Amber_Rise
05.01.09,17:13
Dobrý večer,neviem či to sem píšem správne ale chcem sa na niečo opýtať..Moja známa mi v práci hovorila že keď sa mala sťahovať majiteľ bytu jej povedal že ak dá zálohu na byt..V jej prípade to bolo 120tisíc sk tak jej byt podrží..Ona musela rýchlo konať tak mu 120 000sk odoslala na účet..Ale v tom čase majiteľ byt predal...Teraz už žije v novom ale peniaze odvtedy nevidela..Už sú to viac ako 3 mesiace..Najhoršie na tom je že nevystavili žiadny papier o tých peniazoch..Chcela som sa Vás opýtať aký je Váš názor..Čo by poďla Vás mala robiť..Dať to na súd? Keď nemá žiadny podpísaný dokument o vrátení peňazí..Včera volala tomu pánovi a on jej povedal že keď bude mať tak jej peniaze pošle..No to môže byť hocikedy a ona tie peniaze súrne potrebuje..Prosím Vás aký je Váš názor? ďakujem..:)
kabatik
05.01.09,18:27
Myslím, že by mala získať podpis o tom, že jej je vôbec dlžný, zo zámienkou aspoň splátkového kalendára. Potom môže súd konať. Takto ste poslali peniaze bez uvedenia dôvodu a pravdepodobne ich už neuvidíte. Keď on povie, že ste tým splatili starý dlh ste bezmocní.
Zoltán Kovács
05.01.09,18:35
Miloš Mičega - CIMOM TN
31.01.09,20:58
Dá sa židať o radu aj tu, ale už dávno sa malo konať prostredníctvom pravnika.
Minimálne treba spísať doklad, ktorým by uznal závezok voči Vám. Takýto doklad je náhrada zmluvy a môže sa s ním nakladať ďalej.

Právnik ale vie čo ďalej.

CIMOM
Stanislav 1975
31.01.09,21:09
Myslím, že by mala získať podpis o tom, že jej je vôbec dlžný, zo zámienkou aspoň splátkového kalendára. Potom môže súd konať. Takto ste poslali peniaze bez uvedenia dôvodu a pravdepodobne ich už neuvidíte. Keď on povie, že ste tým splatili starý dlh ste bezmocní.
suhlasím s kabatikom a len poopravím jedno slovo čo písal- slovíčko pravdepodobne by som nahradil slovkom určite...:mad:
Stanislav 1975
31.01.09,21:10
Dobrý večer,neviem či to sem píšem správne ale chcem sa na niečo opýtať..Moja známa mi v práci hovorila že keď sa mala sťahovať majiteľ bytu jej povedal že ak dá zálohu na byt..V jej prípade to bolo 120tisíc sk tak jej byt podrží..Ona musela rýchlo konať tak mu 120 000sk odoslala na účet..Ale v tom čase majiteľ byt predal...Teraz už žije v novom ale peniaze odvtedy nevidela..Už sú to viac ako 3 mesiace..Najhoršie na tom je že nevystavili žiadny papier o tých peniazoch..Chcela som sa Vás opýtať aký je Váš názor..Čo by poďla Vás mala robiť..Dať to na súd? Keď nemá žiadny podpísaný dokument o vrátení peňazí..Včera volala tomu pánovi a on jej povedal že keď bude mať tak jej peniaze pošle..No to môže byť hocikedy a ona tie peniaze súrne potrebuje..Prosím Vás aký je Váš názor? ďakujem..:)
:eek::eek::eek: Panebože, ako možeš poslat niekomu peniaze len tak bez potvrdenia, bez zmluvy? Je to pre mňa nepochopitelné...
Stanislav 1975
31.01.09,21:12
Dá sa židať o radu aj tu, ale už dávno sa malo konať prostredníctvom pravnika.
Minimálne treba spísať doklad, ktorým by uznal závezok voči Vám. Takýto doklad je náhrada zmluvy a môže sa s ním nakladať ďalej.

Právnik ale vie čo ďalej.

CIMOM
CIMOM, a ty si myslíš, že on im podpíše nejaké vyhlasenie o jeho zavazku???Nič im nepodpíše...
Miloš Mičega - CIMOM TN
01.02.09,17:14
CIMOM, a ty si myslíš, že on im podpíše nejaké vyhlasenie o jeho zavazku???Nič im nepodpíše...

V prvom rade mu zaslala peniaze na účet. Prvý doklad o zaplatení.
V druhom rade môže odmietnuť podpísať, ale určite by som to žiadal v prítomnosti svedka. Ak prizná, že je dlžný, ale nepodpíše a to pred svedkom, má v prípadnom konaní na súde nepriameho svedka. Lepšie ako nič.
Po tretie, kto nič neskúsi, tak nič nemá. Pokus o uznanie 120 tis. stojí za to.

CIMOM
martina0203
01.02.09,17:53
To určite stojí za pokus, to je už teda peniaz. Síce bez podkladov je to ťažké, ale možno predsa, nejaký doklad o tom je a svedok v ďalších konaniach je dôležitý.