Appendix76
04.01.09,23:40
Dobrý deň važení poraďáci!

O dani z výhry som si už čo to prečítal. Zaujímalo by ma však zopár vecí ohľadom výhier pri tipovaní cez internet a to konkrétne na športové podujatia.
Tipujem už od mlada a to v kamenných stávkových na SVK. Ale rozvojom internetu už nie je problém tipovať aj u internetových stávkových spoločností, ktoré pôsobia v rámci EÚ. Majú na to potrebné certifikáty (napr. BWIN.com v Rakúsku tuším) a účet majú aj na SVK. Na prevody peňazí sa používa bankový styk. Funguje to tak, že mám u nich hráčsky účet a pri výhre mi naň pripíšu danú sumu. Kedykoľvek sa rozhodnem, nechám si ju poslať na účet v mojej banke. Nie som síce až tak úspešný a ak aj vyhrám nie sú to vysoké sumy, ale aj tak ma zaujíma nasledovné. Je mi jasné, že výšku výhry z konkrétneho tiketu nezistí nikto a na hráčskom účte môžem zhromažďovať kapitál (ak sa darí;)) v akejkoľvek výške. Problém by však mohol nastať ak sa rozhodnem poslať si peniaze na môj účet v banke. Zdaňuje sa výhra nad 5000 Sk/ 165,97 EUR ak som to dobre pochopil. Takže čiste hypoteticky ak mám na hráčskom účte 1000 EUR a budem si ich postupne nechávať vyplácať na účet po 165 EUR trebárs aj každý deň, nemôže mi nikto nič a dani sa vyhnem? Vie na to prosím niekto odpoveď ? Vopred Vám ďakujem.
gondyi
05.01.09,09:15
Daj si to poslať na MoneyBookers a z neho si to preved na klasicky ucet.
Appendix76
05.01.09,09:25
To je tiež riešenie, len pravidelný príjem z moneybookers je tiež tak trochu podozrivý. Ja viem, že zachádzam možno do nejakých extrémov čo sa týka kontroli účtov zo strany nejakej finančnej policie alebo ako to nazvať, ale uvažujem čisto v hypotetickej rovine. Viem, že sa stávkarením dá celkom slušne živiť resp. prilepšiť si ak sa tomu človek rozumie. A uvažujem o tom, že by sa nejaká dobrá duša z banky do toho zastarala a trebárs nahlásila pravidelné príjmi DU. Či sa dani dá nejak vyhnúť.
gondyi
05.01.09,09:43
ok, ako sa ale DU dostane k tvojmu vypisu z MojneyBookers? Iba ze by si im ho dal ty sam. Toto sa nebude tykat Paypalu, kedze si potrpia na maximalnu legitimnost. BTW: z MB si nemusis posielat peniaze v pravidelnych intervaloch
Appendix76
05.01.09,09:57
hm, v moneybookers tiež môžeš bubáky zhromažďovať to áno, ale nedajú sa odtiaľ vyberať peniaze v hotovosti , len prevodom na tvoj osobný účet, kde ako odosielateľ bude figurovať moneybookers a pravidelné príjmi by boli trochu podozrivé možno pre nejakého závistlivého bankárika.