MMM
02.06.05,06:12
Osoba zvycajne zamestnaná na území dvoch alebo viacerých členských štátov EÚ, občan SR, sídlo firmy Luxembursko. Máte , prosím Vás , niekto skúsenosti, ako je to s výkazmi a odvomi do SP a ZP?

Dakujem.
Jana Acsová
02.06.05,05:20
Skús si pozrieť môj príspevok:

Práca v ČR - odvody z 30.5.2005

(Aspoň pre začiatok. Je to dosť zložité.)
Jana Motyčková
02.06.05,05:30
Vyhľadaj si tému Zamestnanec EÚ z 24.11.2004. Tam sa to rozoberá ale len ČR. Možno Ti to trochu pomôže. Ako píše AVO, je to dosť zložité.
MMM
02.06.05,08:01
Dakujem, pozrela som si to. No to bude este trosku o inom, pretoze on je obcan SR , zamestnavatel ako som pisala - Luxembursko a miesto výkonu práce: Cesko, Rakusko, Slovensko....

Uvidim , idem na SP, co mi poradia.
evina10
24.04.07,07:26
Ahojte poradaci,

mam taky maly problem a dufam, ze mi ho niekto pomoze vyriesit:)
Dostala som ponuku od jednej rakuskej firmy, ktora ma dcersku spolocnost na SK. Kedze v Rakusku nie je sanca dostat pracovne povolenie, prihlasila by ma firma do slovenskej pobocky. Miesto vykonu prace je ale Vieden. Kedze byvam v BA, budem kazdy den dochadzat do Viedne. Ake su potom podmienky pre odvody zo strany zamestnavatela, ktorou je zahranicna firma so sidlom v Rakusku? Je to vobec legalne? :eek:
Dakujem vopred za pomoc, je to dost surne......:)
ebeš
25.04.07,06:34
Vyjadrím sa k odvodom na soc. a zdrav.poistenie. Odvody sa odvádzajú v tej krajine EÚ, kde je miesto výkonu práce. Jedinou výnimkou je vyslanie pracovníka ( je to časovo ohraničené, musia sa splniť určité podmienky a SP by musela vystaviť formulár ,ktorým by sa firma resp. zamestnanec obhajovala v Rakúsku pri prípadnej kontrole z inštitúcie soc.zabezpečenia)
Ale ako by sa chcela obhájiť pri prípadnej kontrole pracovnej polície- to teda netuším.