donana
06.01.09,10:15
Dobry den.Chcela by som sa spytat,ci sa moze operovat pruh tzv.prietrz,pri dost vysokom krvnom tlaku,lebo lekari to nedovolia.A ak sa neda vyoperovat,co hrozi okrem pretrhnutia.Dakujem.
syrik
06.01.09,14:57
Určite sa dá,ale miesto celkovej anestéze sa použije lokálna....takže pacient je pri vedomí a má znecitlivenú spodnú časť tela....Niekedy sa dá prietrž prstami zatlačiť späť,ale nie vždy to pomáha a keď,tak len na istý čas...Čo okrem pretrhnutia hrozí,neviem,ale pretrhnutie môže znamenať život ohrozujúci stav,kedy sačrevné výlučky vytlačia do dutiny brušnej...
buchač
06.01.09,15:28
Dobry den.Chcela by som sa spytat,ci sa moze operovat pruh tzv.prietrz,pri dost vysokom krvnom tlaku,lebo lekari to nedovolia.A ak sa neda vyoperovat,co hrozi okrem pretrhnutia.Dakujem.

Len tak narýchlo :

http://www.zdravie.sk/sz/content/132-258/Pruh.html

Ale keď lekári nedovolia operáciu , tak ......?
syrik
06.01.09,16:17
Operácia je jediné možné riešenie....
donana
06.01.09,16:18
Ma to mamina,ano lekari jej to nedovolili,ale berie lieky na vysoky tlak,ma si ho merat a kontrolovat,a ked sa jej po case trosku znizi,mozu uvazovat o operacii.Velmi jej to zavadzia,nemoze sa dobre ani nadychnut,kedze ma aj astmu,ani sa dobre pohybovat.Dakujem vam,aspon som sa uistila.
donana
06.01.09,16:21
Inak ten clanok na zdravie.sk,som uz davno predtym,aj tak dakujem.
BETYS
14.02.09,15:04
Najprv by som doporučila východnú činsku medicínu na zníženie krvného tlaku.