lydušik2
06.01.09,18:36
Zdravím všetkých teraz činných poraďákov,

potrebovala by som poradiť, či v prípade uplatnenia náhrady škody na zdraví je nákladom spojeným s liečením aj náhrada cestovných nákladov - cesta automobilom na liečenie a späť a uplatnenie amortizácie. Ak áno, neviete mi poradiť, kde by som našla zákonné ustanovenie, ktoré by sa na takýto prípad vzťahovalo? Ide o poškodenú v rámci občianskoprávneho konania.
Veľmi pekne ďakujem

L.
Mauditt
06.01.09,19:14
ahoj, podľa mňa áno a treba brať do úvahy priemernú spotrebu podľa technického preukazu vozidla a ku amortizácii sú to paušálne sadzby za km ale neviem podľa akého zákona...
lydušik2
06.01.09,20:25
Myslíš, že je to účelne vynaložený náklad? Ja si myslím, že účelne vynaložený náklad bude náhrada za dopravu - vlak alebo autobus, myslím že sa zvykne preplácať v takýchto prípadoch cestovný lístok, aj keď si zabezpečíš svoju vlastnú dopravu autom, len neviem, kde to hľadať.
Mauditt
07.01.09,07:11
Zvykne sa preplácať v cene lístka na vlak alebo autobus, ale niekedy to v poisťovni preplácali v pohode, najmä v prípadoch ak išlo o človeka s paličkou, teda ked mal nejaký problém s chôdzou po úraze alebo bol napr. invalidný. Preplácali to na základe priemernej spotreby auta a bločka za tankovanie.