Vlado823
02.06.05,09:01
Dobrý deň všetkým poraďakom.
Robím učto na živnosť a mám takýto problém. Môj klient si praje, aby som v dobe jeho neprítomnosti, veľmi často sa zdržiava v zahraniči, podpisoval výkazy na poisťovne, daň úrad atď. Ako to správne urobiť/poraďte akú zmluvu, prípadne splnomocnenie, alebo ako to mate ošetrené/, aby som sa nemusel "učiť" jeho podpis. Vopred ďakujem.
evae
02.06.05,07:03
podla mna staci splnomocnenie, a podpises sa "v. z." a mas to. v splnomocneni stanovte ake typy dokladov atd mas pravo podpisovat, lebo zrejme nie vsetko. a zrejme aj casove obmedzenie splnomocnenia.
Zita5
02.06.05,07:04
Dobrý deň všetkým poraďakom.
Mám takýto problém. Môj klient si praje, aby som v dobe jeho neprítomnosti, veľmi často sa zdržiava v zahraniči, podpisoval výkazy na poisťovne, daň úrad atď. Ako to správne urobiť/poraďte akú zmluvu, prípadne splnomocnenie/, aby som sa nemusel "učiť" jeho podpis. Vopred ďakujem.

Mal by Ťa na tieto inštutúcie nahlásiť a splnomocniť ako osobu v zastúpení . Pokiaľ robíš pre klienta účto , sprav aj dodatok k zmluve o vedení účta .
Vlado823
02.06.05,07:09
Nemáte náhodou niekto po ruke vzor takého splnomocnenia, alebo zmluvy?
Jara
02.06.05,07:42
Podľa mňa by si mal mať napísané, že podnikateľ ten a ten... ťa splnomocňuje na tieto právne úkony: sociálna poisťovňa - podpisovanie výkazov, prihlášok, odhlášok atď.
zdravotná dtto a na daňový úrad tiež presne načo a banka tiež napríklad len ak ide o prípadné úkony /niektoré banky majú také tlačivo/ a toto splnomocnenie podpísať pred notárom a prefotené dať na SP,ZP,DÚ a príp. banky ak nemajú tlačivo. Ak je tam kolok a podpis notára tak to musí byť OK.
Ludka M
02.06.05,07:44
pozri prilohu...
Ľuba
02.06.05,08:25
Len by som pripomenula, že daňováci chcú to splnomocnenie overené notárom.
ik-a
02.06.05,09:17
Ak sa jedna o dodavatelsky sposob zabezpecenia sluzieb, doporucila by som plnu moc a nie poverenie. Prilepujem.
sybila3
29.04.09,10:14
ja tiež podpisujem za SZČO výkazy do SP, ZP, vystavené faktúry, výdaje a príjmy z pokladne. Na DU-nie to si podpisuje sám. Je treba k tomu tiež nejaké splnomocnenie? dík