48912
05.01.09,06:51
Dobry den, chcela by som sa spytat, co je potrebne aby zamestnavatel vykonal pri ukonceni PP zamestnanca, ktory ma exekucne zrazky zo mzdy. Uvedene zrazky sa napocitavaju na "samostatnom" bank.ucte zamestnavatela nakolko este neprisiel rozkaz od exekutora o vyplateni penazi. Ma byt v zapocte rokov v kolonke "zrazky zo mzdy" uvedena zrazka len za posledny odpracovany mesiac? Alebo za cele obdobie v ktorom u nas pracovala a boli jej vykonavane zrazky? Dakujem
Maxinka
15.05.09,06:19
Prosím o radu: máme Z-ca, ktorému sme zrýžali 3 exekúcie zo mzdy.Teraz bude ukončený PP.Musíme Do 1 týždňa oznámiť exekútorovi, ktorý vydal exekučný príkaz, že povinný u nás prestal pracovať?
Zároveň zaslať exekútorovi nejaké vyúčtovanie zrážok, ktoré sme zo mzdy povinného vykonali a vyplatili oprávneným?
Ako by malo také Oznámenie vyzerať-nemáte nejakú pomôcku?
Ďakujem
mzdarka renca
15.05.09,06:33
Prosím o radu: máme Z-ca, ktorému sme zrýžali 3 exekúcie zo mzdy.Teraz bude ukončený PP.Musíme Do 1 týždňa oznámiť exekútorovi, ktorý vydal exekučný príkaz, že povinný u nás prestal pracovať?
Zároveň zaslať exekútorovi nejaké vyúčtovanie zrážok, ktoré sme zo mzdy povinného vykonali a vyplatili oprávneným?
Ako by malo také Oznámenie vyzerať-nemáte nejakú pomôcku?
Ďakujem
áno, zašli exekútorovi list v tom zmysle, že zamestnanec XY vo vašej spoločnosti ukončil PP a z uvedeného dôvodu už nebude možné naďalej vykonávať zrážku zo mzdy z dôvodu ekekučného príkazu č.xxxxxx. Ďalej len oznámte sumu, ktorú ste zrazili a odviedli na účet exekútora.
Iné vyúčtovanie zrážok nie je potrebné, nakoľko aj exekútor si vedie presnú evidenciu došlých splátok.