ľubka
04.01.09,13:20
čawte poraďaci, prosím Vás o radu. Vediem jednoduché účtovníctvo pre výkonného umelca /speváčku/, ktorá v 12/2008 vydala hudobné dielo - nové CD, ktoré je predmetom autorského práva. Tvorba CD trvala 3 mesiace. Mám výdavky /ubytovanie, stravovanie, PHM, odmeny hudobníkom, nájom prenajatých priestorov, prekladateľlské práce, vizáž a oblečenie speváčky, natáčanie klipu.../ považovať za náklady, ktoré budú vstupnou cenou nehmotného majetku? Podotýkam, že tieto náklady sa vyšplhali na milion Sk. Ďakujem za každú radu.
Krasňanská
05.01.09,08:48
čawte poraďaci, prosím Vás o radu. Vediem jednoduché účtovníctvo pre výkonného umelca /speváčku/, ktorá v 12/2008 vydala hudobné dielo - nové CD, ktoré je predmetom autorského práva. Tvorba CD trvala 3 mesiace. Mám výdavky /ubytovanie, stravovanie, PHM, odmeny hudobníkom, nájom prenajatých priestorov, prekladateľlské práce, vizáž a oblečenie speváčky, natáčanie klipu.../ považovať za náklady, ktoré budú vstupnou cenou nehmotného majetku? Podotýkam, že tieto náklady sa vyšplhali na milion Sk. Ďakujem za každú radu.
Mala som podobný problem tvorba filmu, poradila mi audítorka.Je to tvorba nehmotného majetku,vo vlastnej réžii.Účtovať na účet
041 po ukončení na 019 a odpisovať min. 13 mes. podľa predpokladných tržieb.
ľubka
06.01.09,15:28
v postupoch účtovania pre účtovné jednotky účtujúce v JÚ som sa dočítala že ako dlhodobý hmotný majetok sa účtujú pozemky, stavby, umelecké diela, ... a iné. Mám dilemu nemá to byť hmotný? Ale aj tak to bude výdavok neovplyvnujúci ZD.
Ester plus
06.01.09,15:48
...to sú ale myslené ako umelecké diela - hmotnej povahy ....