FIFA
06.01.09,13:55
Dobrý deň prosím Vás o pomoc.Potrebujem si vystaviť faktúrky už v novom roku 2009 v ES Pohoda,minulé roky som to jednoducho urobila cez uzávierku-učtovanie na prelome obdobia...teraz mi to však vôbec túto funkciu neumožňuje. Prosím Vás vie mi niekto poradiť kde je chyba alebo či pri prechode na EURO sa postup účtovania na prelome obdobia mení? Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď
marcik
06.01.09,13:07
Tento rok to jednoducho POHODA nezvládla! Musíš urobiť najskôr ostrú uzávierku a potom otvoriť nový rok! Aj ja mám z toho hlavu v smútku aj preto som teraz v práci.
andval
06.01.09,13:10
Neviem, ci si zaregistroval prechod na EURO... :-) A s tym suvisi, ze Pohoda neumoznuje "prechodne obdobie" o com uz skoro pol roka informuju, aj o tom, ako to riesit. Chod na "stormware.sk", najdeš tam prirucku k prechodu.
A len tak medzi nami, tiez idem zacat tento rok, dufam ze v POHODE!!! :-)))
great.zv
07.01.09,04:56
pohoďáci, buďme solidárni! :D len tak pre "upokojenie" - aj iné programy to neumožňujú
SAIVI
12.01.09,09:56
vkladám vám vyjadrenie z POHODY

"...akonáhle Vám vznikne potreba vytvárať doklady v novej mene - v eurách - je potrebné vykonať účtovnú i údajovú uzávierku. Vojdete do agendy Účtovníctvo - Uzávierka. Najprv spustite "Uzávierku kurzových rozdielov neuhradených záväzkov a pohľadávok" a následne "Uzávierka kurzových rozdielov devízových účtov a valutových pokladní". Potom spustite cez Účtovníctvo - Uzávierka - Účtovná uzávierka (PÚ) - ide o prevod konečných stavov účtov na 702, 710. Ďalej spustíte cez povel Účtovníctvo - Uzávierka - Údajová uzávierka prevod údajov do databázy roku 2009 (neuhradené faktúry, aktuálny zoznam zamestnancov, počiatočné stavy súvahových účtov, počiatočné stavy skladových zásob...).

Faktúry, ktoré budú uhradené ešte v roku 2008, ale vy sa k tejto informácii dostanete až po údajovej uzávierke, v databáze roku 2008 zaevidujete napr. výpis z banky a faktúry zlikvidujete. Avšak, keďže nie sú databázy prepojené, je potrebné v účtovnej jednotke 2009 vykonať na týchto dokladoch likvidáciu bez väzby.

V príručke "Prechod na euro" sú popísané aktualizačné importy, ktoré Vám zjednotia konečné stavy v roku 2008 s počiatočnými 2009. Čiže, ak budete mať zaznamenané všetky doklady, ktoré sa týkajú roku 2008, vykonáte opäť účtovnú uzávierku (tým sa aktualizujú konečné stavy) a vykonáte aktualizačné import.

Mzdy vystavíte vždy v databáze roku 2008. Avšak, ak ich vystavíte po údajovej uzávierke, budete musieť všetky záväzky, ktoré vzniknú z titulu zaúčtovania miezd, zaevidovať v roku 2009 - samozrejme bez zauctovania. V roku 2008 budete musieť záväzky zrušiť pomocou likvidácie bez väzby. Mzdy odporúčame vystaviť a zaúčtovať ešte pred údajovou uzávierkou, inak. napr. celý rok 2009 budete musieť vkladať zamestnancovi pri neprítomnosti denný vymeriavaci základ, ktorý si ručne vypočítate"




Zákaznícka podpora
STORMWARE s.r.o.
ilona
22.01.09,12:36
Chcem poprosiť učtujúcich v pohode,či niekto prechádzal do roku 2009 takýmto spôsobom.Dnes mi to poradili na Stormware.Tak isto ako predomnou píše ,že zaučtovať kurz.rozdiely,urobiť uzávierky,aj údajovú a vytvoriť r.2009. V r.2009 budem môcť všetko učtovať,ako keď niekedy bolo prechodné obdobie a do r. 2008 sa budem môcť dostať cez účt.jednotky-2008-nastavenie-zámok k dátumu a tam si odomknej tento rok dátumom 31.12.2007.Keď r. 2008 už dokončím,prenesiem nové údaje cez dátovú komunikáciu do r. 2009,alebo si poč.stavy nahodím v r. 2009 ručne. Môžem to takto urobiť? Ďakujem
Dada
22.01.09,12:41
A ročné zúčtovanie dane zamestnancom budem môcť urobiť po uzávierke? A v ktorom roku ho vykonám, 2008 či 2009?
ilona
22.01.09,13:35
Nerobil takto prechod nikto?
ilona
23.01.09,07:33
Ja len chcem povedať,ak by sa to náhodou niekomu hodilo,že ten jednoduchý prevod som urobila,vyzerá to že to funguje a môžete robiť aj 2008 a zároveň aj 2009.
Dada
23.01.09,07:55
Ja len chcem povedať,ak by sa to náhodou niekomu hodilo,že ten jednoduchý prevod som urobila,vyzerá to že to funguje a môžete robiť aj 2008 a zároveň aj 2009.

Takže bez problémov to funguje? A keď ešte budem do 2008 nahadzovať nejaké interné doklady, poprípade nejaké iné doklady, akým spôsobom potom zaktualizujem rok 2009?
ilona
23.01.09,08:48
Mne povedali,že keď ukončím rok 2008 dáta prenesiem cez súbor-dátová komunikácia-prechod na euro-opraviť.Či potom bude toto fungovať to ešte neviem,ale dúfam , keď nie,tak nahodím PS ručne.
SAIVI
23.01.09,10:19
...ja som si tesne pred uzávierkou zalohovala údaje, urobila som uzávierku podľa pokynov, vytvoril sa mi rok 2009 a rok 2008 som obnovila zo zálohy, akoby som rok ešte neukončila ...a dúfam, že potom sa mi tiež budú dať zaktualizovať stavy účtov. ...ked nie, tak to poopravujem ručne.
Dada
23.01.09,10:39
A ročné zúčtovanie dane zamestnancom budete v ktorom robiť? V 2008,či 2009? Ako budete postupovať?
Kája.
23.01.09,12:28
Podľa príručky sa bude robiť ročné zúčtovanie dane pre zamestnancov v starom roku t.j. 2008 a ručne sa v novom roku zadajú preplatky a nedoplatky.
Natallka
31.01.09,13:07
SAIVI prosim TA ako si si zalohovala roko 2008?JA uz mam vsetko porobene v POHODE v JU a chcem urobit udajovu uzavierku ale mi to nejde stale mi vypisuje chybu Syntax error in FROM clause.Pisala som aj podporu POHODY ale mi este neodpisali, nechapem nikdy som s ty problem nemala ale aj tak si chcem zalohovat niekde rok 2008 len neviem ako to mam spravit este dokym spravim udajovu uzavierku.Dakujem vopred za odpovede vsetkym.
Musim uz robit faktury v tomto roku aby som mala peniazky ale dokym neurobim uzavierku tak mi to jasne ze nejde ale nejde mi ani uzavierka spravit.
SAIVI
01.02.09,10:28
zálohovala som to bežne ako ked ukončujem prácu v programe a ešte som si urobila aj zálohu nie do zložky zálohy ale na USB klúč ,- všetko prostredníctvom príkazu zálohovať..
Vestman
04.02.09,11:19
V Stormware (v programe POHODA) absolutne nezvladli prechod na Euro.
anka1
15.03.11,18:25
Pls dá sa účtovať v Alfe na prelome období? ďakujem
babi2
15.03.11,18:32
Pls dá sa účtovať v Alfe na prelome období? ďakujem
Anka1, zadaj otázku sem, tam Ti skôr niekto odpovie, toto je o SW Pohoda
http://www.porada.sk/t4907-p146-ako-na-alfu.html
anka1
15.03.11,18:37
Anka1, zadaj otázku sem, tam Ti skôr niekto odpovie, toto je o SW Pohoda
http://www.porada.sk/t4907-p146-ako-na-alfu.html

Sorry, som si nevšimla, ďakujem :)