timejka200
05.01.09,15:23
potrebuje súrne poradiť s týmto prípadom dnes som bola v banke uhradiť českú faktúru doniesla som koruny 30 tis. v banke mi ich najpr zamenili za eurá a tak to prepoačítali na CZK a dali mi ot om doklad..čo teraz ako to mám zaútovať? /PU/? dakujem za každú radu!!!
Jana Acsová
05.01.09,14:29
261/211AE SK výdaj z SK pokladne
211AE/261 EUR príjem do EUR pokladne
321/211AE EUR výdaj z EUR pokladne

Ak došlo k výmenám v poradí ako uvádzate, t.j. najskôr konverzia SKK na EUR o čom máte doklad a následne úhrada faktúry v eurách bez ďalšej výmeny za CZK.
timejka200
07.01.09,13:55
dakujem veľmi pekne...presne tak som to chcela a mám ešte jeden prípad odberatelia z česka nám uhradili v hotovosti v českých korunách potom ich konateľ zamenil za slovenské koruny a tak sme ich prijali do pokladne..vzniká tam aj kuzový rozdiel? ako to zaúčtujem
timejka200
12.01.09,15:39
takže eurá už neprevádzam na české? aleboako to je?
dvojča
13.01.09,17:32
dakujem veľmi pekne...presne tak som to chcela a mám ešte jeden prípad odberatelia z česka nám uhradili v hotovosti v českých korunách potom ich konateľ zamenil za slovenské koruny a tak sme ich prijali do pokladne..vzniká tam aj kuzový rozdiel? ako to zaúčtujem
Podľa mňa české peniaze príjmeš do českej pokladne ako úhradu odb.faktúry a následne urobíš výdaj z českej pokladne na zámenu na slovenské koruny, kde urobíš príjem do slovenskej pokladne. Ohľadom zámeny máš doklad z banky.