tommygerschi
04.01.09,19:29
Dobrý deň.

Mám záujem vytvoriť software pre základné a stredné školy o študentoch. Profesori by pridávali k menam žiakov rôzne informácie o žiakovi. Napr.:

-Správanie (bol by to ako register trestov. Bolo by tam zaznamenaná
informácie o porušení školského poriadku, ale aj jeho lepšia stránka...)
-Aktivity (podielanie sa na školských akciách a jeho účasť...)
-Známky ( známky za celý čas štádia...)
-Osobné informácie (meno, priezvisko, roky, dátum narodenia...)
- a iné

Tento profil by bol dobrý pre uplatnenie sa v živote. Mohol by dopomôcť aj na prechod na strednú alebo vysokú školu, keďže riaditelia škôl nemajú kde získať informácie o žiakovi, len o jeho známkach.
Alex_M
04.01.09,22:05
Kde si bol pred 4 rokmi ked som to potreboval:)
Napad je to super. Otazne co na to povie ministerstvo skolstva:(
tommygerschi
05.01.09,08:39
Kde si bol pred 4 rokmi ked som to potreboval:)
Napad je to super. Otazne co na to povie ministerstvo skolstva:(
v tedy som bol ôsmak za základnej škole. No neviem čo ešte povie na to ministerstvo školstva, pokúsim im to napísať. A na čo si to potreboval?
Alex_M
05.01.09,22:21
Na gympli sa robili rozne profily ked si chcel ist napr na studium do zahranicia (daco ako vymenne pobyty), ja ako zamestnavatel by som to privital od potencialnych zamestnancov. Taky skolsky profil ze ako sa spravali v kolektive, ako plnili ulohy.
Ale kazdopadne pedagogom by si tym narobil kopec roboty naviac (teda ak by to chceli vypracovat poriadne). A hlavne k tomu by som privital aj profil skoly. Kedze dobre vieme ze 4kar na jednej skole nemusi byt horsi ako 1tkar na inej a naopak ;)
tommygerschi
06.01.09,17:06
No neviem čo by na to učitelia povedali. veď až taká práca by to nebola. Učitelia by prispievali bud postupne alebo na konci celého roka. Ano tento projekt je vhodný aj pre zamestnávateľov, pretože všetko nie je len o známkach a vedomostiach, ale aj o šíkovnosti študenta. A neviete ako by som si mohol vytvoriť taký softwér?
Alex_M
06.01.09,21:00
A neviete ako by som si mohol vytvoriť taký softwér?
Ja ze si programator alebo studujes informatiku. V Pascale to urcite nenapises.Teda ak by si sa velmi nudil tak napises ale urcite by o to nikto zaujem nemal.
Bud si najat profesionalneho programatora alebo to dat vypracovat nejakej firme. Kazdopadne zadarmo to nebude.
tommygerschi
06.01.09,21:05
Ja ze si programator alebo studujes informatiku. V Pascale to urcite nenapises.Teda ak by si sa velmi nudil tak napises ale urcite by o to nikto zaujem nemal.
Bud si najat profesionalneho programatora alebo to dat vypracovat nejakej firme. Kazdopadne zadarmo to nebude.

Asi Ťa prekvapím, ale som študent na obchodnej akadémií a práve táto škola mi vnukla taký nápad, pretože sa podielam na rôznych akciách a nikto v budúcnosti o tom nebude vedieť. Nevieš koľko približne by mohlo stáť to programovanie?
Alex_M
06.01.09,21:32
Ja mam informaticku strednu ale zlakala ma skorej ekonomia a logistika:)
Ale pocitaj to takto. Ide o distribuciu, doladovanie chyb a hlavne o aktualnost. Najlepsie to vidis na uctovnych programoch. Kazdu chvilu je nejaka novsia verzia alebo service pack.
A cenovo? niekolko tisic eur. Ak to budes chciet na profi urovni a spickovu kvalitu tak aj viac. Program sa bude musiet postupne vyvijat podla poziadaviek uzivatelov. Vyskytnu sa chyby ktore by ta ani vo sne nenapadlo ze sa mozu stat. Budes musiet mat dohlad a udrzbu serveru (kedze predpokladame ze to nebudu vypisovat pedagogovia len pre firmy alebo studentov ale spravi sa urcity centralny register aby sa mohli robit statistiky a zavery). Toto vsetko stoji peniazky a ked nemas v danej oblasti prax tak sa lahko stratis.
tommygerschi
06.01.09,21:36
Ja to mám len nápad. Neviem ako a kde sa to robí. Chcem to niekomu ponuknut a by to spravil. A potom by som chcel ten napad predat Ministerstvu skolstva.
Alex_M
06.01.09,21:40
Napad sa ceni ale nevidim to prilis realne ;)
Halli
06.01.09,21:41
Ja ti síce neporadím, ale čítam rad radom tvoje nápady a pači sa mi, že máš snahu dostať niečo nové medzi ľudí.:)
Nie všetko síce v našej spoločnosti nájde odozvu, ale ja som bola v tvojom veku na tom podobne, aj keď možnosti boli úplne iné, ale všetko čo som skusila mi pomohlo sa krok po kroku dostať ďalej a dnes z toho len ťažím. Držím Ti palce, aby si sa uplatnil a aby si sa nikdy nestratil ;)
tommygerschi
06.01.09,21:42
No skoda, ja ze to skusim, ale sa bojim, co to vsetko obnasa a to som nevedel.
Alex_M
06.01.09,21:43
Inak ak mate na skole IT stredisko tak skus ist za adminom. U nas na skole mali podobny program ale to bolo na kompletnu evidenciu studentov atd. Pisali sa tam zoznamy tried,znamky atd. Mozno ze mate a jvy na skole daco take. Za opytanie nic nedas. Spravca pocitacov bude nabeton vedet ci to niekde je alebo nie je nainstalovane
tommygerschi
06.01.09,21:46
Inak ak mate na skole IT stredisko tak skus ist za adminom. U nas na skole mali podobny program ale to bolo na kompletnu evidenciu studentov atd. Pisali sa tam zoznamy tried,znamky atd. Mozno ze mate a jvy na skole daco take. Za opytanie nic nedas. Spravca pocitacov bude nabeton vedet ci to niekde je alebo nie je nainstalovane

Dobre pôjdem sa na to spýtať, keď sa skonščia prázdniny:)
Alex_M
06.01.09,21:46
No skoda, ja ze to skusim, ale sa bojim, co to vsetko obnasa a to som nevedel.
Len malo veci na svete dosiahnes lahko. Ale tym ze budes tvrdo makat a pojdes za svojim cielom sa to raz podari ;) Ked ti vyjde len jeden z 10 napadov, tak mas super uspech.
tommygerschi
06.01.09,21:48
Ja ti síce neporadím, ale čítam rad radom tvoje nápady a pači sa mi, že máš snahu dostať niečo nové medzi ľudí.:)
Nie všetko síce v našej spoločnosti nájde odozvu, ale ja som bola v tvojom veku na tom podobne, aj keď možnosti boli úplne iné, ale všetko čo som skusila mi pomohlo sa krok po kroku dostať ďalej a dnes z toho len ťažím. Držím Ti palce, aby si sa uplatnil a aby si sa nikdy nestratil ;)


Dakujem pekne, veľmi pekný komentár. No mám ešte len 17 rokov zanedlho 18 a v budúcnosti chcem byt redaktor v TV Markíza alebo JOJ. no a hladam si nejake podnikanie popri tej praci. A napadov mam dost, len tazko ich zrealizovat. a Vy v niečom podnikate?
tommygerschi
06.01.09,22:10
Len malo veci na svete dosiahnes lahko. Ale tym ze budes tvrdo makat a pojdes za svojim cielom sa to raz podari ;) Ked ti vyjde len jeden z 10 napadov, tak mas super uspech.

No ja chcem by ale redaktor a nie podnikatel, takze skôr na tom budem makat, aby sa mi to podarilo. To to mam len napady, aby som ludm ulahcil zivot. A keby som si dal tento napad patentovat a potom by som sa ho pokusil predat? šlo by to?
Alex_M
07.01.09,08:56
Neviem na 100% ci je to takto ale :
a) mas slovensky patent - ten stal nieco okolo 2000 eur. Spises komplet udaje, vypracujes to ( v tvojom pripade zdrojovy kod, design a parametre fungovania, vyuzitia atd). Posles na patentovy urad. Dufas ze ti to prejde.
b) celouropsky patent - to iste len drahsie a tazsie
Rosch
07.01.09,12:32
Držím Ti palce mladý muž!
Okrem riešenia softvérových problémov a problémov s autorizáciou tohto projektu, narazíš s najväčšou pravdepodobnosťou aj na také úskalie ako je zákon o ochrane osobných údajov. Taký profil o študentovi aký si v "hrubom načrtol" že chceš vytvoriť, bude určite obsahovať aj údaje, ktoré spadajú do kategórie osobných údajov. Nie je to samozrejme nemožné, ale bude to potrebovať veľmi veľké úsilie na získanie dobrovoľných súhlasov tých, ktorých údaje budeš chcieť takto sprístupniť podnikateľským subjektom. Možnou cestou by bolo získať takú podporu a záujem u podnikateľskej verejnosti o takúto databázu, aby bolo vysoko motivujúce dať súhlas so zverejnením osobných údajov pre tých, ktorí chcú získať dobrú prácu a chcú byť v takejto databáze.....

Good luck!
tommygerschi
08.01.09,17:37
Držím Ti palce mladý muž!
Okrem riešenia softvérových problémov a problémov s autorizáciou tohto projektu, narazíš s najväčšou pravdepodobnosťou aj na také úskalie ako je zákon o ochrane osobných údajov. Taký profil o študentovi aký si v "hrubom načrtol" že chceš vytvoriť, bude určite obsahovať aj údaje, ktoré spadajú do kategórie osobných údajov. Nie je to samozrejme nemožné, ale bude to potrebovať veľmi veľké úsilie na získanie dobrovoľných súhlasov tých, ktorých údaje budeš chcieť takto sprístupniť podnikateľským subjektom. Možnou cestou by bolo získať takú podporu a záujem u podnikateľskej verejnosti o takúto databázu, aby bolo vysoko motivujúce dať súhlas so zverejnením osobných údajov pre tých, ktorí chcú získať dobrú prácu a chcú byť v takejto databáze.....

Good luck!


Dakujem. No viem že teraz je taký nový zákon, aj keď niekam ideme na výlet, potrebujú od nás súhlas so zverejnením osobných údajov. No aj to je jeden z vecí, ktoré budú na tom ťažké. Lebo nie všetci sa dobre učia a majú dobré správanie, a možno práve tí by to nechceli zverejniť.mimotemy