.Čerpadlo ak nie je pokazené tak utiahne aj dva rodinné domy.
kargo
04.01.09,17:15
Do podlahového kúrenia sa nesmie púšťať voda teplejšia AKO 38°C NESMIE!!!.Hrozí poškodenie celého systému vykurovania.Navyše ak máte na podlahe dlažbu tak sa môže stať že ju tam dlho mať nebudete.na toto Vás mali kúrenári upozorniť.Ale aj tak si myslím že ventil na rozvádzačoch kúrenia sú nastavené tak aby sa hodnota 38°C nedala prekročiť.Možno bude stačiť ak pozatvárate interiérové dvere ,to preto aby teplo z prízemia neunikalo do podkrovia.Čerpadlo ak nie je pokazené tak utiahne aj dva rodinné domy.

:D
220870
04.01.09,20:12
:D
:D:D:D je to zábavné ale pokrútené potery si asi ešte nevidel. :cool::cool::cool: skús porozmýšľať a potom odpovedať.
tibor35
04.01.09,20:34
ked je podlahove kurenie urobene spravne (plocha vykurovana,izolacia pod kurenim,nad rurkami nspravna hrubka poteru) staci 38 stupnov aj menej.Aj z hygienickeho hladiska nema byt teplota vyssia ako 38 stupnov pri chodidlach
kargo
06.01.09,15:17
:D:D:D je to zábavné ale pokrútené potery si asi ešte nevidel. :cool::cool::cool: skús porozmýšľať a potom odpovedať.

1. Potery sa majú robiť pri spustenom kúrení.
2. Porozmýšľal som a :D
kargo
06.01.09,15:46
Vidím, že odborníkom sa asi ťažko takto na diaľku radí . Ja nie som odborník, len dlhoročný užívateľ, ale pokúsim sa ti poradiť. PK sa dosť ťažko a zdĺhavo odvzdušňuje. Doporučujem ti postupne na 10 minút uzatvárať okruhy tak, že ostanú otvorené vždy len dva. Bude to treba viackrát opakovať. Pri súčasnej vonkajšej teplote nastav teplotu VV 50 stupňov nad 55 nikdy nechoď. (Ani pod 40 ). Ak toto nepomôže ostane ti už len zavolať tých čo kúrenie montovali.
igorva
20.01.09,09:21
Zdravim,

podobnu konfiguraciu momentalne doma ozivujem. Podla mna je 0,8 l/min cez podlahovy okruh malo. Skus zmerat teplotu vratnej vody na rozdelovaci podlahovky po ustaleni teploty podlahy (niekolko hodin po nastaveni vstupnej teploty). Teplotny spad by nemal byt vyssi ako 10K, idealne 5K. Ak je vyssi, je prietok jednoznacne nedostacujuci a znamena to, ze stredna teplota vykurovacej vody v podlahovke je nizka - t.j. tepelny vykon podlahovky je takisto nizky. Priciny mozu byt dve - 1. zavzdusnene trubky - nutne preplachnut prudom vody postupne vsetky okruhy. 2. Zly navrh dlzky okruhov, resp. nevyregulovany pomer prietokov medzi podlahovkou a radiatormi, ktore maju nizky hydr. odpor a tecie nimi vacsina prietoku. Vyskusaj zastavit vsetky radiatory a pozriet ako sa to prejavi na prietoku a vykone podlahovky. Ak to pomoze, treba na radiatorovom rozdelovaci obmedzit prietoky ne postacujuce minimum. Ak to nestaci, treba skontrolovat ci je Lev nakonfigurovany na 2. stupen vykonu cerpadla - neviem ale zatial ako to zistit ani zmenit. Ak nepomoze ani druhy stupen budes musiet pridat na podlahovy okruh samostatne cerpadlo, to pomoze vzdy :)
BranislavJ
29.12.17,09:02
pracujem v kotolni, ale to je jedno, každý občan snáď bol v kúpeloch a tam má podlaha možno aj 50 stupňov, človek prejde mokrý a podlaha hneď schne, a funguje to desiatky rokov, jasné že doma to nie je praktické, ale netvrdil by som, že sa NESMIE, obyčajné kúpalisko v Mošoni ako príklad, naozaj ste nikde nekráčali po rozpálených kachličkách ? 50 °C má čokoľvek na slnku v lete položené, dlažba betón čokoláda a všetko ...príklad je máj, nekúri sa, vytopím sa vrelou vodou 58°C a popuká mi dlažba ? neberte drogy ľudia ..... čo sa stane systému ? akože hadici bude vadiť 50 °C voda ? veď z tých istých hadic mám aj radiatory pospájané a tam voda má aj 85 keď skúšam, je to stavané na 100°C a 10 atmosfér nie na 38°C a 2 atmosféry, to vydrží čokoláda bez známok zmeny