Ľuba
02.06.05,08:22
Neviete náhodou, ako je to s DPH pri krádeži mobilu? DPH sa podľa § 53 vracia len pri ukradnutom tovare ? Ďakujem.
Johanka
02.06.05,09:45
Pozri si do zákona o DPH, čo sa považuje za tovar. Vyplynie Ti z toho, že aj mobil je tovar.
Jana Acsová
02.06.05,13:28
Ako si účtoval mobil: modelová situácia 501/3xx - tak čo odvádzať? Už mobil nemáš na sklade. Ja by som odvádzala z "ukradnutého účtu" 112, 132, 1xx atď. t.j. z tovaru (pre účely DPH) ešte nevydaného do spotreby a z odpisovaného majetku pomerne zostatkovej hodnote (tiež ti nechajú odpočítanú DPH z časti, ktorú si už mal na 551 teda v nákladoch, teda v spotrebe "akože". Tak sa postupovalo aj v starom zákone a nemyslím si, že sa v tejto oblasti niečo zmenilo v náhľade na krádež a odvod DPH. V pohode si zavolaj na DÚ, ak si to potrebuješ overiť. S týmto nerobia žiadne drahoty.
Náhradu od zamestnanca nerozvíjam - mala by byť adekvátna spôsobenej škode, t.j. to čo bude na 549 to bude aj na 335 a následne 64x (a teraz aj ja ostanem v utajení.)
Iný postup by bol iba, keby mobil ešte nebol "zaradený do používania" a dlhodobý majetok som tiež naznačila.