alpland
04.01.09,19:16
Zdravim poradaci , uz mi z toho € trosku zacina sibat.

Zaoberam sa tlacou vizitiek, poprosim o radu ako mam uviest ceny na webe.Ja ich mam uvedene takto, len neviem ci to je spravne:

od 50-99 ks: 0,1161 € s DPH, 3,50,-SK s DPH atd...

mozem mat ceny takto alebo ich musim mat napr- 0,12 €.
Pozeral som si aj ine weby, no vsade soro maju styl ako je 0,12, skoro nikto nema jedn.cenu.

Vopred Vam dakujem za odpoved, nerad by som mal potahovacky...
M3G
04.01.09,18:28
Zdravim poradaci , uz mi z toho € trosku zacina sibat.

Zaoberam sa tlacou vizitiek, poprosim o radu ako mam uviest ceny na webe.Ja ich mam uvedene takto, len neviem ci to je spravne:

od 50-99 ks: 0,1161 € s DPH, 3,50,-SK s DPH atd...

mozem mat ceny takto alebo ich musim mat napr- 0,12 €.
Pozeral som si aj ine weby, no vsade soro maju styl ako je 0,12, skoro nikto nema jedn.cenu.

Vopred Vam dakujem za odpoved, nerad by som mal potahovacky...

0,12 EURA je správne. Cent je najmenšia jednotka EURA, nie je potrebné zaokrúhľovať na tisíciny alebo desaťtisíciny.
alpland
04.01.09,18:31
Dakujem, to vie, mne len islo o to ci su nutne jednotkove ceny.Resp. ci mam uviest 0,12 €/0,1161 € JCa potom prepocet na SKK.
Alebo staci len 0,12 €?

Ja uz neviem...
M3G
04.01.09,18:36
Postihnúť Ťa za to nemôžu, to je už Tvoja vec, môžeš si to zaokrúhliť aj na x-desatinných miest, len som chcel povedať, že to nie je povinnosť.
Inak je to aj logické, že ťa postihnúť nemôžu, predstav si, že predávaš etiketu, čo stojí tak 10 halierov, ťažko sa to bude dať zaokrúhliť na 2 desatinné miesta.

Iné je to napr. pre sieťové odvetvia, kde budú platiť osobitné pravidlá zaokrúhľovania. Podľa pripravovanej vyhlášky sa jednotkové ceny vodného a stočného, jednotkové ceny tepla a jednotkové ceny elektriny a plynu v eurách po prepočítaní konverzným kurzom budú zobrazovať s matematickým zaokrúhlením najmenej na štyri desatinné miesta.

Títo budú mať povinnosť zaokrúhľovať na 4 desatinné miesta.