J_anko7
05.01.09,18:23
Prosím Vas,v roku 2008 pri stavebných prácach mi pomahal zamestnaný človek a chcem sa opýtať,že kolko mu možem fakturovať a vyplatiť aby on nemusel podavať danove priznanie?dakujem
Zoltán Kovács
05.01.09,17:25
Prosím Vas,v roku 2008 pri stavebných prácach mi pomahal zamestnaný človek a chcem sa opýtať,že kolko mu možem fakturovať a vyplatiť aby on nemusel podavať danove priznanie?dakujem

Na základe čoho chceš jemu fakturovať, keď on pracoval pre teba? Má živnosť na pomocné stavebné práce? Alebo nie?
Tweety
05.01.09,17:26
Prosím Vas,v roku 2008 pri stavebných prácach mi pomahal zamestnaný človek a chcem sa opýtať,že kolko mu možem fakturovať a vyplatiť aby on nemusel podavať danove priznanie?dakujem
Nezrozumiteľná otázka. Ak mu budeš fakturovať, znamená, že on má zaplatiť Tebe, a nie naopak. To celý rok pracoval u Teba zadarmo?
J_anko7
05.01.09,18:19
Nie len mi pomahal pri dokončovaní stavby a ja som mu za to zaplatil,ale zatial bez dokladu!Preto chcem vediet kolko može prijať popri svojmu platu,bez toho,aby podaval DP
Janiela
26.02.09,19:47
Prosím vás, môže si zamestnanec, - ktorý si privyrobil - príležitostný príjem ponížiť o paušálny výdaj. Je to vo výške 40%?
Ďakujem
mzdarka renca
26.02.09,19:50
Prosím vás, môže si zamestnanec, - ktorý si privyrobil - príležitostný príjem ponížiť o paušálny výdaj. Je to vo výške 40%?
Ďakujem

čo myslíš tým, príležitostný príjem? ak to nie je príjem zo závislej činnosti, tak áno.
Janiela
27.02.09,04:58
Áno, príjmy zo zamestnania uvedie v § 5 a príjmy príležitostné v § 8 a výdaje do výšky 40% tiež v § 8. Nebola som si istá. Ďakujem.
Simonab
16.03.09,07:08
Áno, príjmy zo zamestnania uvedie v § 5 a príjmy príležitostné v § 8 a výdaje do výšky 40% tiež v § 8. Nebola som si istá. Ďakujem.
Tak kukám jak puk, keby som toto mohla urobiť tak skáčem do výšky 2 metre od radosti. Bohužiaľ pri príjmoch z §8 nie je možné odpočítať 40% paušálne výdavky. Iba skutočné aj to nie pri všetkých, výnimku tvoria príjmy z príležitostnej poľnohospodárskej výroby lesného a vodného hosp. kde si možno uplatniť 25% paušálne výdavky.