Janka6685
01.06.05,20:42
Ahojte. Mám jednu malú otázočku: Ak zaplatím účtovníčke (SZČO na faktúru) odmenu za vedenie účtovníctva, dám to do peňažného denníka do kolónky mzdy a platby do fondov alebo do kolónky réžia?

Prosím, ak môžte rýchlo odpovedzte, lebo je to súrne.
Ďakujem
Manual
01.06.05,18:50
Ahojte. Mám jednu malú otázočku: Ak zaplatím účtovníčke (SZČO na faktúru) odmenu za vedenie účtovníctva, dám to do peňažného denníka do kolónky mzdy a platby do fondov alebo do kolónky réžia?

Prosím, ak môžte rýchlo odpovedzte, lebo je to súrne.
ĎakujemJanulka do réžie, mzda by to bola vtedy, keby bola Tvoj zamestnanec. Ale na faktúru robí pre Teba službu.
Pekný večer želám...
Marian
01.06.05,18:50
Do stĺpca réžia.
Janka6685
01.06.05,18:53
Ďakujem vám, len som si to chcela overiť.
Manual
01.06.05,18:57
Ďakujem vám, len som si to chcela overiť.A to nás len tak skúšaš..... ???? Nič v zlom...
Ahojhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
babenko1
01.06.05,19:01
ach jaj Janka..
Heni
01.06.05,19:09
predch. odpovede sú správne

(aby to mala Janka overené :p )
Janka6685
01.06.05,19:22
Heni vďaka. Aj ostatným. Ja tu nikoho neskúšam, len som si myslela, že porada je tu na to, aby som nemala pochybnosti o správnosti mojich krokov pri účtovaní. Myslím si, že je lepšie vedieť správnu odpoveď a len trochu pochybovať, ako nevedieť vôbec. Ešte stále sa len učím a aj keď mnoho vecí ovládam, nie som si istá. Preto som strašne veľmi vďačná za túto poradu. Klobúk dolu pred administrátorom a super poraďákmi.
Manual
01.06.05,19:36
Heni vďaka. Aj ostatným. Ja tu nikoho neskúšam, len som si myslela, že porada je tu na to, aby som nemala pochybnosti o správnosti mojich krokov pri účtovaní. Myslím si, že je lepšie vedieť správnu odpoveď a len trochu pochybovať, ako nevedieť vôbec. Ešte stále sa len učím a aj keď mnoho vecí ovládam, nie som si istá. Preto som strašne veľmi vďačná za túto poradu. Klobúk dolu pred administrátorom a super poraďákmi.Janka, veď to bolo zo žartu, aby reč nestála... Alebo si to inak pochopila ?
Ak ano prepáč.
Pekný večer...
babenko1
01.06.05,19:36
Janka.. len si treba uvedomiť, že mzda je vtedy, ked je niekto u mňa zamestnaný, odvádzam za neho odvody, daň zo závislej činnosti. Ak mám faktúru.. nikdy to nemôžem zaúčtovať ako mzdu.
Janka6685
01.06.05,19:42
Nie, neurazila som sa. Veď viem, že pri tom všetkom strese musí byť občas sranda. Inak by sme sa všetci zmagorili.

A naozaj som si to chcela iba overiť a nikoho iného som sa opýtať nemohla. Aj som rozmýšlala, že nebudem otvárať kôli takej hlúposti tému a opýtam sa v shouboxe, ale tam by som zasa kazila debatu.

Už to nebudeme ďalej rozoberať, aby sa tu nečítali takéto hlúposti, lebo na to naozaj nie je čas. Je tu veľa iných, lepších a dôležitejších príspevkov.

Ale naozaj ďakujem za odpoveď na moju otázku.

Prajem príjemný večer.
Manual
01.06.05,19:46
Janulka, smelo zadávaj, ja asi začnem zadávať niekomu nepochopitelné otázky z PU, lebo s ním začínam. Som rád že to bereš s nadhľadom a každá otázka je dobrá a určite pomôže veľa začiatočníkom, tak sa nebrzdi... !!!
Pekný večer želám...
babenko1
01.06.05,19:48
janko.. aké nepochopiteľné otázky ? :-)
Manual
01.06.05,19:52
No a čo nevííííííš ??? Však tam mám velké medzery.
Ahoj
babenko1
01.06.05,19:54
Ved som ti hovorila, že sa ma môžeš hocikedy opýtať :-) aj s omegou pomôcť :-) a išlo ti to vcelku dobre :-)
jeso
01.06.05,19:54
Janulka, smelo zadávaj, ja asi začnem zadávať niekomu nepochopitelné otázky z PU, lebo s ním začínam. Som rád že to bereš s nadhľadom a každá otázka je dobrá a určite pomôže veľa začiatočníkom, tak sa nebrzdi... !!!
Pekný večer želám...
asi sa pripojím k tebe,/myslím na tie otázky/ po 4 rokoch tiež začínam s PÚ a tiež neviem aké to bude...
Zuzka
01.06.05,19:57
Manuál a jeso, kľudne sa pýtajte, aspoň si to zopakujeme spolu. :)
ondrejvla
01.06.05,19:58
Janulka, smelo zadávaj, ja asi začnem zadávať niekomu nepochopitelné otázky z PU, lebo s ním začínam. Som rád že to bereš s nadhľadom a každá otázka je dobrá a určite pomôže veľa začiatočníkom, tak sa nebrzdi... !!!
Pekný večer želám...
Manual, ja milujem PU! - zadávaj otázky!
Janka6685
01.06.05,19:58
Jooooooooooooj, však ešte len vtedy budem mať blbé otázky, keď budem musieť robiť PÚ. Ale však všetko sa dá naučiť. A s takými super ľudmi, ako sú tu na porade to ide všetko ľahšie.
Manual
01.06.05,19:59
Vieš mne to ide vždy dobre, keď sa mi niekto dáíva na prsty... Ale keď som sám je to horšie.
Jeso: tak sme dvaja a z ktorého kúta SR si ? Aký mýš program?
Pekný večer...
jeso
01.06.05,20:04
Manuál a jeso, kľudne sa pýtajte, aspoň si to zopakujeme spolu. :)
dakujem za ochotu pomocť...tú pomoc ozaj budem potrebovať
Manual
01.06.05,20:08
Manual, ja milujem PU! - zadávaj otázky!No ja by som rád, len sa nemôžeme s PU akosi do seba zamilovať... !!!! Ja by som radšej asi "súkromný kurz" ...
Pekný večer želám...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
babenko1
01.06.05,20:17
Janko.. a čítal si kurz PU tu na porade.. svokrina kuchyňa? :-) veeeľmi dobre je to tam popísané... to by si si mal naštudovati...:-) a potom v prípade nejasností zadávať otázky :-)
Manual
01.06.05,20:20
Janko.. a čítal si kurz PU tu na porade.. svokrina kuchyňa? :-) veeeľmi dobre je to tam popísané... to by si si mal naštudovati...:-) a potom v prípade nejasností zadávať otázky :-)Ano, ale ja radšej "prax" než neoriu ale to sa asi nedá...
babenko1
01.06.05,20:25
Veru nedá. Pokiaľ nepochodpíš, čo sú to aktíva a čo pasíva, budeš mať v tom vždy guláš...
lenkak
01.06.05,21:27
Janko a Jeso je nás tu dosť na konzultácie ohľadom PU. Už sa teším na otázky......
katkaBa
02.06.05,07:01
Myslím, že do réžie, pretože ona urobila pre teba službu.
Ibaka
02.06.05,14:49
Robím si JU sám, len jedno Janka nechápem, platíš si účtovníčku a peňažný denník si vedieš sama ? Nemal by to robiť Tvoj platený učtovník? Možno hlúpa otázka ale ja som ešte nemal účtovníčku, takže neviem.
eviketa
02.06.05,19:48
Janko, s tým PU nás bude viac. Asi by som privítala chlievik na tzv.blbé otázky. Tam by som to napísala a trpezliví by odpovedali.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
evina
02.06.05,19:50
Janko, s tým PU nás bude viac. Asi by som privítala chlievik na tzv.blbé otázky. Tam by som to napísala a trpezliví by odpovedali.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
je tu dosť trpezlivých, nebojte :)
Zuzka
02.06.05,19:50
Janko, s tým PU nás bude viac. Asi by som privítala chlievik na tzv.blbé otázky. Tam by som to napísala a trpezliví by odpovedali.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Evi, kľudne otvor "chlievik na blbé otázky", sľubujem, že budem odpovedať. :D
ondrejvla
02.06.05,20:14
Tak čo je s tými otázkami na PÚ?! Tu je toľko voľných chlievikov!
gabri
03.06.05,19:28
Evi, kľudne otvor "chlievik na blbé otázky", sľubujem, že budem odpovedať. :DAhojte, Evi, Zuzka ja sa tiež budem pýtať už som asi načisto blubá...:)- posledné dni mi to dosvedčili :)
lenkak
03.06.05,19:32
Gabri len sa pýtaj.........nás je tu dosť.
M0NIKA
03.06.05,19:58
Fúha, všetci sa núkajú pomôcť a otázky nemá kto zadávať? To je zaujímavé... :)
Janka6685
05.06.05,06:12
Robím si JU sám, len jedno Janka nechápem, platíš si účtovníčku a peňažný denník si vedieš sama ? Nemal by to robiť Tvoj platený učtovník? Možno hlúpa otázka ale ja som ešte nemal účtovníčku, takže neviem.
Jooooj, ako ti to vysvetliť. No vieš.....firmu má môj snúbenec a ja mu robím účtovníctvo, takže keď zadávam otázky, niekedy to znie tak, že firmu mám ja a inokedy, že som účtovníčka. Ono je to jedno, ako sa pýtam, dôležité je, že niečomu nerozumiem a hľadám odpoveď. Ak má firmu snúbenec, tak to beriem tak, akoby bola aj moja, lebo mu zo všetkým pomáham. Takže sa ospravedlňujem, ak moje otázky niekoho doplietli.

Krásnu nedeľu...