macahu
06.01.09,19:25
Prosím vás poradte mi - len čo som na nete asi po 3min. sa vypne, znova si otvorím stránku a zase sa vypne, je to na porazenie hlavne ked niečo čítam.., stále sa mi tu zobrazujú stránky, asi prípadné vírusy, kedže tomu až tak nerozumiem mala som ho v oprave a malo to byť v poriadku, ale je to znova. Neviete mi poradiť čo s tým? či znova nainštalovať systém alebo čo...? a z obrazovky sa mi stratilo volume na ovládanie hlasitosti/FN+šípka/ neviete ako to znovu zobraziť, to sa stratilo pri oprave. ďakujem
ivoovi
06.01.09,21:16
Ahoj,
Mozes dat viac info? Vypne sa cely notebook (predpokladam ,ze je to NB) alebo sa vypne prehliadac internetovych stranok, alebo sa NB odpoji od siete(netu)?
Ostatne funkcne klavesi (Fn+nieco) funguju?
Pravdepodobne mas v NB nejaku haved. Mas nejaky antivirusovi program naistalovany?

Ivan
macahu
07.01.09,07:58
ano vypne sa prehliadač stránok /zložka internet/,niečo hladám alebo čítam, vypne sa to znova to otváram..mám antivir.Nod, len som nemala aktualizáciu tak nejaké vírusy sa tam dostali, ale mala som ho v oprave a podla nich to bolo už v poriadku, ale znova to začalo robit aj zobrazovanie stránok typu - dostala si správu, freepaper a pod. tak neviem čo s tým asi budem musieť ho znova zaniesť, ešte mi povedali, že možno bude lepšie celý windows znova nainštalovať nový, má to s tým niečo spoločné?
macahu
07.01.09,08:03
klávesa Fn funguje, ale na ovládanie hlasitosti Fn + šípka sa mi na obrazovke objavilo volume /pridávanie a odoberanie/ a teraz to tam nemám
ivoovi
07.01.09,11:31
Nuz..niekedy nainstalovanie noveho Windows-u, zaberie menej casu ako vycistenie pocitaca od virusov. Preinstalovanim Win dojde k formatovaniu hardisku a tym padom sa odstrania z pociataca aj virusi.
Funkcionalita Fn klaves nie je priamo "vmontovana" vo Windows ,je pridavana roznym softom od vyrobcoch NB aj pre rozne dalsie klavesi. Spravidla bezia na pozadi ako nejaky proces, ktory je u teba vypnuty, alebo sa "bije" s inym procesom alebo ho mozno vypol jeden s virusov.

Ak mas ten servis zadarmo tak ho odnes tam a ak nie tak to urcite zvladnes aj sama. Zaberie to cca 1 hod max 2.
Ak mas rozdeleny hardisk na viac casti tak vsetky tvoje dolezite veci z disku C: skopiruj na druhu cast disku (D: alebo E:). Potom uz len vloz recovery CD/DVD ,ktory mas k notasu do mechaniky a vypni notebook. Po cca 15 sekundach ho zapni a mala by sa rozbehnut instalacia Windows z CD/DVD. (Mozno staci aj restart, ale neviem ci pri restarte skutocne dochadza k odpojeniu RAM od napatia a tym aj odstraneniu virusov z RAM-ky)
Instalacia je takmer bez zasahu a je intuitivna a vsetko co mas urobit sa opyta.

Ivan