mackova
05.01.09,10:32
ahojte, chcela by som sa spytat na vas nazor: v dome som mala predajnu textilu a opravu odevov. v maji/2008 som zrusila pokladnu na DU, ale na zivnostenskom nie.
Dnes mi prislo predvolanie zo zivnost. uradu, ze som neohlasila ukoncenie prevzdzky. ako by som to mala najlepsie odvovodnit, ze predajna je v garazi, ale rok a pol uz nic nepredavam. mam povedat, ye by som mohla metrov. textil predavat na fakturu, v pripade zaujmu?
myslite , ye dostanem nejaku pokutu?
Zita5
05.01.09,09:47
Živnostenský zákon
§ 17
Prevádzkareň
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2008-a.html#hore)

......
......

(6) Zrušenie prevádzkarne je podnikateľ povinný oznámiť príslušnému živnostenskému úradu do 15 dní od zrušenia.

.......

.......


Áno , môžete dostať pokutu .Mám tomu rozumieť , že nepodnikáte , ale Živn.list ste si zachovali bez prerušenia živnosti ?


Čo sa týka pokuty:

§ 65a
Na začiatok

(1) Živnostenský úrad uloží podnikateľovi pokutu až do 100 000 Sk, ak podnikateľ

a) neustanoví v prípadoch, keď je povinný to urobiť, zodpovedného zástupcu pre koncesovanú živnosť,
b) nedodržiava podmienky ustanovené na prevádzkovanie koncesovanej živnosti (§ 27 ods. 3).

(2) Živnostenský úrad uloží podnikateľovi pokutu až do 50 000 Sk, ak podnikateľ

a) neustanoví v prípadoch, keď je povinný to urobiť, zodpovedného zástupcu pre ohlasovaciu živnosť (§ 11 ods. 6 až 8),
b) neohlási zriadenie prevádzkarne živnostenskému úradu,
c) nedodržiava podmienky podľa § 29 ods. 1; pokutu nemožno uložiť, ak iný orgán začal v rovnakej veci konanie o uloženie pokuty podľa osobitných predpisov.

(3) Živnostenský úrad uloží podnikateľovi pokutu až do 20 000 Sk, ak podnikateľa) neohlási živnostenskému úradu, že ustanovil zodpovedného zástupcu, hoci nebol povinný to urobiť (§ 11 ods. 7 prvá veta),
b) neoznámi ukončenie funkcie zodpovedného zástupcu alebo neoznámi ustanovenie nového zodpovedného zástupcu, alebo neohlási, že zodpovedný zástupca už nemá bydlisko na území Slovenskej republiky v prípadoch, keď je povinný to urobiť (§ 11 ods. 9),
c) neohlási zmeny údajov obsiahnutých v ohlásení (§ 49 ods. 1) alebo v žiadosti, na ktorej základe sa rozhodlo o udelení koncesie (§ 56 ods. 1),
d) poruší povinnosť podľa § 30 ods. 5,
e) neoznámi zrušenie prevádzkarne (§ 17 ods. 6).

(4) Živnostenský úrad uloží zodpovednému zástupcovi pokutu až do 20 000 Sk, ak vykonáva funkciu zodpovedného zástupcu vo viacerých prevádzkarňach ako v jednej prevádzkarni (§ 11 ods. 5).