mackova
06.01.09,18:07
:(Ahojte, chcela by som sa spyatat ako je to pri s.r.o., ktoru ma jeden jediny lekar, kt. vykonava zdravotnu starostlivost. faktury vystavene za 12 mesiacov v roku 2008 je okolo 1200000,- skk. musi sa registrovat do 20.01.2009 za platcu DPH?
potom keby musel, nie je zdravotna starostlivost s 0 % DPH? potom bude mat stale nadmerny odpocet?

Co vy na to poradaci?

pri podvojnom ucte, do obratu sa zahrnuju aj tie faktury, kt. nie su uhradene v roku 2008?
dakujem
m.hladka
06.01.09,18:00
§ 29
Zdravotná starostlivosť
(1) Oslobodené od dane je poskytovanie zdravotnej starostlivosti štátnymi a neštátnymi zdravotníckymi zariadeniami podľa osobitného predpisu 8) a tovary a služby s ňou priamo súvisiace poskytované týmito štátnymi a neštátnymi zdravotníckymi zariadeniami. Oslobodené od dane nie je dodanie liekov a zdravotníckych pomôcok.
(2) Oslobodená od dane je aj
a) ošetrovateľská starostlivosť a pôrodná asistencia, ak sú súčasťou primárnej, sekundárnej a následnej zdravotnej starostlivosti podľa osobitného predpisu, 9)
b) kúpeľná starostlivosť, a ak kúpeľná starostlivosť nadväzuje na predchádzajúcu ambulantnú starostlivosť alebo ústavnú starostlivosť, aj služby s ňou priamo súvisiace,
c) poskytovanie zdravotnej starostlivosti zubnými lekármi a dodanie zubných náhrad zubnými lekármi a zubnými technikmi,
d) záchranná zdravotná služba a doprava osôb do zdravotníckeho zariadenia a zo zdravotníckeho zariadenia poskytovaná v súvislosti so zdravotnou starostlivosťou.
(3) Oslobodené od dane je dodanie ľudských orgánov a tkanív, ľudskej krvi a krvných prípravkov a materského mlieka.
kattka.c
07.01.09,17:18
Ahojte,

suhlasim s hore uvedenym, ze zdrav starostlivost je oslobodena. Avsak dnes sa mi snazil jeden lekar tvrdit ze od 1.1.2009 sa to meni a ze nie je oslobodena. Mne sa to zda ako blbost .... prosim potvrdte mi to.
Vdaka
Jarka 1
07.01.09,17:34
Ahojte,

suhlasim s hore uvedenym, ze zdrav starostlivost je oslobodena. Avsak dnes sa mi snazil jeden lekar tvrdit ze od 1.1.2009 sa to meni a ze nie je oslobodena. Mne sa to zda ako blbost .... prosim potvrdte mi to.
Vdaka

Žiadnu zmenu v tomto smere som zatiaľ nezaregistrovala. Ani na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) som nenašla žiadne upozornenie. Nech ten čo to tvrdí dá odvolávku na zákon. Ale myslím, že to určite nebude pravda. To už by bol okolo toho rozruch.
m.hladka
07.01.09,17:37
m.hladka
08.01.09,07:47
suhlasim s hore uvedenym, ze zdrav starostlivost je oslobodena. Avsak dnes sa mi snazil jeden lekar tvrdit ze od 1.1.2009 sa to meni a ze nie je oslobodena. Mne sa to zda ako blbost .... prosim potvrdte mi to.
Vdaka
Možno je to tá istá lekárka, ale mne povedala, že tak ju informovali osobne na DU KE IV. Informovali ju, že sa musí zaregistrovať podľa zákona o DPH, ale necitovali jej paragraf. Tak som sama zvedavá ako to skončí.
Zoltán Kovács
08.01.09,07:56
Stiahni si nasledovný dokument, je to vyjadrenie z DR SR ohľadne registrácie lekárov na DPH:

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=509
m.hladka
08.01.09,08:09
Ďakujem.
kattka.c
15.01.09,16:05
Ahojte,

tak dnes som zistila, ze cely tento rozruch sa siril z komory lekarov. 0soba ktora ho sirila, vraj uz prisla na to ze to nie je pravda, a ze ziadna zmena nebola, a aj "mojmu" lekarovi to povedala a zaroven sa ospravedlnila. Som rada, ze to cele bolo iba nedorozumenie.