Amucko
05.01.09,13:18
Ahoj všetci,

som tu nová, takže zatial mám problémy sa tu pohybovať.:o Potrebovala by som poradiť: Založila som s.r.o., vznik 28.11.08, začínam robiť účtvovníctvo, mám IČO aj DIČ mi už bolo vydané, zatial som sa rozhodla nebyť platcom DPH, keďže momentálne nemám žiadnych klientov a nevykonávam žiadnu činnosť. Vo firme som jediný spoločník a teda aj konateľ, potrebujem sa evidovať niekde kvoli odvodom a dokedy musím podať daňové priznanie? Mám nejaké zriaďovacie náklady.
riccado
05.01.09,12:30
mimotemy dufam, ze to "zacinam robit uctovnictvo" neznamena, ze to bude tvojim "chlebikom", lebo je to trosku zvlastne pocut tvoju otazku, ze dokedy treba podat danove priznanie...
Amucko
05.01.09,12:40
zatial sa tým nechystám živiť, som zamestnaná, ale iba na polovičný úväzok a tiež máme vlastnú firmu. Možno pre teba je to smiešna otázka ale ja sa potrebujem uistit vo vlastných vedomostiach.
Johanka
05.01.09,12:47
http://www.porada.sk/f89-zakony.html
Lehotu na podanie DP nájdeš v Zákone o dani z príjmov v § 49.
Nerozumiem dosť dobre poznámke o overovaní si vlastných vedomostí ... overuj si ich, ale nie skúšaním poraďákov - overuj si ich odpovedaním na otázky tých, ktorí odpovede nepoznajú ;).
Amucko
05.01.09,12:50
nemyslím tým, overovanie Vás, ale aby som sa uistila že to čo som si naštudovala v zákone o dani z príjmov som si vysvetlila správne
zalobaba
05.01.09,13:21
mimotemy

....ježiši....
Johanka
05.01.09,13:34
nemyslím tým, overovanie Vás, ale aby som sa uistila že to čo som si naštudovala v zákone o dani z príjmov som si vysvetlila správne
Už rozumiem, len potom treba trocha inak formulovať otázku - aby sme predišli komunikačným šumom :).
Ale naozaj najlepšie overovanie je odpovedanie na otázky iných ;).
Amucko
05.01.09,14:32
Tak by som prešla na zriaďovacie výdavky: pred splatením ZI som mala nasledujúce výdavky :advokát, kolky, overovanie, kurz, zriadenie BU a domény, ktoré nepresiahli výšku 50000,-. Budem ich účtovať na 5xx/365 a potom keď som vložila ZI do pokladne tak vrátenie záväzkov spoločníkovi?
Johanka
05.01.09,17:11
Daj si do vyhľadávania "zriaďovacie náklady ", všetko je zodpovedané :).
... nedá sa tu riešiť to isté dokola.
pepe68
06.01.09,16:04
Ahoj,
ja by som mal na teba jednu otazku ohladne odvodov. Kedze chcem prejst na s.r.o. a ponecht si aj zivnost ako budem platiti odvody? predavkovo za s.r.o. a za SZCO mesacne s vym,zakladu?
je to dost duplicnitne nebude stacit aby som platil len za s.r.o. s min.vymeriavacieho zakladu?
Dakujem
Johanka
06.01.09,17:20
Čo myslíš pod preddavkovými odvodmi s.r.o. ?
Ako SZČO si budeš platiť odvody aj naďalej, s.r.o. bude platiť odvody ak bude mať zamestnancov. Alebo si sa zamestnal v s.r.o. ?
pepe68
06.01.09,17:32
vela krat som pocul a cital , ze s.r.o. plati predavky podla toho ake prijmy alebo take nieco. Nechcel by som byt ako zamestanec len ako konatel len ked som jediny spolocnik neviem ci je to vobec mozme. A ak by som bol ako zamestantne v s.r.o. a zaroven si nechal zivnost platilo by som odvody dva razi za zamestanca aj za SZCO?
ivetaf
06.01.09,17:48
Ako konateľ v s.r.o, máš povinnosť platiť odvody len vtedy ak sa vo vlastnej firme zamestnáš, ak nebudeš zamestnaný odvody sa neplatia. Ak sa však vo s.r.o zamestnáš, áno budeš platiť odvody duplicitne, aj ako zamestnanec a aj ako živnostník, ak si však splnil podmienky a mal si hrubé príjmy v živnosti viacej ako
97.200,- SK, ak si nemal také príjmy, treba sa odhlásiť zo sociálnej poisťovne
Johanka
06.01.09,17:51
vela krat som pocul a cital , ze s.r.o. plati predavky podla toho ake prijmy alebo take nieco. Nechcel by som byt ako zamestanec len ako konatel len ked som jediny spolocnik neviem ci je to vobec mozme. A ak by som bol ako zamestantne v s.r.o. a zaroven si nechal zivnost platilo by som odvody dva razi za zamestanca aj za SZCO?
To si počul o preddavkoch na daň z príjmov právnických osôb.
Pozri § 42 Zákona o dani z príjmov http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-31-5-2008-rozpracovane.html#42
pepe68
06.01.09,20:30
aha, pozrel som ten § ale este som nepodal za rok 2008 DP ako si vypocitam vysku dane..........aaaaaaaaaaaa jasne je to splatne stvrt rocne takze tak ci tak budem musiet mat DP na konci marca a zaplatit popripade aj preddavok. Je super ze ste tu ludia. Dakujem