TiiM
05.01.09,15:05
Prosím mohol by mi niekto poradiť resp. poslať vzor vyplneného peňažného denníka jedná sa mi o zaradenie peňažných prostriedkov v hotovosti, peňažnom ústave a priebežné položky. Ďakujem za skorú odpoveď
ekopo
05.01.09,14:11
pozri si § 4 v linku http://www.porada.sk/t38186-postupy-uctovania-jednoduche-uctovnictvo-od-1-1-2008-a.html
pretože Ti tu ťažko niekto priloží vyplnený PD. V § je to jasne popísané.
Johanka
05.01.09,14:11
Vyplnený :rolleyes:? Diskrétnosť Ti niečo hovorí ?
Ak nevieš nejakú položku zaradiť, tak sa pýtaj alebo čítaj http://www.porada.sk/t72338-zaciatocnik-v-jednoduchom-uctovnictve.html .
TiiM
05.01.09,14:17
Prišli mi peňažné prostriedky na účet v banke, čo zapísať v príjme a čo v priebežných položkách- príjem, výdaj. ďakujem
Johanka
05.01.09,14:23
Nechce sa Ti čítať, však ;)?
Toto je z linku, ktorý priložil ekopo
§4
(3) Priebežné položky sa účtujú pri prevodoch peňažných prostriedkov medzi pokladnicou a účtom v banke, pri prevodoch medzi pokladnicami a pri prevodoch medzi účtami v bankách. Priebežné položky sa členia na príjem a výdavok. Ako príjem sa účtuje priebežná položka pri výdavku peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad o príjme účtovnej jednotke doručený, ako výdavok sa účtuje priebežná položka pri príjme peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad o výdavku.
abel
05.01.09,14:30
Priebežné položky používaš pri výbere peňazí z účtu do pokladne alebo naopak, pri vkladaní peňazí z pokladne na účet.
Ak vkladáš peniaze z pokladne na účet, zapíšeš:
1/ pokladňa výdaj
2/ priebežný príjem
Po obdržaní výpisu z účtu zapíšeš:
1/ účet príjem
2/ priebežný výdaj

Ak vyberáš peniaze z účtu do pokladne, zápis je:
1/ pokladňa príjem
2/ priebežný výdaj
Po obdržaní výpisu u účtu zapíšeš:
1/ účet výdaj
2/ priebežný príjem

Z tvojho opisu mi ale nie je jasné, či prišli mi peniaze na účet sú tvoj vklad alebo úhrada napr. nejakej faktúry.
TiiM
05.01.09,15:06
Ďakujem za pomoc, asi desať rokov som nemal účet v banke čiže som nepoužíval tieto položky. Pred 10 rokmi som bežne zapisoval bezproblémov v peňažnom denníku aj tieto polžky a nakoľko robím peňažný denník a posledná položka, ktorá ma zastavila bol príjem v banke. Staré doklady som mal kdesi založené a nie a nie ich nájsť. Ale už sa mi to podarilo. A ako som bol "blbý" z toho tak už viem čo s tým mám robiť. Ale veľmi ďakujem za pomoc. Možna že ešte budem potrebovať. Ale nateraz ďakujem.