jupino
04.01.09,23:18
Poprosil by som o radu.
Minulý rok som brigádoval vo firme na dohodu o brigádnickej činnosti študenta.Nepodpísal som žiadne vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky mesačne.Čiže som si nechával strhávať DPH zo mzdy. Rád by som požiadal o vrátenie tejto čiastky. Mám vo firme požiadať o ročné zúčtovanie preddavku na daň alebo podať daňové priznanie?.Nezarobil som viac ako 50 000 sk za celý rok. Neviem kde začať,respektíve či uvažujem správne. Za akúkoľvek radu budem vďačný.
babi2
05.01.09,04:40
Zo mzdy sa nestrháva DPH, ale daň z príjmu, môžeš požiadať o ročné zúčtovanie dane, alebo si podať daňové priznanie a daň Ti bude vrátená
Zoltán Kovács
05.01.09,10:42
Keď nebolo podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov, tak asi ťažko požiadaš o vykonanie RZ. Podať DP.
veronikasad
05.01.09,10:47
Poprosil by som o radu.
Minulý rok som brigádoval vo firme na dohodu o brigádnickej činnosti študenta.Nepodpísal som žiadne vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky mesačne.Čiže som si nechával strhávať DPH zo mzdy. Rád by som požiadal o vrátenie tejto čiastky. Mám vo firme požiadať o ročné zúčtovanie preddavku na daň alebo podať daňové priznanie?.Nezarobil som viac ako 50 000 sk za celý rok. Neviem kde začať,respektíve či uvažujem správne. Za akúkoľvek radu budem vďačný.
Zamestnávateľ ti vystaví potvrdenie o zdan. mzde za rok 2008, na základe ktorého podáš do 31.3.09 daňové priznanie typu A. DU ti vráti zrazenú daň koncom apríla./do 30 dní od lehoty na podanie DP/