zuzka111
06.01.09,14:33
Este mam jednu otazocku,

v pripade, ze uctovna jednotka uctuje o drobnom DHM (do 30- tis.) ako o DHM, tzn. do N sa prenasa prostrednictvom odpisov (uct.odpis=dan.odpis) a dojde k technickemu zhodnoteniu, kt. OC je 50-tis.Skk, co v tomto pripade, postupuje sa ako pri tech.zhod.drobneho DHM alebo sa tento majetok reklasifikuje ako DHM(tzn. ako OC DHM sa bude brat ZC drobneho DHM navysena o tech. zhodnotenie a bude rozdiel medzi uctovnymi a danovymi odpismi)? Ide mi hlavne o to, aby to bolo spravne z danoveho hladiska.

Dakujem

Zuzu
Orsz
06.01.09,13:39
Este mam jednu otazocku,

v pripade, ze uctovna jednotka uctuje o drobnom DHM (do 30- tis.) ako o DHM, tzn. do N sa prenasa prostrednictvom odpisov (uct.odpis=dan.odpis) a dojde k technickemu zhodnoteniu, kt. OC je 50-tis.Skk, co v tomto pripade, postupuje sa ako pri tech.zhod.drobneho DHM alebo sa tento majetok reklasifikuje ako DHM(tzn. ako OC DHM sa bude brat ZC drobneho DHM navysena o tech. zhodnotenie a bude rozdiel medzi uctovnymi a danovymi odpismi)? Ide mi hlavne o to, aby to bolo spravne z danoveho hladiska.

Dakujem

Zuzu

Účtovala by som ako o inom majetku (predpokladám, že to nebolo v tom istom roku - zakúpené do 30tis. + TZ o 50tis.) - zaradila by som to ako TU-iného DHM na účet 029. A zaradíš do príslušnej odpisovej skupiny, kde to patrí podľa prílohy zákona o dane z pr.
adato
08.01.09,12:01
My v takomto prípade reklasifikujeme majetok, priradíme mu daňovú odpisovú skupinu a odpisujeme ho rovnomerne.