mona
18.05.04,10:18
Prosim o radu; som v zahranici a potrebujem vyriesit nasledovne:
Firma zatial neplatca DPH na Slovensku chce kupit automobil v Belgicku v hodnote 2,5 mil Sk. Mam niekolko otazok:
Plati sa, kde a ako clo alebo DPH a v akej vyske?
Je mozne poziadat o vratenie DPH ak by sa firma zaregistrovala ako platca DPH aj ked nedosahuje zatial obrat 1.5 mil. Sk.
Dakujem za radu.
porfin
18.05.04,08:54
v §11 ods.3 - Predmetom dane je aj nadobudnutie nového dopravného prostreidku za protihodnotu z iného člen.štátu KAŽDOU OSOBOU / čiže aj fyzická osoba, platič či neplatič DPH /- si na našom území zaplatí DPH 19% a to tak, že musí ísť na DÚ do 7 dní a tam sa stane plátcom ALE LEN TEJTO DANE!
No a čo sa týka " nového dopravného prostriedku" to je v § 11 odst.11 - v skratke:
ak nemá najazdených viac ako 6000km, alebo v čase jeho dodania neuplynulo 6 mesiacov od jeho prvého uvedenia do prevádzky....pričom nemusia byť splnené obe podmieny...
Dúfam že som pomohla:)
mona
18.05.04,09:12
Dakujem. Ak som dobre pochopila pojdem na DU a zaplatim DPH; je mozne ho vyziadat naspat?
Ktory zakon si mam precitat a kde ho najdem?
porfin
18.05.04,09:28
Pozri si nový zákon o DPH 222/2004 hlavne §11
a naspeť si ho žial nemôžeš vypýtať, iba ak by si auto tu niekomu predala, znovu pôjdeš na DU a tam môžeš požiadať o vrátenie DPH ale len do výšky, ktorú si im/DU/ zaplatila