jandi
05.01.09,02:40
Ahojte. V mzdovej oblasti nie som doma, tak snad sa vyjadrim zrozumitelne a prosim o radu. Obcas mame par prikaznych zmluv pri ktorych aj zrazame predd.dan. Teraz som si pri uctovani vsimla, ze jedna zmluva je na sumu 4900 Sk. Bolo to v oktobri vyplatene a aj dan odvedena DU. Mali sme odviest zrazkovu dan a nie preddavkovu vsak? Co teraz? Plati sa to na niaky iny ucet? Teraz v januari odovzdame ten stvrtrocny vykaz. Dakujem.
jandi
05.01.09,01:59
Viem, ze podaktori budete chciet pisat, ze existuje vyhladavanie, viem aj temy so zrzkovou danou som pozerala.. ale aj tak nemam predstavu co mam urobit, ked sme to uz zaplatili. V jednom prispevku som citala, ze rozdiel doplatit, ale ta dan sa pocita rovnako nie? A to tlacivo na urad sme dali zatial le raz a aj to tam na urade s tetami vypisal spolocnik a kopiu mi zatial nedal, takze ani neviem ako to tlacivo vyzera...
liba2
05.01.09,02:50
Viem, ze podaktori budete chciet pisat, ze existuje vyhladavanie, viem aj temy so zrzkovou danou som pozerala.. ale aj tak nemam predstavu co mam urobit, ked sme to uz zaplatili. V jednom prispevku som citala, ze rozdiel doplatit, ale ta dan sa pocita rovnako nie? A to tlacivo na urad sme dali zatial le raz a aj to tam na urade s tetami vypisal spolocnik a kopiu mi zatial nedal, takze ani neviem ako to tlacivo vyzera...
Zrážková daň sa platí na ten istý účet ako preddavková, iba sa uvádza iný VS = 1744 (suma je rovnaká).
Treba požiadať listom správcu dane o preúčtovanie zrážkovej dane na správny VS.
Už sa neposiela osobitné Oznámenie... ale zrážková daň sa uvádza v štvrťročnom Prehľade...

http://www.porada.sk/t20083-p21-zrazkova-dan.html
tu si prečítaj príspevky 201-205
jandi
05.01.09,03:24
Jeej, Liba2, dakujem za odpoved. Takze len ten prehlad a napisem list o zlej uhrade.

Aj tie prispevky som citala, lenze som zacala od zaciatku este rok 2006, potom sa to niak vraj pomenilo a ja mam z toho uz chaos. A k tomu takato nocna hodina, uz mi sibe...Stale tu nad tym sedim a hladam, citam..., som si prave vytlacila ten Prehlad zo stranky DRSR.
liba2
05.01.09,03:38
Jeej, Liba2, dakujem za odpoved. Takze len ten prehlad a napisem list o zlej uhrade.

Aj tie prispevky som citala, lenze som zacala od zaciatku este rok 2006, potom sa to niak vraj pomenilo a ja mam z toho uz chaos. A k tomu takato nocna hodina, uz mi sibe...Stale tu nad tym sedim a hladam, citam..., som si prave vytlacila ten Prehlad zo stranky DRSR.
Nevzdychaj :D, hodina je ranná , uviedla som ti čísla príspevkov 201-205 v danej téme, tak čítaj len to - lebo fakt boli zmeny a s tými sa už nezaťažuj; taraz je to jednoduché.
jandi
05.01.09,03:42
len ja som to precitala, nez si tie prispevky uviedla :) skoda, ze na porade neexistuje taky panacik(kontrolor), ktory by sa postavil tam, kde uz nemam citat, lebo uvadzane fakty su uz neplatne :)