koleus
05.01.09,19:33
Dobry den, rad by som sa spytal ako je to vlastne z pohladu zakona co sa tyka nalievania 0,4 dcl a 0,5 dcl poharikov.
Ak tu uz takato tema je, vopred sa ospravedlnujem.
koňo
05.01.09,19:08
To ba ma zaujímalo tiež. Poldeciby malo byť poldeci vždy. V opačnom prípade o podvod.
Martin Mocko
05.01.09,19:31
Dobry den, rad by som sa spytal ako je to vlastne z pohladu zakona co sa tyka nalievania 0,4 dcl a 0,5 dcl poharikov.
Ak tu uz takato tema je, vopred sa ospravedlnujem.

Pochopil som, že chceš nalievať 0,4 do 0,5dcl pohárikov. V tom by nemal byť problém...je jedno v akom pohári podáš zákazníkovi nápoj. Avšak v pohári by skutočne malo byť množstvo, ktoré spotrebiteľ zaplatí. Takže ak máš mierku, v ktorej skutočné množstvo odmeriaš a potom vyleješ do 0,5 dcl pohárika - je to OK.
mona091
05.01.09,19:39
z pohladu zakona je dolezite, aby meradlo bolo ciachovane, v tomto pripade mierka 4-5 cl bola dodrzana, pri kontrole ti nabehnu s odmernymi valcami, a problem je, ak nedolejes, preliat mozes. No ak mas 4, alebo 5, zalezi od teba, jednotkova cena je rovnaka pri lubovolnom objeme tej istej tekutiny
koleus
05.01.09,19:43
Dakujem vsetkym za prispevky, avsak vyjadril som sa asi nepresne. Mna zaujima ci je este stale dovolene nalievat 0,5 dcl alkoholu. Dostal som info, ze zo zakona to moze byt max. 0,4 ako jeden poharik. Je tato informacia spravna? Dakujem
mona091
05.01.09,19:44
dovysvetlenie - dolezity je cennik,v ktorom uvadzas cenu za jednotku, a potom nalievas podla zelania a uctujes podla mnozstva
mona091
05.01.09,19:45
co spravis, ak si ako klient budem chciet kupit 2 cl?
Martin Mocko
05.01.09,19:46
Dakujem vsetkym za prispevky, avsak vyjadril som sa asi nepresne. Mna zaujima ci je este stale dovolene nalievat 0,5 dcl alkoholu. Dostal som info, ze zo zakona to moze byt max. 0,4 ako jeden poharik. Je tato informacia spravna? Dakujem

Tak s tým som sa ešte nestretol..možno nejaké nové legislatívne usmernenie z EU :rolleyes:
Ale predpokladám, že si zákazník kľudne môže objednať 1dcl tvrdého alkoholu..
koleus
05.01.09,19:56
Tak s tým som sa ešte nestretol..možno nejaké nové legislatívne usmernenie z EU :rolleyes:
Ale predpokladám, že si zákazník kľudne môže objednať 1dcl tvrdého alkoholu..

Samozrejme ze si moze objednat...aj litrik :) Ale ide o to ze ponukana mierka v cennikoch a nasledne jej pouzivanie bolo vraj stanovene na 0,4cl z povodnych 0,5