Daniel22
03.01.09,22:39
zdravim vsetkych
dve otazocky otvaram predajnu -vinoteku a chcem sa spytat potrebujem tam hasiaci pristroj obchod ma len jeden vchod a nasla som na porade nieco o hygienickej kontrole este to plati? ze kazdy zamestanavatel hoci aj ked zamestna jedneho pracovnika musi mat zamestnavatelskeho lekara? diky za odpoved
willma
04.01.09,08:02
hasiaci prístroj potrebuješ, len to či si máš zabezpečiť sám záleží od toho, či si vo vlastných alebo prenajatých priestoroch a od toho ako je v prípade prenájmu spísaná zmluva. Na otvorenie prevádzky potrebuješ povolenie od hygieny, zamestnanec musí mať zdravotný preukaz a pracovného lekára nepotrebuješ.
Pepe73Lopez
05.10.09,10:26
(Aha, tak otázka patrí sem, som to dal do iného vlákna, ale tam to nepatrilo, tak som to presunul sem)

Nerád obnovujem toto vlákno po dlhšej odmlke od posledného príspevku. Dosť veľa som sa tu v rámci porady dozvedel a veľa to pomohlo zorientovať sa, no pátram ešte po niečom, čo tu bolo viac-menej len stroho zodpovedané. Ak sa pýtam na niečo čo už bolo predsa úplne zodpovedané, tak sorry tým čo majú poradu.sk prečítanú skrz na skrz a vedia, kde to presne je (možno pomôže aj link, ak sa to už riešilo).

FO, ŽL, otvára prevádzku bez zamestnancov, predmet služby - šitie odevov, nájomná zmluva s prenajímateľom, ktorým je právnická osoba (jeden priestor o rozlohe 20 m2 v objekte) vo vzťahu k priestorom uzavretá.

Nejasné mi je jedno: V nadväznosti na 314/2001, § 6, ods. (2)

"Vlastník (správca) nehnuteľností, ktorý prenajíma nehnuteľnosť, je povinný zabezpečiť úlohy ochrany pred požiarmi podľa ustanovení tohto zákona, ak sa v nájomnej zmluve nedohodne s nájomcom o zabezpečení týchto úloh inak."

V nájomnej zmluve je zakotvené: "Nájomca je povinný, v objektoch tvoriacich predmet nájmu podľa tejto zmluvy, po celú dobu trvania zmluvného vzťahu zabezpečovať dodržiavanie povinností na úseku protipožiarnej ochrany, dodržiavanie zásad bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a povinností vyplývajúcich z predpisov na ochranu zdravia ľudí (hygienické predpisy)."

Predpokladám (podľa spracovaných požiarnych smerníc v objekte a prítomnosti hasiacich prístrojov), že celý objekt, spĺňa náležitosti 314/2001. Je teda potrebné vypracúvať požiarne smernice, zakúpenie HP, vykonávať revízie HP a pod. extra na prenajatý priestor , ktorý je súčasťou celého objektu?