ani1
06.01.09,18:58
Ahojte, začínam používať MRP, a chcem sa spýtať, ako zapíšem faktúry, ktoré som vydala v roku 2008 a uhradia mi ich v januári? Do peň.denníka alebo do pohľadávok? Lebo cez vydané fa ako ich úhradou ich neviem, lebo ich v zozname vydaných fa nemám...ďakujem pekne za pomoc...:)
Zoltán Kovács
06.01.09,18:02
Ahojte, začínam používať MRP, a chcem sa spýtať, ako zapíšem faktúry, ktoré som vydala v roku 2008 a uhradia mi ich v januári? Do peň.denníka alebo do pohľadávok? Lebo cez vydané fa ako ich úhradou ich neviem, lebo ich v zozname vydaných fa nemám...ďakujem pekne za pomoc...:)

Ak dobre rozumiem, tak na rok 2008 si mala iný soft. Od 01.01. si prešla na MRP, preto nemáš v knihe pohľadávok a záväzkov neuhradené fa z r. 2008. Tak ich znova nahoď do knihy pohľ. a záväzkov, ale s dátumami z roka 2008.
Muška
06.01.09,18:02
Ak začínaš s novým programom od 1.1.2009, tak si musíš "nahodiť" do KNIHY faktúr všetky pohľadávky a záväzky z r. 2008.
Muška
06.01.09,18:03
Zoleeeeeeee,
nepredbiehaj sa :D:D:D:D
Zoltán Kovács
06.01.09,18:07
Zoleeeeeeee,
nepredbiehaj sa :D:D:D:D

Rýchle prsty..... :---
lenkak
07.01.09,13:17
Môžeš nahrať aj do vystavených/prijatých fa, pod iným číselným radom ako máš nové fa.
ani1
09.01.09,18:12
diky moc, pomohli ste mi !
zdenus
12.01.09,09:27
Ak začínaš s novým programom od 1.1.2009, tak si musíš "nahodiť" do KNIHY faktúr všetky pohľadávky a záväzky z r. 2008.

Ahoj...
Ja som v takej istej situácii tzn. začínam k 1.1.2009 z MRP. Viem že sklad si prehrať musím ale prečo mám nahrávať aj Prijaté a Vydané FA, keď si ich viem pozrieť v programe v ktorom sme doteraz pracovali....
Za odpoveď ďakujem....
hanelie
12.01.09,11:03
ide len o neuhradené FA resp o FA vystavené v roku 2008 s dátumom úhrady 2009
Zoltán Kovács
12.01.09,11:07
Ahoj...
Ja som v takej istej situácii tzn. začínam k 1.1.2009 z MRP. Viem že sklad si prehrať musím ale prečo mám nahrávať aj Prijaté a Vydané FA, keď si ich viem pozrieť v programe v ktorom sme doteraz pracovali....
Za odpoveď ďakujem....

Neuhradené budeš asi musiť nahrať. Inak nevieš vypárovať úhrady, a nebude ti sedieť kniha pohľadávok a záväzkov s účtami 311 a 321.
zdenus
14.01.09,12:25
ďakujem všetkým veľmi pekne....
Ešte mám otázku...
Keď vystavím FA nezobrazí sa moje meno ... Prečo?
Dole je Vystavil: a nič ... my budem FA vystavovať dve a preto je potrebné aby sme videli aj meno.... (máme pridelené heslá aj vypísané mená v nastavení ale naprek tomu to nejde...)
Za odpoveď veľmi ďakujem.... :-)
Kazu
14.01.09,13:06
ďakujem všetkým veľmi pekne....
Ešte mám otázku...
Keď vystavím FA nezobrazí sa moje meno ... Prečo?
Dole je Vystavil: a nič ... my budem FA vystavovať dve a preto je potrebné aby sme videli aj meno.... (máme pridelené heslá aj vypísané mená v nastavení ale naprek tomu to nejde...)
Za odpoveď veľmi ďakujem.... :-)

Ja mám MRP pod DOS a tam to funguje pri zadávaní faktúry do tlače. Ak dáš tlačiť faktúru, ukáže sa ešte pomocný text a dopíšeš si tam meno.
zdenus
14.01.09,13:14
Ďakujem....
ja mám verziu pod windows-om... tak som chcela vedieť či to že sa prihlásim pod svojím menom nemá funkciu toho že mi tam to meno vloží automaticky....
Zoltán Kovács
14.01.09,13:19
Ďakujem....
ja mám verziu pod windows-om... tak som chcela vedieť či to že sa prihlásim pod svojím menom nemá funkciu toho že mi tam to meno vloží automaticky....

Nemá. Vo win verzie tak isto musíš nahodiť meno, kto vystavil faktúru pri tlači.
lenkak
15.01.09,07:35
Každá si sama musí napísať meno, ak máš sieťovú verziu tak stačí meno zadať raz, ak máš program iba na jednom pc a obe sa prihlasujete na tom istom pc tak si meno musí písať každá zvlášť, stačí iba raz, pokiaľ nezačne pracovať tá druhá.
ani1
14.02.09,17:28
Ale keď si idem nahodiť neuhradené fa z roku 2008 do knihy pohľadávok a chcem dať dátum vystavenia napr. 31,12,2008, tak ma nepustí, lebo že vraj dátum je starší ako kontrolný dátum... mám to tak nechať? takže dátum vystavenia 31,12,2008
splatnosť 14,01,2009
daňová povinnosť ?????
lenkak
14.02.09,21:28
nechaj to tak. Upozorňuje Ťa, že máš iný dátum ako nastavený pri kontrolovaní denníka.
Keď si chceš nahrať otvorenú položku z predch roka, ktorá Ti chýba v novom roku, tak potom zadávaš správne.
ani1
15.02.09,11:47
a daňová povinnosť je deň, keď mi tú fa z roku 2008 uhradia, však?
lenkak
15.02.09,13:04
daň. povinnosť = dátum vyhotovenia fa.
Iwett
22.02.09,19:46
Dobrý večer, prosím,nevie mi niekto poradiť, ako mám v MRP-DOS prísť na sumu neuhradených pohľadávok bez DPH??? Ide totiž o skončenie podnikania FO, kde sa do posledného DP dodaňujú aj nezaplatené pohľadávky bez DPH. A ja neviem ako mám v MRP prísť na túto sumu. Ďakujem
MiroslavaMagdalena
22.02.09,19:56
Iwett, to je úplne jednoduché . Prejdeš si na vydané faktúry - listuj - nezaplatené a tam ti to pekne rozpíše bez DPH a spolu
Iwett
22.02.09,20:09
Ďakujem za odpoveď, to som skúšala, ale v sume bez DPH je celá suma neuhradenej faktúry, ale keď je to len čiastočná uhrada, tak ja potrebujem sumu bez dph len z tej neuhradenej sumy. A to neviem zistiť, celý deň sa nad tým trápim, vyskúšala som všetko...:(
MiroslavaMagdalena
22.02.09,20:30
Ďakujem za odpoveď, to som skúšala, ale v sume bez DPH je celá suma neuhradenej faktúry, ale keď je to len čiastočná uhrada, tak ja potrebujem sumu bez dph len z tej neuhradenej sumy. A to neviem zistiť, celý deň sa nad tým trápim, vyskúšala som všetko...:(
Tak to si ma tiež zaskočila . Ale vieš ako to robím ja ? K danému dátumu si vyhodím výkaz o majetku a záväzkoch a ono ti tam samo vloží sumu bez DPH
MiroslavaMagdalena
22.02.09,20:33
A potom , dá sa to skontrolovať aj tak , že ten program to automaticky robí tak , že z každej fa pri čiastočnej úhrade berie najsamprv DPH , až potom základ . Lenže to je dosť prácne pri viac fa . Ale vždy si to ešte takto kontroľujem
Iwett
23.02.09,06:21
A potom , dá sa to skontrolovať aj tak , že ten program to automaticky robí tak , že z každej fa pri čiastočnej úhrade berie najsamprv DPH , až potom základ . Lenže to je dosť prácne pri viac fa . Ale vždy si to ešte takto kontroľujem
Všetky tieto možnosti som prešla.. tomu presne som sa chcela vyhnúť ručne narátavať, a hľadala som inú možnosť. Asi mi nikto neporadí inú, ...ale čiastočne uhradených faktúr má asi 100, tak to bude fuška. Myslela som, že mi to povie počítač:) Aj tak ďakujem.
Iwett
23.02.09,06:22
Tak to si ma tiež zaskočila . Ale vieš ako to robím ja ? K danému dátumu si vyhodím výkaz o majetku a záväzkoch a ono ti tam samo vloží sumu bez DPH
Do výkazu o majetku a záväzkoch práve nehodí sumu bez DPH ale celý neuhradený záväzok, to je probém...
Iwett
24.02.09,16:13
Dobrý večer, prosím,nevie mi niekto poradiť, ako mám v MRP-DOS prísť na sumu neuhradených pohľadávok bez DPH??? Ide totiž o skončenie podnikania FO, kde sa do posledného DP dodaňujú aj nezaplatené pohľadávky bez DPH. A ja neviem ako mám v MRP prísť na túto sumu. Ďakujem
Prosím, ešte raz nevie mi nikto poradiť ohľadom vyššie uvedeného príspevku??
m.hladka
24.02.09,16:30
Do výkazu o majetku a záväzkoch práve nehodí sumu bez DPH ale celý neuhradený záväzok, to je probém...
A nemá tam byť náhodou celý neuhradený záväzok? Veď to čo som dlžná, tak to je môj záväzok. Teraz som pomýlená. Hm???
Iwett
24.02.09,16:36
No práve že do výkazu o maj.a záv. ide suma s DPH, ale mne ide o sumu bez dph ako zistím...
Iwett
24.02.09,16:38
A nemá tam byť náhodou celý neuhradený záväzok? Veď to čo som dlžná, tak to je môj záväzok. Teraz som pomýlená. Hm???
Celé neuhradené záväzky a pohľadávky tam nemajú byť, lebo určite sa daň neplatí zo sumy s DPH.
Andyke
24.02.09,16:55
A nemá tam byť náhodou celý neuhradený záväzok? Veď to čo som dlžná, tak to je môj záväzok. Teraz som pomýlená. Hm???

Do výkazov vstupujú pohľadávky a záväzky včetne DPH.
Iwett
24.02.09,16:59
Do výkazov vstupujú pohľadávky a záväzky včetne DPH.
Nepýtam sa aká suma ide do výkazov o majetku a záväzkoch.To ja viem, že do výkazu o záväzkoch vstupuje suma s dph,to som písala už dvakrát, ale mne ide práve o to, že neviem zistiť sumu pohladávok bez dph. Neporadí mi niekto toto???
Zoltán Kovács
24.02.09,17:05
Nepýtam sa aká suma ide do výkazov o majetku a záväzkoch.To ja viem, že do výkazu o záväzkoch vstupuje suma s dph,to som písala už dvakrát, ale mne ide práve o to, že neviem zistiť sumu pohladávok bez dph. Neporadí mi niekto toto???

Dávno nerobím s DOS verziou, ale malo by to fungovať tak, že keď si dáš vytlačiť neuhradené pohľadávky sumy by mali byť rozpísané na zákl. dane, dan a celkom. (Vo win verzii to funguje).
Iwett
24.02.09,17:11
Dávno nerobím s DOS verziou, ale malo by to fungovať tak, že keď si dáš vytlačiť neuhradené pohľadávky sumy by mali byť rozpísané na zákl. dane, dan a celkom. (Vo win verzii to funguje).
Presne tak to tam je rozpísané, ale ked je úhrada čiastočná, tak je rozpísaná celá fa bez dph, celá dph a ostávajúca suma k úhrade. A táto suma je s dph. A o to mi ide. Keď mi FO končí podnikanie, potrebujem dodaniť jeho pohľadávky, ktorých je možno aj 200 čiastočne uhradených a neviem nájsť spôsob ako prísť na sumu neuhradnených fa bez dph. Jedine ručne po jednej a to za mi vidí zdlhavé. Ak sa to ináč nedá zistiť, tak to musím urobiť ručne, len skúmam, či naozaj nieje iná možnosť ako táto.
Zoltán Kovács
24.02.09,17:19
Presne tak to tam je rozpísané, ale ked je úhrada čiastočná, tak je rozpísaná celá fa bez dph, celá dph a ostávajúca suma k úhrade. A táto suma je s dph. A o to mi ide. Keď mi FO končí podnikanie, potrebujem dodaniť jeho pohľadávky, ktorých je možno aj 200 čiastočne uhradených a neviem nájsť spôsob ako prísť na sumu neuhradnených fa bez dph. Jedine ručne po jednej a to za mi vidí zdlhavé. Ak sa to ináč nedá zistiť, tak to musím urobiť ručne, len skúmam, či naozaj nieje iná možnosť ako táto.

Ja by som z celkovej sumy úhrad odrátal celkovú dph, a čo ostane to by som dával ako dodanenie.
Iwett
24.02.09,17:34
Ja by som z celkovej sumy úhrad odrátal celkovú dph, a čo ostane to by som dával ako dodanenie.
Myslíš? Akosi mi to nepasuje. Zo sumy čo je uhradená odrátať DPH?
Andyke
24.02.09,17:37
Robím štvrťročne kontrolu, vytlačím neuhrad. faktúry a s fixkou
vyznačím na tej zostave neuhradenú sumu bez DPH.(a spočítam).
K 31.12. je to najdôležitejšia zostava na porovnanie príjmov zaúčtov. v PD.
A začínam robiť krížovú kontrolu:
Realizácia prísl.rok bez DPH: xxxxx Sk
mínus nezaplat. fa bez DPH za prísl. rok xxx Sk
+ uhrad. fa za staré roky bez DPH v prísl. roku xxx Sk
+ ostatné príjmy xxx Sk
Spočítaš a na halier musí sedieť so súčtom zdanit. príjmov za prísl. rok v peň. denníku.
Iwett
24.02.09,17:42
Robím štvrťročne kontrolu, vytlačím neuhrad. faktúry a s fixkou
vyznačím na tej zostave neuhradenú sumu bez DPH.(a spočítam).
K 31.12. je to najdôležitejšia zostava na porovnanie príjmov zaúčtov. v PD.
A začínam robiť krížovú kontrolu:
Realizácia prísl.rok bez DPH: xxxxx Sk
mínus nezaplat. fa bez DPH za prísl. rok xxx Sk
+ uhrad. fa za staré roky bez DPH v prísl. roku xxx Sk
+ ostatné príjmy xxx Sk
Spočítaš a na halier musí sedieť so súčtom zdanit. príjmov za prísl. rok v peň. denníku.
Ďakujem.Úplne super to vyzerá, ale ja mám neuhradené fa z 5 rokoch naspäť, keď bol ešte neplatca a ja som ho neúčtovala. V konkrétnom roku sa dá, ale spätne nie???
Zoltán Kovács
24.02.09,17:50
Myslíš? Akosi mi to nepasuje. Zo sumy čo je uhradená odrátať DPH?

No samozrejme len v tom prípade, ak sumár čiastkových úhrad je vyšší ako sumár dph z neuhradených faktúr.
Andyke
24.02.09,17:52
Keď bol ešte neplatcom tak to nerieš, zameraj sa na staré pohľadávky odkedy je platcom. Nevieš zohnať takúto zostavu k 31.12.2007 ? Počiatočné stavy si dostala ako? Iba v papierovej forme? Ak ho robili v tomto programe treba získať CD za staré roky a tam porovnať.
Andyke
24.02.09,17:56
No samozrejme len v tom prípade, ak sumár čiastkových úhrad je vyšší ako sumár dph z neuhradených faktúr.

Presne ak sa Ti nechce pracne vyhľadávať tak takto sa dá poriešiť časť neuhradených faktúr.

(i keď zákon neprikazuje čiastočnú úhradu účtovať, že je to platba DPH, ja to môžem kľudne považovať, že mi platí za tovar alebo za službu. Ale aj ja dávam prednostne úhradu ako DPH (pre uľahčenie práce)
Iwett
24.02.09,17:57
No samozrejme len v tom prípade, ak sumár čiastkových úhrad je vyšší ako sumár dph z neuhradených faktúr.
No práve že nieje vždy vyšší.
Iwett
24.02.09,18:00
Keď bol ešte neplatcom tak to nerieš, zameraj sa na staré pohľadávky odkedy je platcom. Nevieš zohnať takúto zostavu k 31.12.2007 ? Počiatočné stavy si dostala ako? Iba v papierovej forme? Ak ho robili v tomto programe treba získať CD za staré roky a tam porovnať.
Nemám žiadnu takú zostavu, len taký výstup neuhradených faktúr ako som písala na začiatku. A z toho sa nedá nič vyčítať...Asi nenájdem inú možnosť, len ručne spočítať a dúfať, že ked to bolo tiež v programe mrp, tak bralo ako prvú pri úhrade DPH. To ma totiž ani nenapadlo, že to môže byť uhradené aj inak ako najskôr DPH. Ďakujem všetkým za odpovede. Príjemný večer.
Iwett
01.03.09,06:52
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, ako účtujete v MRP dos zahraničnú faktúru v JU? Vznikne kurzový rozdiel a pri kontrole zaúčtovania mi hlási, že je nesprávne zaúčtovaný doklad. Čo mám robiť ? Ďakujem
Iwett
01.03.09,11:52
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, ako účtujete v MRP dos zahraničnú faktúru v JU? Vznikne kurzový rozdiel a pri kontrole zaúčtovania mi hlási, že je nesprávne zaúčtovaný doklad. Čo mám robiť ? Ďakujem
Prosím nevie mi nikto poradiť???
adinka55
02.03.09,12:15
kurzovy rozdiel sa podla postupov uctovania neuctuje pokial viem, tzn. ze urobis len uhradu fa vo vyske kurzoveho rozdielu, ktoru len evidujes, do dennika neuctujes.
Iwett
02.03.09,13:18
kurzovy rozdiel sa podla postupov uctovania neuctuje pokial viem, tzn. ze urobis len uhradu fa vo vyske kurzoveho rozdielu, ktoru len evidujes, do dennika neuctujes.
Ďakujem za odpoveď.Áno, viem,a kurzový rozdiel neúčtujem, presne to robím, ale vtedy mi počítač hlási chyby. A to bola moja otázka.
MiroslavaMagdalena
02.03.09,19:53
Ďakujem za odpoveď.Áno, viem,a kurzový rozdiel neúčtujem, presne to robím, ale vtedy mi počítač hlási chyby. A to bola moja otázka.
Ja ten kurzový rozdiel účtujem a to takým spôsobom , že si uhradím faktúru vo výške vystavenej faktúry a potom buď pripočítam , alebo odpočítam kurzový rozdiel ako kurzovú stratu , alebo kurzový zisk potom už len priamo v denníku .
Marína
02.03.09,20:38
V JU sa kurzové rozdiely v PD neúčtujú.
Kurzom NBS sa prepočítajú peňažné prostriedky(pokladňa, BÚ) v cudzej mene ku dňu zostavenia účtovnej závierky, kurzové rozdiely sa zaúčtujú ako posledné položky pred vyčíslením základu dane.
Iwett
02.03.09,21:34
Ďakujem Vám všetkým za odpovede, ale stále som sa nedozvedela to čo potrebujem vedieť. Úhradu faktúry v cudzej mene zaúčtujem v peňažnom denníku cez knihu daňových dokladov. V knihe daňových dokladoch ešte doúčtujem celú úhradu, nech mám faktúru ako uhradenú. Takže v knihe daň.dokladov je ako uhradená, v pen.denníku mám zaúčtovanú skutočnú úhradu, nakoľko sa kurz.rozdiely neúčtujú. Ale - a to je moja otázka a problém keď si dám kontrolu zaúčtovania v knihe daň.dokladov, tak mi program hlási chyby, lebo v PD je iná suma a v knihe daň.dokladov iná. Nevie mi niekto poradiť čo s tým? Ďakujem ešte raz.
ekonella
03.03.09,02:04
Pri úhrade fa sa musí zapísať skutočná úhrada. Rozdiel medzi fa a úhradou sa dá len ako úhrada do knihy faktúr.
Iwett
03.03.09,05:24
Pri úhrade fa sa musí zapísať skutočná úhrada. Rozdiel medzi fa a úhradou sa dá len ako úhrada do knihy faktúr.
Áno, presne tak to robím, tak som písala, ale vtedy mi hlási program chybu...A to je moja otázka. Ako to mám robiť, aby mi program nehlásil chybu v účtovaní, ked je v denníku iná a v knihe DD iná uhrada.
Marína
03.03.09,09:01
Iwett, tak v tom prípade ti pravdepodobne už len ostáva volať MRP.
MiroslavaMagdalena
03.03.09,10:24
Mne to takto poradila daňová kontrolórka na daňovom úrade , a to tak , že PD si vypíšem na skutočne uhradenú sumu , prepočítanú aktuálnym kurzom , v knihe faktúr si uhradím sumu , na ktorú je faktúra vystavená , a tým pádom mi sedí , že FA je uhradená celá , a aj kniha daňových dokladov sedí a v peňažnom denníku doúčtujem rozdiel medzi skutočnou úhradou a sumou , na ktorú bola FA vystavená pôvodne . Nikoho som neukrátila a všetko mi sedí .
Zoltán Kovács
03.03.09,10:27
Mne to takto poradila daňová kontrolórka na daňovom úrade , a to tak , že PD si vypíšem na skutočne uhradenú sumu , prepočítanú aktuálnym kurzom , v knihe faktúr si uhradím sumu , na ktorú je faktúra vystavená , a tým pádom mi sedí , že FA je uhradená celá , a aj kniha daňových dokladov sedí a v peňažnom denníku doúčtujem rozdiel medzi skutočnou úhradou a sumou , na ktorú bola FA vystavená pôvodne . Nikoho som neukrátila a všetko mi sedí .

Označené na základe čoho sa účtuje v peňažnom denníku?
Marína
03.03.09,10:50
Mirka, pýtam sa len pre istotu, hovoríme o JU, aj ty?
Zoltán Kovács
03.03.09,10:51
Mirka, pýtam sa len pre istotu, hovoríme o JU, aj ty?

Snáď o JÚ, veď uvádza peňažný a nie účtovný denník. ;)
Iwett
03.03.09,11:01
Mne to takto poradila daňová kontrolórka na daňovom úrade , a to tak , že PD si vypíšem na skutočne uhradenú sumu , prepočítanú aktuálnym kurzom , v knihe faktúr si uhradím sumu , na ktorú je faktúra vystavená , a tým pádom mi sedí , že FA je uhradená celá , a aj kniha daňových dokladov sedí a v peňažnom denníku doúčtujem rozdiel medzi skutočnou úhradou a sumou , na ktorú bola FA vystavená pôvodne . Nikoho som neukrátila a všetko mi sedí .
a ten rozdiel zaúčtujete do VNZD?
Zoltán Kovács
03.03.09,11:03
a ten rozdiel zaúčtujete do VNZD?

Ten rozdiel v JÚ sa neúčtuje vôbec do peňažného denníka.
Iwett
03.03.09,11:06
No práve, a ked ho nezaúčtujem, tak mi kričí chybu....idem skúsiť zavolať do MRP. Ja myslela, že niekto má tento problém vyriešený.....Ďakujem Vám
Zoltán Kovács
03.03.09,11:13
No práve, a ked ho nezaúčtujem, tak mi kričí chybu....idem skúsiť zavolať do MRP. Ja myslela, že niekto má tento problém vyriešený.....Ďakujem Vám

Môj postup v MRP JÚ WIN ak uhrádzam zahraničnú faktúru (nie v EUR).

Cez knihu záväzkov urobím úhradu v skutočnej výške. Ak vznikne kurzový rozdiel, tak to dávam ako klasickú uhradu bez zápisu do peň. denníku. A nehlási žiadnu chybu. V PD mám skutočnú platbu, a v knihe záv. mi faktúra nesvieti ako neuhradená.
Iwett
03.03.09,11:37
Môj postup v MRP JÚ WIN ak uhrádzam zahraničnú faktúru (nie v EUR).

Cez knihu záväzkov urobím úhradu v skutočnej výške. Ak vznikne kurzový rozdiel, tak to dávam ako klasickú uhradu bez zápisu do peň. denníku. A nehlási žiadnu chybu. V PD mám skutočnú platbu, a v knihe záv. mi faktúra nesvieti ako neuhradená.
Presne takto to robím aj ja, ale v dose, a hlási mi chybu. V knihe DD mám fa ako uhradenú, v PD skutočnú úhradu, ale tým že sa tie sumy nezhodujú, hlási mi to ako chybu. Teraz som dovolala s MRP, a že si mám cez ID zaúčtovať úhradu, čo sa mi moc nevidí...
Zoltán Kovács
03.03.09,12:19
Presne takto to robím aj ja, ale v dose, a hlási mi chybu. V knihe DD mám fa ako uhradenú, v PD skutočnú úhradu, ale tým že sa tie sumy nezhodujú, hlási mi to ako chybu. Teraz som dovolala s MRP, a že si mám cez ID zaúčtovať úhradu, čo sa mi moc nevidí...

Zaúčtovanie by bolo v rozpore s postupmi účtovania v JÚ.

A kde a kedy vlastne ti hlási tú chybu?
Iwett
03.03.09,12:44
Zaúčtovanie by bolo v rozpore s postupmi účtovania v JÚ.

A kde a kedy vlastne ti hlási tú chybu?
Keď si dám v knihe DD kontrolu správnosti zaúčtovania /=/.
Zoltán Kovács
03.03.09,12:45
Keď si dám v knihe DD kontrolu správnosti zaúčtovania /=/.

Na to sa môžeš vykýchať....... ;):D
Iwett
03.03.09,12:48
Na to sa môžeš vykýchať....... ;):D
:D:D.Ďakujem za odpoveď, len nemám istotu, že som správne zaúčtovala. Ale asi mi iné nič nezostáva.:)
Zoltán Kovács
03.03.09,12:51
:D:D.Ďakujem za odpoveď, len nemám istotu, že som správne zaúčtovala. Ale asi mi iné nič nezostáva.:)

Bohu žiaľ, MRP takéto úhrady nemá celkom správne vyriešené programovo.

V takýchto prípadoch kontrolujem, len to či suma v peň. denníku je totožná so sumou na výpise.
MiroslavaMagdalena
03.03.09,20:09
Môj postup v MRP JÚ WIN ak uhrádzam zahraničnú faktúru (nie v EUR).

Cez knihu záväzkov urobím úhradu v skutočnej výške. Ak vznikne kurzový rozdiel, tak to dávam ako klasickú uhradu bez zápisu do peň. denníku. A nehlási žiadnu chybu. V PD mám skutočnú platbu, a v knihe záv. mi faktúra nesvieti ako neuhradená.
No dobre , tak teraz neviem , či ja to mám správne , aj keď daňová kontrola nenamietala . Ak mám FA vystavenú povedzme v prepočte kurzom na 5000.- a úhrada o niekoľko dní v prepočte kurzom bude 5.050 .- , tak si zaúčtujem cez knihu faktúr úhradu 5.000 .- a v peňažnom denníku potom ešte doúčtujem ako rozdiel platby 50 .- k vystavenej FA . Teraz ste ma zaskočili , neviem , či je to správne , ale daňováci to pri daňovej kontrole odobrili .
Donda
25.03.09,07:43
Mám takýto problém. Živnostník má vo vystavených faktúrach evidované faktúry aj z r.2005, ktoré boli uhradené vyššou čiastkou. Všimla som si, že tým pádom mi skresľujú ročný výkaz, keďže znižujú skutočnú sumu neuhradených faktúr (pohľadávok). Čo s tými faktúrami? Ako ich môžem zlikvidovať? (MRP JÚ Win)
Donda
25.03.09,09:35
Blbá otázka?!:o
demeter
29.03.09,12:43
Učtujem v MRP JU,nainštaloval som si verziu už na euro,chcem sa spýtať,,pohladavky mi neukazuje za rok 2008,ale mam.Pohladavky si musim dať do vydaných faktur v eurach alebo SK.Dík.
u.erika
29.03.09,13:27
Učtujem v MRP JU,nainštaloval som si verziu už na euro,chcem sa spýtať,,pohladavky mi neukazuje za rok 2008,ale mam.Pohladavky si musim dať do vydaných faktur v eurach alebo SK.Dík.
Keď si mal v knihe vydaných faktúr nezaplatené FA do 31.12.2008, tak tie FA sú tam aj teraz, už Eurách