janulka2107
04.01.09,17:52
prosim vas , som zaciatocnicka v podnikani a idem si otvorit bar v nasom meste..chcela by som sa spytat ked otvorim podnik potrebujem dodavatelov tovarov, alkohol musim si ich najst sama alebo ako to funguje??? a ako je to s pivom???dakujem jana
Zoltán Kovács
04.01.09,16:54
prosim vas , som zaciatocnicka v podnikani a idem si otvorit bar v nasom meste..chcela by som sa spytat ked otvorim podnik potrebujem dodavatelov tovarov, alkohol musim si ich najst sama alebo ako to funguje??? a ako je to s pivom???dakujem jana
V tej predošlej téme som dal odpoveď. Dodávateľom musíš najsť sama. Nestačí čakať či ti niekto zaklope a ponúkne.

P.S. Netreba duplovať otázku na to aby si sa dočkala odpovede.
janulka2107
04.01.09,16:57
dakujem za odpoved, ale kazdy sa uci..uz som si precitala navod tak dufam, ze otazku som uz dala do dobrej kolonky.. a ako si ich mam hladat?? tych dodavatelov neviete mi poradit???
Zoltán Kovács
04.01.09,16:59
dakujem za odpoved, ale kazdy sa uci..uz som si precitala navod tak dufam, ze otazku som uz dala do dobrej kolonky.. a ako si ich mam hladat?? tych dodavatelov neviete mi poradit???

No z Bratislavy asi ťažko Vám niekto bude voziť. Veď cez google skúste zadať klúčové slová. Niečo určite nájde, prezentácie firiem. Alebo máte aj telefónny zoznam (žltej farby) ....
janulka2107
04.01.09,17:00
dakujem za radu...myslim, ze som vam na posmech...
Zoltán Kovács
04.01.09,17:03
dakujem za radu...myslim, ze som vam na posmech...

Vôbec nie ste. Len dodávateľa od BA je naozaj zbytočné odporúčať (ja som od BA), keď vy máte prevádzku asi v Revucej, podľa profilu. Určite máte aj nejaké regionálne inzertné noviny v ktorých veľkosklady ponúkajú svoj sortiment, skuste aj tam pozrieť.
janulka2107
04.01.09,17:11
chcela som sa s niekym o tom porozpravat. ale ako vidim su tu sami mudri ludia...naco potom je takato porada. nejak zacat musim a ked sa nebudem pytat tak sa to nedozviem. a to, ze ich nebudem hladat v ba som si domyslela aj sama . taky blbec nie som. ale nemam ani vysoku skolu.tak pekny vecer mlady pan pokusim si to zistit niekde inde ale z porady ste ma odradili. urbanikova jana, revuca
dodo777
04.01.09,17:11
dakujem za radu...myslim, ze som vam na posmech...
Ale Janulka nie si na smiech, všetci sme začínali. Už to že si našla PORADU je super. Ja by som ti doporučila najprv trošku sa oboznámi čo to je podnikanie, lebo len zohnať dodávateľov je málo, čo treba k podnikaniu. Skús internet a môžeš hned poradu. Alebo si skús nájsť dáku super učtovničku čo ťa trochu usmerni. Prajem veľa šťastia v podnikani.
Zoltán Kovács
04.01.09,17:13
chcela som sa s niekym o tom porozpravat. ale ako vidim su tu sami mudri ludia...naco potom je takato porada. nejak zacat musim a ked sa nebudem pytat tak sa to nedozviem. a to, ze ich nebudem hladat v ba som si domyslela aj sama . taky blbec nie som. ale nemam ani vysoku skolu.tak pekny vecer mlady pan pokusim si to zistit niekde inde ale z porady ste ma odradili. urbanikova jana, revuca

:eek: Inak na toto neviem reagovať. Pokúšam pomôcť, alebo aspoň načrtnúť návod ako začať... A potom toto.

Keď ste mysleli, že dostanete konkrétne kontakty na dodávateľov, tak máte pravdu ste na zlom mieste.
janulka2107
04.01.09,17:17
nechcela som dodavatelov chcela som radu a nie vysmech o zltej knihe telefonnom zozname....to je pomoc??ved ste ma zosmiesnili
janulka2107
04.01.09,17:18
dakujem
dodo777
04.01.09,17:18
chcela som sa s niekym o tom porozpravat. ale ako vidim su tu sami mudri ludia...naco potom je takato porada. nejak zacat musim a ked sa nebudem pytat tak sa to nedozviem. a to, ze ich nebudem hladat v ba som si domyslela aj sama . taky blbec nie som. ale nemam ani vysoku skolu.tak pekny vecer mlady pan pokusim si to zistit niekde inde ale z porady ste ma odradili. urbanikova jana, revuca
Na to že ste tu prvýkrát, tak mate guraž, škoda Smith Vám len chcel pomôcť. Ale aj tak skúste hľadať je tu kopec informáciií.
Zoltán Kovács
04.01.09,17:19
nechcela som dodavatelov chcela som radu a nie vysmech o zltej knihe telefonnom zozname....to je pomoc??ved ste ma zosmiesnili

No ja keď som začal s mojim obchodom to bolo prvé, že som si otvoril Žlté stránky (nechcel som robiť reklamu, ale keď inak nejde) a pozisťoval dodávateľov, ktorí bolo najbližšie k mojej prevádzke. A obvolal som ich, vyžiadal cenníky, dodacie podmienky atď.....
janulka2107
04.01.09,17:24
dakujem vezmem si priklad...pekny vecer
Zoltán Kovács
04.01.09,17:25
dakujem vezmem si priklad...pekny vecer

Nemáte za čo, nebol potrebný hneď ten výbuch......
janulka2107
04.01.09,17:28
ospravedlnujem sa....
arizona
04.01.09,17:47
chcela som sa s niekym o tom porozpravat. ale ako vidim su tu sami mudri ludia...naco potom je takato porada. nejak zacat musim a ked sa nebudem pytat tak sa to nedozviem. a to, ze ich nebudem hladat v ba som si domyslela aj sama . taky blbec nie som. ale nemam ani vysoku skolu.tak pekny vecer mlady pan pokusim si to zistit niekde inde ale z porady ste ma odradili. urbanikova jana, revuca
Janulka, neurážaj sa! Určite Ťa nik nechcel svojim príspevkom zosmiešniť,ani sa hrať na múdreho.
Ibaže trucovitým jednaním a "rozhadzovaním" svojich otázok a urgencií do rôznych nesprávnych sekcií sa odpovede nedočkáš...
Už v Tvojich predošlých príspevkoch sa Ťa snažili členovia nasmerovať.
Porada má vyše 100 tisíc členov.Denne pribúdajú noví. Nedá sa každému stále dookola vysvetľovať to isté(ruku na srdce-koľkokrát by si to dokázala Ty:confused:? )Možno raz,dvakrát...päťkrát:mad:
Preto sa snažíme nového člena usmerniť linkom na daný problém,ktorý je už predebatovaný. Nie je to mudrovanie- iba usmernenie
Ale zbytok je na Tebe.
Začni hlavnou stránkou a popozeraj,čo kde je...
Hore máš vyhľadávač :

-zadávaj slovíčka, ktoré ťa zaujímajú. Napr.
dodávatelia: http://www.porada.sk/search.php?searchid=7054790
alkohol : http://www.porada.sk/search.php?searchid=7054938
Aj ked otázka nie je vždy rovnaká s tvojou,v príspevkoch neraz nájdeš veľa dôležitého k Tvojej problematike.
Je už na Tebe, koľko času venuješ čítaniu:)

Všetci sme začínali. Niekto sa zorientoval za pár dní, niekto "tápe" dlhšie:D;).
Verím, že poradu si obľúbiš a onedlho budeš aj Ty nováčikom odporúčať linky a radiť!:):):)