diho
05.01.09,11:59
Zdravim poradaci,

mam jednu otazocku, chcem ist zaradit jeden software, ktory mi je fakturovany na viacerych fakturach a na jednej je k nemu aj skolenie - nejak sa mi zda, ze skolenia do OC nepatria, ale niesom si ista - vie mi niekto poradit? Dakujeem
tuta
05.01.09,13:49
Výdavky na školenie je možné považovať za výdavky spojené s používaním softvéru /ako prijatú službu/ a nie spojené s obstaraním. Je teda možné zaradiť ich do daňovo uznateľných výdavkov priamo.

zdroj Daňové výdavky A-Z 2008
diho
05.01.09,14:22
Dakujem za odpoved, ja by som to vsak radsej dala do tej OC, ak by to slo..
marjankaj
05.01.09,14:30
Dakujem za odpoved, ja by som to vsak radsej dala do tej OC, ak by to slo..

A prečo? Chceš to snáď odpisovať?
Čo je to OC? (obstarávacia cena, obchodná cena alebo ...)
Ako to chceš zaúčtovať?
Vedieš JÚ alebo PÚ?
Si platca DPH alebo nie?
Koľko fakturovali za software a koľko za školenie?
adato
05.01.09,17:50
Náklady na školenie nie je možné zahrnúť do obstarávacích nákladov. Čítala som na to veľmi pekné vysvetlenie. Školenie sa stáva vlastníctvom zamestnanca a ak zamestnanec odíde, odídu aj vaše náklady na školenie.
diho
06.01.09,12:26
A prečo? Chceš to snáď odpisovať?
Čo je to OC? (obstarávacia cena, obchodná cena alebo ...) obstaravacia cena
Ako to chceš zaúčtovať? mala by som to zauctovat spolu k softwaru na 041 a potom spolu s ostatnymi nakladmi hodit do majetku
Vedieš JÚ alebo PÚ? ide o PÚ
Si platca DPH alebo nie? sme platci DPH
Koľko fakturovali za software a koľko za školenie? existuje zmluva o dielo - software - na celkovu sumu 92.000,- sk a tato suma je rozdelena do viacerych casti a jednou z nich je i skolenie na sumu 14.400,-
adato
08.01.09,13:05
Teda obstarávacia hodnota bude tých 92 000 mínus 14tis. a 14 tis. zaúčtujete ako službu.
diho
08.01.09,14:46
velka vdaka...