Tomantex
04.01.09,16:09
Dobrý deň. Nedávno som si založil živnosť. Príjmy zo živnosti nie sú pre mňa ale dostačujúce a tak som premýšlal vo voľnom čase nad brigádovaním. Je možné chodiť na brigády (napr. cez rôzne agentúry) ak mám živnosť a prípadne za akých podmienok?
STRELEC
04.01.09,15:19
Za takých, aké si dohodneš. Pokiaľ sa domnievaš, že ako živnostník nemôžeš pre niekoho robiť na pracovnú zmluvu, dohodu o vykonaní práce a pod. - Tvoja obava je zbytočná. Môžeš - vôbec nič tomu nebráni.
Na Porade si prípadne vyhľadaj témy súvisiace so živnosťou "popri zamestnaní", s prácou na niektorú z foriem dohody a podobné témy.
Tomantex
07.01.09,12:02
Ďakujem za odpoveď. Tak s brigádami mi to je už jasné, teraz by ma ešte zaujímalo, ako to je s prácou. Povedzme že by som sa chcel zamestnať, resp. nastúpiť do zamestnania, ktoré vôbec nesúvisí s mojou živnosťou ako normálny zamestnanec a popri tom si ponechať aj živnosť. Je to možné na klasickú pracovnú zmluvu, alebo je to možné len na dohodu a podobne?
jipro
07.01.09,12:32
Ďakujem za odpoveď. Tak s brigádami mi to je už jasné, teraz by ma ešte zaujímalo, ako to je s prácou. Povedzme že by som sa chcel zamestnať, resp. nastúpiť do zamestnania, ktoré vôbec nesúvisí s mojou živnosťou ako normálny zamestnanec a popri tom si ponechať aj živnosť. Je to možné na klasickú pracovnú zmluvu, alebo je to možné len na dohodu a podobne?
Popri živnosti môžeš pracovať aj na pracovný pomer, len aby o tvojej živnosti vedel aj zamestnávateľ, niekomu vadí vykonávanie živnosti popri zamestnaní. Popri zamestnaní ale nezabudni aj na svoje povinnosti ako živnostník /daňové,SP, ZP,.../