zufa@orava.sk
06.01.09,11:44
Zdravim
poterebujem poradiť ako mam odoslať samotný harok nie celý zošit.
mal som excel 2003 tam to fungovalo v pohode, teraz mam 2007 a chce mi to odosielať celý zošit.
Ďakujem za radu
calawen
06.01.09,10:55
Nemám s tým skúsenosti, ale vždy keď som v 2003 zadala odoslať hárok mailom, odoslalo celý zošit... ale ak chceš iba jeden hárok, skúsila by som uložiť zošit pod iným menom a povymazávať všetky ostatné hárky (platí iba ak nie sú prepojené)...
zufa@orava.sk
06.01.09,11:12
je tam vela prepojeni, nepojde to.
v 2003-ke ked som klikol na subor, potom odoslať mailom tak sa to tam pekne pýtalo - odoslať cely zošit alebo harok ako prilohu, klikol som na harok a ten sa mi zobrazi ako telo v emaili.
Chobot
07.01.09,09:15
je tam vela prepojeni, nepojde to.
v 2003-ke ked som klikol na subor, potom odoslať mailom tak sa to tam pekne pýtalo - odoslať cely zošit alebo harok ako prilohu, klikol som na harok a ten sa mi zobrazi ako telo v emaili.

Ide to aj vo verzii 2007, len tú možnosť nemáš priamo v menu. Treba najprv ten príkaz doplniť do menu nasledovne:

1. Klikni na tlačítko vľavo hore (to s tými 4 farebnými štvorčekmi) a potom klikni na Možnosti programu Excel.

2. Ďalej klikni na položku Prispôsobenie a v zozname Vybrať príkazy vyber položku Všetky príkazy.

3. Nájdi tam v zozname (podľa abecedného poriadku) príkaz Poslať adresátovi pošty a klikni na príkaz Pridať. Tým pridáš nové tlačítko Poslať adresátovi pošty do menu Rýchle príkazy (viď priložený dokument).

Keď klikneš na toto nové tlačítko, tak ti otvorí staré známe dialógové okno, kde si vyberieš, či chceš poslať vybraný hárok ako vložený do tela e-mailu, alebo celý zošit ako prílohu e-mailu.
japec
07.01.09,13:26
... ale ak chceš iba jeden hárok, skúsila by som uložiť zošit pod iným menom a povymazávať všetky ostatné hárky (platí iba ak nie sú prepojené)...


je tam vela prepojeni, nepojde to.

V zaloznom subore /zosite/ v harku, ktory chcem poslat, oznacim vsetky bunky resp. popisanu oblast /Ctrl+*/ a dam kopirovat /Ctrl+C/.
Potom zvolim Vlozit specialne - Len hodnoty, pricom je stale oznacena rovnaka oblast ako bola pri volbe Copy. Tym sa prepisu vzorce a prepojenia pri zachovani formatu buniek a je mozne nepotrebne harky odstranit. Mailom moze ist zosit s jednym harkom ako priloha, ked tabulka v tele spravy nevyhovuje.

Dufam ze som netrepal /mam len Excel2003/ a v 2007-ke je tiez funkcia paste special. Princip odstranenia prepojeni prepisanim rovnakych oblasti buniek /vzorce na hodnoty/ som snad ozrejmil.