slavonix
05.01.09,07:59
Potreboval by som poradiť ohľadom vytvárania podkladov známych piesní. Je to v rozpore s autorským právom ak napr. vytvorím na klávesoch podklad známej skladby a potom ju niekomu predám na karaoke ucely? Potrebujem súhlas autora? Vdaka za radu.
Chobot
05.01.09,07:42
Potreboval by som poradiť ohľadom vytvárania podkladov známych piesní. Je to v rozpore s autorským právom ak napr. vytvorím na klávesoch podklad známej skladby a potom ju niekomu predám na karaoke ucely? Potrebujem súhlas autora? Vdaka za radu.

Skladba má autorské práva aj na text aj na hudbu. Pokiaľ použiješ hudbu z nejakej pesničky, určite potrebuješ súhlas autora.

Aj keby to bolo len pár taktov, treba žiadať o súhlas. Veď je kopec známych prípadov, kedy jeden autor žaluje druhého, že mu zo skladby zobral motív.

Pozri sem, tu je to vysvetlené:

http://www.soza.sk/index.php?page=mainbrowser&type=0&openmenutop=129&idtop=129

prípadne sa spýtaj na SOZA, možno ti poradia bližšie.
slavonix
05.01.09,07:46
nasiel som na nete tuto stranku... midimusic.cz chcel by som vediet ci na to potrebuju suhlas autora...ci to nie je v rozpore s autorskymi pravami...a este ma aj zaujima, ci je na tuto cinnost potrebne byt zaregistrovany ako zivnostnik ...dakujem za reakcie
Chobot
05.01.09,08:05
nasiel som na nete tuto stranku... midimusic.cz chcel by som vediet ci na to potrebuju suhlas autora...ci to nie je v rozpore s autorskymi pravami...

Skús sa spýtať priamo ich, či pri tvorbe karaoke majú súhlas autora. Ja si myslím, že asi áno.


a este ma aj zaujima, ci je na tuto cinnost potrebne byt zaregistrovany ako zivnostnik ...dakujem za reakcie

Pokiaľ si tým chceš zarábať a podnikať s tým, tak áno, potrebuješ živnosť alebo firmu. Ak to robíš len ako hobby a nebudeš pýtať za to peniaze, tak si to môžeš pestovať ako koníček.
Bobbix
05.01.09,11:28
Do SOZY a podobnych oblud sa odovzdava notovy zapis, text, mena autorov hudby, aranzmanu, spevakov .... Na vsetko potrebujes suhlas.