Tina855
05.01.09,22:17
Ahojte , mám otázočku, mám povinnosť poslať na DÚ oznamovaciu povinnosť keď som od odberateľa za rok prijala do pokladne (nie ERP) celkovo vyššiu sumu ako 100 000,- za tovar ,ale všetok tovar bol predávaný na faktúru. Mám i tak túto povinnosť?

a ešte jedna otázka, musím nahlásiť aj keď som spoločníkovi vracala z pokladne sumu väčšiu ako 100 tisíc, ktoré spoločnosti požičal? účtované na 365 AE.

Dík
Zoltán Kovács
05.01.09,21:18
Ahojte , mám otázočku, mám povinnosť poslať na DÚ oznamovaciu povinnosť keď som od odberateľa za rok prijala do pokladne (nie ERP) celkovo vyššiu sumu ako 100 000,- za tovar ,ale všetok tovar bol predávaný na faktúru. Mám i tak túto povinnosť?

a ešte jedna otázka, musím nahlásiť aj keď som spoločníkovi vracala z pokladne sumu väčšiu ako 100 tisíc, ktoré spoločnosti požičal? účtované na 365 AE.

Dík

Sám seba nemusíš nahlasovať. Tvoj odberateľ má tú povinnosť. Vrátenie pôžičky nespadá pod oznamovaciu povinnosť.
abel
05.01.09,21:26
Ahojte , mám otázočku, mám povinnosť poslať na DÚ oznamovaciu povinnosť keď som od odberateľa za rok prijala do pokladne (nie ERP) celkovo vyššiu sumu ako 100 000,- za tovar ,ale všetok tovar bol predávaný na faktúru. Mám i tak túto povinnosť?

a ešte jedna otázka, musím nahlásiť aj keď som spoločníkovi vracala z pokladne sumu väčšiu ako 100 tisíc, ktoré spoločnosti požičal? účtované na 365 AE.

Dík
Tá povinnosť vzniká, len ak si ty niekomu zaplatila spolu viac ako 100.000.- Sk za celý rok. To, že si ty prijala tie peniaze, musí nahlásiť odberateľ, ktorý ich vyplatil. Nahlasujú sa len fyzické osoby, nie právnické, a ešte sa to nahlasuje daňovým úradom, ku ktorým prijímateľ platby má miestnu príslušnosť, čiže je možné, že oznamovaciu povinnosť si budeš plniť hoci aj desiatim daňovým úradom.
Rozalka
05.01.09,21:48
... a pri daňovej kontrole je (po zoznámení sa s majiteľom) prvá vec, ktorá kontrolórov zaujíma, či si daňovník splnil túto povinnosť ...
Johanka
06.01.09,11:21
mimotemy U môjho klienta sa prvé pýtali, kam chodia na obedy :D.
hanelie
06.01.09,11:49
zdroj: porada.sk §32 odsek - 5 zákona o správe poplatkov a daní
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
Orsz
06.01.09,14:34
Ahojte , mám otázočku, mám povinnosť poslať na DÚ oznamovaciu povinnosť keď som od odberateľa za rok prijala do pokladne (nie ERP) celkovo vyššiu sumu ako 100 000,- za tovar ,ale všetok tovar bol predávaný na faktúru. Mám i tak túto povinnosť?

a ešte jedna otázka, musím nahlásiť aj keď som spoločníkovi vracala z pokladne sumu väčšiu ako 100 tisíc, ktoré spoločnosti požičal? účtované na 365 AE.

Dík

Podľa toho, čo píšeš, ty predstavuješ s.r.o., nevystupuješ ako fyzická osoba, keď píšeš o spoločníkovi. Ak si ty ako s.r.o. prijala na základe vystavených faktúr hotovosť od fyzickej osoby - tak nikto nikoho nehlási. Iba ak by si ty ako s.r.o. vyplácala došlé faktúry v hotovosti fyzickej osobe (teda ide o príjem tej fyzickej osoby) - tak potom ty nahlasuješ tú fyzickú osobu, samozrejme ako to presiahne 100 tis.
STRELEC
06.01.09,16:14
[quote=hanelie;907639]zdroj: porada.sk §32 odsek - 5 zákona o správe poplatkov a daní
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.[/que]

Pred niekoľkými rokmi, tuším za r. 2005, som celý spokojný že som to ešte stihol, posielal za jedného klienta oznámenie 31.01. Toho 30-teho som už o "transakcii" vedel, no vo frmole neposlal. Bola pokuta :mee:. Nie na základe kontroly - len tak pre radosť :):)
kornelia2
06.01.09,16:34
ahojte, moja otazka:
-ked mal zamestnanec na služobných cestach za cely kalendarny rok 2008 dokopy cez 100.000Sk sme s.r.o. ?
Tweety
06.01.09,16:35
ahojte, moja otazka:
-ked mal zamestnanec na služobných cestach za cely kalendarny rok 2008 dokopy cez 100.000Sk sme s.r.o. ?
To neoznamuješ.
kornelia2
06.01.09,16:36
dakujem pekne
Žabinka
06.01.09,19:38
SRO dostala od fyzickej osoby-podnikateľa pôžičku, splatila ju, aj úrok viac ako 100000Sk. Spadá tento úrok pod oznamovaciu povinnosť? Ďakujem.
Orsz
06.01.09,19:47
SRO dostala od fyzickej osoby-podnikateľa pôžičku, splatila ju, aj úrok viac ako 100000Sk. Spadá tento úrok pod oznamovaciu povinnosť? Ďakujem.


A bol jej vyplatený v hotovosti?
Žabinka
06.01.09,20:08
Úrok bol vyplatený v hotovosti spolu s vrátenou pôžičkou.
STRELEC
06.01.09,20:44
SRO dostala od fyzickej osoby-podnikateľa pôžičku, splatila ju, aj úrok viac ako 100000Sk. Spadá tento úrok pod oznamovaciu povinnosť? Ďakujem.
Áno - ak úrok bol v sume vyššej ako 100T. Nie suma vrátenej pôžičky spolu s úrokom.
zuzule
06.01.09,21:40
Ahojte,
myslim si spravne, ze ak s.r.o. kupila byt od FO nepodnikatela a kupnu cenu mu uhradila v hotovosti, tak to tiez oznamuje?

A ak v kupnej zmluve bolo dohodnute, ze kupujuci za predavajuceho vyplati rozne dlzoby a kupujucemu vyplati len rozdiel (cena bytu - dlzoby), tak v oznameni uvediem celu sumu bytu, vratane tych vyplatenych dlzob?
liba2
07.01.09,05:01
Ahojte,
myslim si spravne, ze ak s.r.o. kupila byt od FO nepodnikatela a kupnu cenu mu uhradila v hotovosti, tak to tiez oznamuje?

A ak v kupnej zmluve bolo dohodnute, ze kupujuci za predavajuceho vyplati rozne dlzoby a kupujucemu vyplati len rozdiel (cena bytu - dlzoby), tak v oznameni uvediem celu sumu bytu, vratane tych vyplatenych dlzob?
uvedieš skutočnú sumu ktorá bola vyplatená.
Orsz
07.01.09,22:10
Ahojte,
myslim si spravne, ze ak s.r.o. kupila byt od FO nepodnikatela a kupnu cenu mu uhradila v hotovosti, tak to tiez oznamuje?

A ak v kupnej zmluve bolo dohodnute, ze kupujuci za predavajuceho vyplati rozne dlzoby a kupujucemu vyplati len rozdiel (cena bytu - dlzoby), tak v oznameni uvediem celu sumu bytu, vratane tych vyplatenych dlzob?

To je zaujímavá otázka.... zaujímalo by ma, či sa nahlasujú aj FO nepodnikatelia navzájom, ak si predajú byt.... asi nie. Ale túto skutočnosť zasa podsúva myslím kataster nehnuteľností.
MartinaO.
09.01.09,08:12
A co v pripade ak sme spolocnikovi vyplatili podiel na zisku v hotovosti vyssi ako 100.000, to tiez treba oznamit? dakujem za odpoved
liba2
09.01.09,08:14
A co v pripade ak sme spolocnikovi vyplatili podiel na zisku v hotovosti vyssi ako 100.000, to tiez treba oznamit? dakujem za odpovedVýplata podielu na zisku sa neoznamuje, nakoľko podiel nepodlieha zdaneniu.
Dada
15.01.09,08:25
Keď som v hotovosti uhrádzala faktúry fyzickým osobám, uvediem dôvod platby "úhrada faktúry" alebo za čo tá faktúra bola?
liba2
15.01.09,12:17
Keď som v hotovosti uhrádzala faktúry fyzickým osobám, uvediem dôvod platby "úhrada faktúry" alebo za čo tá faktúra bola?
ja uvádzam číslo fa a heslovite: tovar, služba
Tweety
15.01.09,12:21
Keď som v hotovosti uhrádzala faktúry fyzickým osobám, uvediem dôvod platby "úhrada faktúry" alebo za čo tá faktúra bola?
Nie, dôvod platby platby nie je úhrada, ale to, za čo si ju platila, napr. za účtov. práce.
gogina
15.01.09,17:00
Aj u mňa na ktrole chceli hned či klient splnil oznamovaciu povinnosť ,No asi prečo? je tam vysoká pálka. Ale sme mali hahaha.
sofia23
24.01.09,20:44
Chcem sa spýtať skúsených, keď sa nahlasuje oznamovacia povinnosť na fyzickú osobu platcu DPH, ktorémo bola vyplatená platba v hotovosti 119 000,00 SKK. Daňovému úradu nahlásim 100 000,00 SKK, nakoľko DPH nepodlieha dani z príjmov, čiže daný platiteľ DPH sumu DPH zdanovat v danovom priznaní aj tak nebude. ďakujem vopred za ujasnenie informácie!
Zita5
24.01.09,21:03
Chcem sa spýtať skúsených, keď sa nahlasuje oznamovacia povinnosť na fyzickú osobu platcu DPH, ktorémo bola vyplatená platba v hotovosti 119 000,00 SKK. Daňovému úradu nahlásim 100 000,00 SKK, nakoľko DPH nepodlieha dani z príjmov, čiže daný platiteľ DPH sumu DPH zdanovat v danovom priznaní aj tak nebude. ďakujem vopred za ujasnenie informácie!


Oznámite celú sumu 119 000 Sk.
sofia23
24.01.09,21:45
Takže to znamená tá časť zákona platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok.
evina123
28.01.09,01:50
To je zaujímavá otázka.... zaujímalo by ma, či sa nahlasujú aj FO nepodnikatelia navzájom, ak si predajú byt.... asi nie. Ale túto skutočnosť zasa podsúva myslím kataster nehnuteľností.
súkromné osoby nepodnikatelia nemajú oznamovaciu povinnosť, lebo oznamovaciu povinnosť majú právnické a fyzické osoby v rámci podnikateľskej činnosti ak vykonávajú platby fyzickým osobám
Krtko
28.01.09,02:19
To je zaujímavá otázka.... zaujímalo by ma, či sa nahlasujú aj FO nepodnikatelia navzájom, ak si predajú byt.... asi nie. Ale túto skutočnosť zasa podsúva myslím kataster nehnuteľností.

Zákon o správe daní a poplatkov
511/neviemkoľko

§32
Súčinnosť tretích osôb

(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
GabrielaM
28.01.09,09:49
a ak hotovostná platba bola z pokladne a prijímateľovi ako vklad na účet???
Tweety
28.01.09,09:52
a ak hotovostná platba bola z pokladne a prijímateľovi ako vklad na účet???
Aj tak podlieha Nepodlieha oznamovacej povinnosti.
vieroslava
28.01.09,10:14
Aj tak podlieha oznamovacej povinnosti.
Určite?
My takto platíme nájomné už niekoľko rokov a keďže sme ho platili v eurách už v minulosti a banky spoplatňovali prevod v eurách medzi bankami ako platbu do zahraničia, tiež sme to riešili vkladom na účet prenajímateľa. On tie financie predsa neprevzal v hotovosti. Dostal ich na účet, ktoré má nahlásený na daňovom úrade. Ale rada sa nechám poučiť.
GabrielaM
28.01.09,10:35
Ja si tiež myslím, že to nepodlieha oznamovacej povinnosti, lebo nemám od prijímateľa pokladničný doklad. A touto povinnosťou ide o kontrolu, či si "oznámený" prijímateľ priznal hotovosť, nie?? Chápem to správne???
:o
Tweety
28.01.09,10:36
Ja si tiež myslím, že to nepodlieha oznamovacej povinnosti, lebo nemám od prijímateľa pokladničný doklad. A touto povinnosťou ide o kontrolu, či si "oznámený" prijímateľ priznal hotovosť, nie?? Chápem to správne???
:o
Opravila som svoj príspevok. V tvojom prípade ide o bezhotovostný platobný styk, povinnosť nemáš.
dopravca
28.01.09,11:27
odkedy platí tento zákon?
Tweety
28.01.09,11:30
odkedy platí tento zákon?
Už poriadne dlho. Kuk sem:
http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-10-2007-a.html
Aljok
28.01.09,11:31
odkedy platí tento zákon?
Od 16.11.1992
dopravca
28.01.09,11:39
myslím konkrétne § 32 odst.5 Registrujem ho už dlho ako bonzácky §, ale zaujímalo by ma, za ktorý rok sa to nahlasovalo prvýkrát. Ďakujem
Tweety
28.01.09,11:44
myslím konkrétne § 32 odst.5 Registrujem ho už dlho ako bonzácky §, ale zaujímalo by ma, za ktorý rok sa to nahlasovalo prvýkrát. Ďakujem Od začiatku, takže aj za rok 1992.
janka.mo
28.01.09,11:52
dobry den,
nerozumiem tejto ohlasovacej povinnosti, mozte mi to prosim vysvetlit? SZCO sme vyplatili v hotovosti 200000 za prerabanie priestorov. mam od neho fakturu a PP. musim to nahlasit? potom sme platili jednej s.r.o. za sluzby okolo 250000, tiez mam PP, to hlasit nemusim? a potom sme platili na dobierky dovar od firmy, spolu za rok to bude tiez viac ako 100000, to nemusim hlasit?
vobec tomu nerozumiem..... dakujem
Tweety
28.01.09,11:57
dobry den,
nerozumiem tejto ohlasovacej povinnosti, mozte mi to prosim vysvetlit? SZCO sme vyplatili v hotovosti 200000 za prerabanie priestorov. mam od neho fakturu a PP. musim to nahlasit? potom sme platili jednej s.r.o. za sluzby okolo 250000, tiez mam PP, to hlasit nemusim? a potom sme platili na dobierky dovar od firmy, spolu za rok to bude tiez viac ako 100000, to nemusim hlasit?
vobec tomu nerozumiem..... dakujem
SZČO, kedže ste platili v hotovosti oznámiš DÚ. Sro nie, táto povinnosť sa týka len platieb v hotovosti FO.
§ 32
Súčinnosť tretích osôb

(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
janka.mo
28.01.09,12:17
mam teraz problem, dala som si do OR vyhladat nazov. pod menom mi nenaslo nikoho a pod nazvom, ktory ma pre menom mi naslo s.r.o., lenze tam su dva datumy a ja neviem ci teraz mam oznamovaciu povinnost alebo nie.

Obchodné meno:
XY, s.r.o.
(od: 04.04.2008)
Sídlo:
xxxxxxx 66
Kosice
(od: 04.04.2008)
IČO:
.................
(od: 01.07.2006)
Deň zápisu:
01.07.2006
(od: 01.07.2006)
Právna forma:
Spoločnosť s ručením obmedzeným
(od: 01.07.2006)

ja mam na PP aj na fa. len nazov XY bez s.r.o., a na fa. je este vedla nazvu aj jeho meno.... takze neviem, ako to mam teraz brat. my sme tu platbu vykonali vo februari.
Tweety
28.01.09,12:28
mam teraz problem, dala som si do OR vyhladat nazov. pod menom mi nenaslo nikoho a pod nazvom, ktory ma pre menom mi naslo s.r.o., lenze tam su dva datumy a ja neviem ci teraz mam oznamovaciu povinnost alebo nie.

Obchodné meno:
XY, s.r.o.
(od: 04.04.2008)
Sídlo:
xxxxxxx 66
Kosice
(od: 04.04.2008)
IČO:
.................
(od: 01.07.2006)
Deň zápisu:
01.07.2006
(od: 01.07.2006)
Právna forma:
Spoločnosť s ručením obmedzeným
(od: 01.07.2006)

ja mam na PP aj na fa. len nazov XY bez s.r.o., a na fa. je este vedla nazvu aj jeho meno.... takze neviem, ako to mam teraz brat. my sme tu platbu vykonali vo februari.
Pri platbách pre sro nemáš oznamovaciu povinnosť.
liba2
28.01.09,12:31
mam teraz problem, dala som si do OR vyhladat nazov. pod menom mi nenaslo nikoho a pod nazvom, ktory ma pre menom mi naslo s.r.o., lenze tam su dva datumy a ja neviem ci teraz mam oznamovaciu povinnost alebo nie.........

.....ja mam na PP aj na fa. len nazov XY bez s.r.o., a na fa. je este vedla nazvu aj jeho meno.... takze neviem, ako to mam teraz brat. my sme tu platbu vykonali vo februari.Keď máš faktúru, tak máš aj IČO. Na stránke www.zrsr.sk podľa iča sa dá nájsť aj FO. Ak nenájdeš, tak ide o s.r.o.
Ale tieto údaje o firme bolo treba preveriť pri prijatí faktúry - aspoň ja to robím :)

ešte doplním: ak jeho DIČ začína 1-tkou, tak je to FO, ak 2-kou, tak je to s.r.o.
janka.mo
28.01.09,12:33
Pri platbách pre sro nemáš oznamovaciu povinnosť.
viem, ze pri pravnickych osobach tu povinnost nemam, len neviem, ci on uz bol s.r.o., ked nam to robil, neviem sa vysomarit z toho obchodneho registra. nemozem ti poslat link do sukromnej posty na OR? aby si videla, co ma tak myli
janka.mo
28.01.09,12:35
Keď máš faktúru, tak máš aj IČO. Na stránke www.zrsr.sk podľa iča sa dá nájsť aj FO. Ak nenájdeš, tak ide o s.r.o.
Ale tieto údaje o firme bolo treba preveriť pri prijatí faktúry - aspoň ja to robím :)

ešte doplním: ak jeho DIČ začína 1-tkou, tak je to FO, ak 2-kou, tak je to s.r.o.
viem, ze som spravila chybu, ze som si to neoverila hned, ked mi konatel doniesol tu fakturu.... takze teraz sa mi to vypomstilo....

pozerala som na fakturu aj na peciatku, tak tam jeho DIC zacina 1-tkou, takze to budem musiet nahlasit, ze? aj tak ma stale myli ten vypis z OR. lebo je tam pre s.r.o. prv datum 1.7.2006 a potom 4.4.2008.... takze neviem....
liba2
28.01.09,12:44
viem, ze som spravila chybu, ze som si to neoverila hned, ked mi konatel doniesol tu fakturu.... takze teraz sa mi to vypomstilo....

pozerala som na fakturu aj na peciatku, tak tam jeho DIC zacina 1-tkou, takze to budem musiet nahlasit, ze? aj tak ma stale myli ten vypis z OR. lebo je tam pre s.r.o. prv datum 1.7.2006 a potom 4.4.2008.... takze neviem....
Tou s.r.o. sa nezaoberaj :D, hlásiš platby fyzickým osobám.
Ak má DIČ začínajúce 1-tkou, ide o FO, jeho adresu máš, tak príslušnému správcovi dane oznám výplatu hotovosti - tým to máš vybavené.
janka.mo
28.01.09,19:40
chcem sa opytat, ake nalezitosti ma mat to oznamenie?
meno a priezvisko SZCO, adresa, DIČ, datum, suma, dovod? to staci?
casch
28.01.09,21:33
Potom je to pre prijímateľa bezhotovostný príjem.
janka.mo
29.01.09,00:02
chcem sa opytat, ake nalezitosti ma mat to oznamenie?
meno a priezvisko SZCO, adresa, DIČ, datum, suma, dovod? to staci?
posuvam
liba2
29.01.09,00:35
chcem sa opytat, ake nalezitosti ma mat to oznamenie?
meno a priezvisko SZCO, adresa, DIČ, datum, suma, dovod? to staci?
je to pár príspevkov nad tvojou otázkou.... č. 41 od Tweety
janka.mo
29.01.09,08:07
je to pár príspevkov nad tvojou otázkou.... č. 41 od Tweety
dakujem, nejako som si to vcera nevsimla.....
RenataK
29.01.09,09:36
Je povinnosť oznamovať aj vzájomné zápočty? Ďakujem
Tweety
29.01.09,09:38
Je povinnosť oznamovať aj vzájomné zápočty? Ďakujem
Nie, nie je to hotovostná platba.
lukina
29.01.09,11:05
Nákup valút od FO - zmenáreň spadá pod oznamovaciu povinnosť?
Ďakujem
Milan Benka
29.01.09,11:11
Nákup valút od FO - zmenáreň spadá pod oznamovaciu povinnosť?
Ďakujem

valuty kúpiť nemôžete, môžete ich iba zameniť.
lukina
29.01.09,11:21
Jasne, dakujem pekne.Otazka bola pre moju istotu.
katkarbk
29.01.09,11:57
Prosím Vás, na túto oznamovaciu povinnosť je nejaké predpísané tlačivo?
Aljok
29.01.09,11:59
Nie je.
Tweety
29.01.09,12:03
Prosím Vás, na túto oznamovaciu povinnosť je nejaké predpísané tlačivo?
Tlačivko špeciálne nie je, ale v §32 odst. 5 Zákona je napísané, čo musí obsahovať.

V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
batorek
30.01.09,08:18
Prosím Vás ja mám k oznamovacej povinnosti jednu otázku, tri firmy vstúpili do združenia, na daňový úrad bola poslaná zmluva o združení, ale ju odovzdl ten čo má povinnosť viesť účtovníctvo. Pýtam sa túto zmluvu mali odovzdať každý a oznámiť že sú v združení? Alebo stačíla len tá jena pre všetkých. Teraz neviem či
máme čakať pokutu alebo ju ešte rýchlo odovzdať, ale zmluva je od 1.1.2009. Potešte alebo vyhrešte. Díky batorek
alušik
30.01.09,13:36
Výplata podielu na zisku sa neoznamuje, nakoľko podiel nepodlieha zdaneniu.
Dnes bola táto otázka položená pracovníčke nášho daňového úradu a tá to zisťovala ďalej. Jednoznačná odpoveď bola, že aj takáto platba sa má nahlásiť daňovému úradu. Nejde vraj o to, či sa v konečnom dôsledku platba zdaňuje alebo nezdaňuje, ale že je to hotovostná platba vyplatená fyzickej osobe.:eek:
Marcela16
01.02.09,21:53
prosím Vás... to fakt dávajú pokutu ak by som to oznámenie odniesla zajtra, t. j. 2.2.? Nie je lepšie to potom poslať poštou?
Orsz
01.02.09,22:00
prosím Vás... to fakt dávajú pokutu ak by som to oznámenie odniesla zajtra, t. j. 2.2.? Nie je lepšie to potom poslať poštou?

V zákone je do 30-dní po ukončení roka, takže posledný deň bol v piatok. Ale inak nestretla som sa s pokutou pri neskoršom poslaní - posielala som aj minulý rok jednému jednoročákovi oneskorene....prišiel za mnou neskoro, ale nedali pokutu. Ale známy dostal pokutu pri daňovej kontrole, keď to zistili, že to mal urobiť a neurobil. Takže ja by som to v pondelok poslala a pevne verila, že to tak bude naďalej - teda bez pokuty :).
apo
30.01.12,15:02
Ako je to so žalobabou tento rok.

Do 30.1.2012 podľa zákan 511

alebo do 31.3.2012 podľa novelizácie zákona o dani z príjmu.

Ďakujem.

apo
Tweety
30.01.12,15:03
Ako je to so žalobabou tento rok.

Do 30.1.2012 podľa zákan 511

alebo do 31.3.2012 podľa novelizácie zákona o dani z príjmu.

Ďakujem.

apo Žalobabské povinností si treda splniť do 31.3.2012, a len platby nad 5000 € a v hotovosti.
apo
30.01.12,16:26
Našiel som na stránke DRSR. Na našom DÚ dvaja úradníci mali dva názory, tak som hľadal ďalej.

Na stránke DRSR
- Daňové informácie
-- Brožúrky a letáky
--- Daň z príjmov
----Daň z príjmov fyzických a právnických osôb

Tu otvor druhý v poradí pdf súbor a tam je čierne na bielom, že za rok 2011 sa ruší ustanovenie zákona 511 a riadime sa ustanovením zákona o dani z príjmu a máme čas do 31.3. v tomto roku do 31.3.2012 keďže to padá na víkend tak až do 2.4.2012.

apo
veronikasad
30.01.12,16:28
apo, odpoveď od tweety ti nestačí ?
Rozalka
30.01.12,16:30
Apo to chcel mať čierne na bielom :)
Erika-ežka
31.01.12,14:51
NO, ja som bola "šikovná" a poslala som podľa starého - zrušeného zákona - ako asi viacerí - kto vie, či to budú akceptovať, alebo treba poslať ešte raz a podľa zákona č. 331/2011 :confused: ...
Tweety
31.01.12,14:54
NO, ja som bola "šikovná" a poslala som podľa starého - zrušeného zákona - ako asi viacerí - kto vie, či to budú akceptovať, alebo treba poslať ešte raz a podľa zákona č. 331/2011 :confused: ... A prečo by nemali? Ale nabonzovala si možno aj takých, čo si nemusela( terazky už len nad 5000€)
Erika-ežka
31.01.12,15:09
"Na šťastie" som nikomu naviac neuškodila, lebo som mala nad 5 000 €.
Preto myslím, že by to nemuseli akceptovať, lebo som sa odvolávala na ustanovenie zákona, ktorý vlastne už neexistuje. Pôjdem sa opýtať na DÚ - aj keď na každom DÚ to môžu inakšie brať ...