Nataly
01.06.05,15:44
Ahojte,

Prosím o radu:
V r.2004 sme kúpili osobné auto /dovezené z DE / od súkromnej osoby, ktorá ho hneď po prihlásení na polícii predala nám - SZČO. Daňový úrad vyzval dotyčného zaplatiť daň z príjmov.Myslím si, že príjem z predaja auta treba zdaniť, lebo ho užíval menej ako 1 rok, len neviem to nájsť v zákone aký § sa na to vzťahuje.
Ak sa v tomto mýiím poučte ma. Díky moc
ricij
01.06.05,16:59
Ak ho mal zaradené v majetku, tak normálne sa zaplatí daň z príjmov ako pri inom investičnom majetku. Ak ho nemal zaradený, tak je osobodené od DzP bez ohľadu na to, kedy bolo auto predané.
Nataly
01.06.05,17:13
Díky za odpoveď,

aj keď neviem pochopiť prečo tej súkromnej osobe prišla výzva z DÚ o zaplatenie dane z príjmov.
Takže ešte raz, ak som dobre pochopila súkromná osoba, ktorá to auto nemá na podnikanie, príjem z predaja vôbec nezdaňuje bez ohľadu na to ako dlho je hoho majiteľom.
ricij
01.06.05,19:07
Áno .
durisovad
01.06.05,20:44
A nevztahuje sa na tento pripad § 8 ods. 1 pism. c/ zakona o dani z prijmu?
Ak ho mal zaradené v majetku, tak normálne sa zaplatí daň z príjmov ako pri inom investičnom majetku. Ak ho nemal zaradený, tak je osobodené od DzP bez ohľadu na to, kedy bolo auto predané.
Jana Acsová
02.06.05,06:03
A nevztahuje sa na tento pripad § 8 ods. 1 pism. c/ zakona o dani z prijmu?Vzťahuje.
Ale aj § 9 ods. 1 písm. d) - dobrý komentár Poradca 5-6/2005 str. 5.
durisovad
02.06.05,14:14
Ja by som myslela, ze ak danovy urad vyzval na zdanenie, bolo by si celu zalezitost dobre ist prekonzultovat s nimi, aby neboli neskor problemy.
Nataly
02.06.05,18:47
Ahojte,

chcem sa ospravedlniť za nepresnú informáciu, ktorú mi dal môj klient, ktorý v strese si pomýlil daň z príjmov s DPH. Tú výzvu mám pred sebou a jedná sa podanie a zaplatenie DPH pri nadobudnutí nového dopravného prostriedku z iného členského štátu.
Velettka
03.06.05,04:44
tak potom je to v poriadku, lebo ked on kupil auto v EU, tam musel nahlasit, ze je z EU zo Slovenska a oni mu ho mali predat bez DPH, on tu na Slovensku myslim ze do 25 dní ?? si musel sám vypočítať DPH a podať daňové priznanie a DPH zaplatiť....