lubica53
06.01.09,22:12
chcem si urobiť obchod, v ktorom budem mat didakticke a kreatívne hracky a chcem vediet ci tam mozem predavat aj vlastne vyrobky a co k tomu potrebujem. Dakujem za radu
Dáša_
07.01.09,05:51
chcem si urobiť obchod, v ktorom budem mat didakticke a kreatívne hracky a chcem vediet ci tam mozem predavat aj vlastne vyrobky a co k tomu potrebujem. Dakujem za radu

Obávam sa, že ak by si to chcela deklarovať ako hračky, potrebuješ k tomu skušky. Ešte samozrejme záleží, pre akú vekovú kategoriu tie hračky budú určené.
Myslím, že veľa výrobcov to obchádza tak, že hračky deklaruje ako dekoračné predmety.
lubica53
07.01.09,14:12
a ako dkoračny predmet by to slo? nic k tomu nepotrebujem
tetrisss
07.01.09,18:43
Myslis si, ze na SOI su somari? Hracka je hracka a dekoracia je zase nieco ine, nepamatate si, ako dopadli nafukovacie miminkovske hracky pre "psov"?
Dáša_
07.01.09,18:46
chcem si urobiť obchod, v ktorom budem mat didakticke a kreatívne hracky a chcem vediet ci tam mozem predavat aj vlastne vyrobky a co k tomu potrebujem. Dakujem za radu

Niektoré veci sú na pomedzí - ťažko medzi tým rozlíšiť. ono by záležalo od konkrétneho prípadu.
Ale hrkálka by ťažko prešla ako dekoračný predmet:D

O handrovej bábike by som už napríklad už uvažovala.
lubica53
08.01.09,09:12
Myslis si, ze na SOI su somari?

nie nemyslím. Ja som žiadala o radu. Ale upresním to ide o obchod s kreatívnymi hračkami, ktoré sú určené pre vyššie vekové kategórie a nie pre kojencov takže aj veci, ktoré by som tam chcela predávať by neboli určené priamo na hranie ale na dekoráciu napr. obrazy, magnety, misky, šperky a pod. . Ďakujem
Dáša_
08.01.09,15:35
nie nemyslím. Ja som žiadala o radu. Ale upresním to ide o obchod s kreatívnymi hračkami, ktoré sú určené pre vyššie vekové kategórie a nie pre kojencov takže aj veci, ktoré by som tam chcela predávať by neboli určené priamo na hranie ale na dekoráciu napr. obrazy, magnety, misky, šperky a pod. . Ďakujem

Správne chápem, že kreatívne hračky sú od výrobcov, resp. ich dovážaš zo zahraničia. A dekoračné veci chceš sama vyrábať?
lubica53
09.01.09,08:57
ano
Dáša_
09.01.09,15:48
no minimálne potrebuješ na tieto veci živnosť.
lubica53
12.01.09,07:14
živnosť mam a niekolko rokov uz podnikam a mame dokonca aj vyrobu ale v inom odvetvi. No zial priamo s obchodom ako takym nemam.
Dáša_
12.01.09,16:42
živnosť mam a niekolko rokov uz podnikam a mame dokonca aj vyrobu ale v inom odvetvi. No zial priamo s obchodom ako takym nemam.

Aby sme si rozumeli, potrebuješ živnostenský list na maloobchod a živnostenský list na vyrobu dekoračných predmetov. Neviem, aké presne sú tie dekoračné predmety, ale možno bude treba tých žl viac.