gabus113
05.01.09,12:06
Ahojte poraďáci, som tu prvýkrát a dúfam že nie posledný...:) tiež ešte neviem ako to tu funguje tak dúfam, že mi niekto poradí.
Mám jednu otázku. Je možné niekomu len tak prenechať podnikanie? Teda žiadny predaj ani darovanie...je na to nejaký zákon alebo tak? Manžel totiž pokračuje v prevádzkovaní baru po jeho kamarátovi, ktorý mu ho prenechal s tým, že má svoje nové účtovníctvo a všetko...dá sa to vôbec???
mona091
05.01.09,11:16
ak tvoj manzel pokracuje v prevadzkovani, z toho mi vychadza:
- prvy prevadzkovatel zrusil vsetky zmluvne vztahy viazuce sa k danej prevadzke, splnil si vsetky registracne povinnosti vzhladom k odhlaseniu prevadzky v jeho mene
- tvoj manzel minimalne uzatvara dodavatelsko/odberatelske vztahy, mozno aj zamestnava, na prevadzke zodpoveda za urcenie zodpovednej osoby ak ju ma,, mal by mat inspekcnu knihu, nahlasene otvaracie hodiny, nahlasenu prevadzkaren na zivnostenskom a miestnom urade, nahlasenu reg. pokladnicu na DU, vyriesene najomne vztahy a pod.,

takze, ak aj nic nezaplatil za pokracovanie v cinnosti (ak tento prechod nebol inac upraveny), ostatne povinnosti ma akoby od nova
gabus113
05.01.09,11:30
Ano to vsetko ma vyriesene len som chcela vediet ci mu to ten kamarat moze len tak prenechat, bez ziadnej zmluvy...
tak dakujem krasne!!!