tommygerschi
06.01.09,22:17
Hlavná činnosť je prenájom vianočných stromčekov cez internet. Okrem toho by sme za nejakú cenu ľudom vyzdobovali a aj odzdobovali vianočné stromčeky buď vlastnými ozdobami alebo zapožíčané od nás. Doplnková služba by bola aj vyzdobenie nielen stromečeku ale aj celej firmy, predajne, domova….Cez internet by sme ponúkali aj už vyzdobené stromčeky.

Niečo podobné na Slovensku ale aj na zahraničnom trhu neexistuje.

Stromčeky sú vhodné jednak pre podnikateľov, ktorí nemajú čas vyzdobiť svoje firmy, ale aj pre bežných občanov.:)
Dáša_
07.01.09,05:44
Super. Už len vymyslieť činnosť na zvyšok roka.

mmch, v nejakom časopise som zachytila článok o nejakej "celebrite", ktorá si celý svoj byt nechala vyzdobiť známemu "floristovi", či jak sa teraz po novom aranžeri volajú.

Svojim zameraním by si sa potom mal orientovať na horných 10.000.
ondrejvla
07.01.09,06:13
Mám návrh, čo keby si tieto služby pre "hornú" vrstvu realizoval ako domáci pomocník, včítane kompletnej obsluhy manželky?! Nemyslím tým len nákupy, venčenie psa, upratanie bytu, ale aj spálňové vrtochy a kompletný servis pre rozmaznané a nepochopené polovičky podnikateľov, ktorých spomínaš?!
Obdivujem tvoje nápady, ale ako vidím je tu záujem len o rýchle naplnenie vrecák s čo najmenej potrebným používaním toho, čo k podnikaniu treba - čas, ruky, mozog a financie. Hoci vidím, že nad takýmito návrhmi sa musel aj mozog natrápiť... Prepáč, opäť mi nedalo nereagovať.
tommygerschi
07.01.09,10:38
Mám návrh, čo keby si tieto služby pre "hornú" vrstvu realizoval ako domáci pomocník, včítane kompletnej obsluhy manželky?! Nemyslím tým len nákupy, venčenie psa, upratanie bytu, ale aj spálňové vrtochy a kompletný servis pre rozmaznané a nepochopené polovičky podnikateľov, ktorých spomínaš?!
Obdivujem tvoje nápady, ale ako vidím je tu záujem len o rýchle naplnenie vrecák s čo najmenej potrebným používaním toho, čo k podnikaniu treba - čas, ruky, mozog a financie. Hoci vidím, že nad takýmito návrhmi sa musel aj mozog natrápiť... Prepáč, opäť mi nedalo nereagovať.

nie, nie nejde mi hlavne o peniaze. Chcem aj nejako podnikat a tento nápad som dostal, ked sme odzdobovali stromcek a nam sa nechcelo. TAk ma to napadlo. No povazoval som to za blbost ale kamarat mi povedal ze to mam skusit sem napisat co budete na to hovorit.
Dáša_
07.01.09,18:23
Mne sa náhodou tento tommy páči:D
Vždy sú mi sympatickejší takýt budúci podnikatelia ako tí, čo si chcú otvoriť herňu s automatmi.

je ešte nezaťažený predsudkami, tak možno raz príde na takú vec, ktorá mu naozaj pomôže previesť peniaze od bohatších do svojho vrecka :D

Pridám jeden šialený nápad. Žial, ako ošľahaná zákonmi vidím v tom veľa prekážok. Ale mladý by sa možno do toho pustil:

Uzavretá dráha vedúca cez rôzne prírodné prekážky, na ktorej by si ľudia mohli vyskúšať svoje 4x4 tátoše. Alebo im aj požičať napríklad štvorkolky.

(ano, viem (alebo tuším), čo všetko by za tym bolo. Ale niekto musí byť aj bláznivý.
tetrisss
07.01.09,18:38
Podla mna takato sluzba, myslim tym poziciavanie zivych stromcekov, uz na Slovensku je, nepoviem kde, ale zachytila som to kdesi, jedna sa o kvetinarstvo.
Kazu
07.01.09,18:40
nie, nie nejde mi hlavne o peniaze. Chcem aj nejako podnikat a tento nápad som dostal, ked sme odzdobovali stromcek a nam sa nechcelo. TAk ma to napadlo. No povazoval som to za blbost ale kamarat mi povedal ze to mam skusit sem napisat co budete na to hovorit.

Človek koľkokrát až žasne, keď vidí s čím všetkým sa dá podnikať. Tak prečo nie aj s týmto. Ale chcelo by to viac nápadov, lebo sústrediť sa len na vianočnú sezónu - to je veľa investícií a neistý kšeft. Teda aspoň nejaký ten rok zo začiatku. Slovensko je dosť konzervatívna krajina a novoty sa presadzujú ťažšie. Napríklad v našej rodine by si nepochodil. Manžel by s tým nikdy nesúhlasil :---. Zdobenie stromčeka je jeho parketa. Trvá mu to síce celý deň /stihne pri tom všetky rozprávky, obed aj olovrant a ak by som do toho nešla kibicovať, tak aj večeru:D/. Ale ten pocit, že mi pomáhal pri príprave Vianoc, ten je k nezaplateniu.
Zoltán Kovács
07.01.09,18:49
Mne sa náhodou tento tommy páči:D
Vždy sú mi sympatickejší takýt budúci podnikatelia ako tí, čo si chcú otvoriť herňu s automatmi.

je ešte nezaťažený predsudkami, tak možno raz príde na takú vec, ktorá mu naozaj pomôže previesť peniaze od bohatších do svojho vrecka :D

Pridám jeden šialený nápad. Žial, ako ošľahaná zákonmi vidím v tom veľa prekážok. Ale mladý by sa možno do toho pustil:

Uzavretá dráha vedúca cez rôzne prírodné prekážky, na ktorej by si ľudia mohli vyskúšať svoje 4x4 tátoše. Alebo im aj požičať napríklad štvorkolky.

(ano, viem (alebo tuším), čo všetko by za tym bolo. Ale niekto musí byť aj bláznivý.


Toto už funguje (alebo pred rokom ešte určite fungovalo). Cestou z Petržky do Rusoviec, ako sú tie kopce. Tam chodil môj známy prevetrať svojho 4x4 tátoša. Zaplatil neviem koľko a jazdil asi hodinku. A potom 1/2 dňa si umýval auto, alebo dal si umyť. Tiež za nemalé peniaze, lebo to auto mohlo byť umyté jedine ručne.
Dáša_
07.01.09,18:52
Toto už funguje (alebo pred rokom ešte určite fungovalo). Cestou z Petržky do Rusoviec, ako sú tie kopce. Tam chodil môj známy prevetrať svojho 4x4 tátoša. Zaplatil neviem koľko a jazdil asi hodinku. A potom 1/2 dňa si umýval auto, alebo dal si umyť. Tiež za nemalé peniaze, lebo to auto mohlo byť umyté jedine ručne.e

No jasne, všetko už bolo vymyslene:)))
Jana2004
07.01.09,18:52
Tak priznám, ja si myslím, že je to fajn - takýto druh podnikania. V kruhu priateľov sme to rozoberali práve cez Vianoce, že pokiaľ by takáto služba existovala za rozumnú cenu, bolo by dobré. Veď výzdobou domu exteriéru aj interiéru na Vianoce fakt "zabijeme" kopec času. Myslím, že ani Vy sám ste neuvažoval len nad vianočnou výzdobou, ale myslíte aj svadby, večierky, rôzne oslavy. Nie je to zlý nápad. Držím palce, aby sa Vám darilo. V inej obmene takýto druh podnikania existuje už na Slovensku.Na oslavy manželovej 50-ky som objednala balónikovú výzdobu a zožala obrovský úspech, hlavne keď po polnoci sa pre chlapov stali terčom práve balóniky :)
tetrisss
07.01.09,18:55
Ludia, neblaznite, co chcete potom robit na Vianoce?, ja by som si stromcek nedala zdobit, peciem doma sama a aj ostatok, inak by sa mi to ani neratalo.
Zoltán Kovács
07.01.09,18:55
Dáša_
07.01.09,18:58
Smith, predpokladám, že to su videa z malej dedinky pri SC :D:D

pekne to tam máte - tuším jedna elektráren iba pre vás :D:D:---:---
Zoltán Kovács
07.01.09,18:59
Smith, predpokladám, že to su videa z malej dedinky pri SC :D:D

pekne to tam máte - tuším jedna elektráren iba pre vás :D:D:---:---


Jasné, veď kvôli tomu plánujú znova pustiť V4 v Bohuniciach, lebo nestíhajú vyrábať el.energiu. :D:D:D
Dáša_
07.01.09,19:00
Jasné, veď kvôli tomu plánujú znova pustiť V4 v Bohuniciach, lebo nestíhajú vyrábať el.energiu. :D:D:D

som veru dnes niečo zachytila, že asi zase spustíme :D:D
Johanka
07.01.09,19:30
Super. Už len vymyslieť činnosť na zvyšok roka.

mmch, v nejakom časopise som zachytila článok o nejakej "celebrite", ktorá si celý svoj byt nechala vyzdobiť známemu "floristovi", či jak sa teraz po novom aranžeri volajú.

Svojim zameraním by si sa potom mal orientovať na horných 10.000.
Celebritka si dala nastajlovat vianocnu atmosferu - skoro som to pri telke neprezila od:D:D:D.

V PN som videla na jednom baráku "zimná úschova bicyklov" :).
Dáša_
07.01.09,19:36
Celebritka si dala nastajlovat vianocnu atmosferu - skoro som to pri telke neprezila od:D:D:D.

V PN som videla na jednom baráku "zimná úschova bicyklov" :).

a k tomu letná úschova saní, lyží a bobov:)))
tommygerschi
08.01.09,17:26
Totuo službou by som však začal najskôr v Amerike. Je tam väčší trh a ľudia sú menej konzervatívnejší.
Amucko
22.01.09,13:48
Kreativita sa vždy cení:)Len neviem čo by si robi celý rok, keďže Vianoce sú iba raz do roka
Dáša_
22.01.09,16:19
Kreativita sa vždy cení:)Len neviem čo by si robi celý rok, keďže Vianoce sú iba raz do roka

Nasleduje Valentin, Veľká Noc, Den matiek .... výzdobu moze poziciavat cely rok.
Medzitým je kopec inych akcii, na ktoré treba dekorácie.

Ked vymyslí požičiavanie vianočných stromčekov, pevne verím, že vymyslí aj iné veci.
Možno sú trochu bláznivé a uletené, ale isto príde to pravé orechové.
Amucko
22.01.09,17:59
tak ano máš pravdu je veľa sviatkov, je to celkom dobrý nápad:)Stačí ak si ľudia na takéto služby zvyknú
peter kkk.
22.01.09,20:41
ak to clovek mysli vazne, ma chut a je kreativny, nemusi to byt vobec odveci. hold, je pravda ze slovensko je viacej konzervativne a aj ta, ako ste hovorili, horna vrstva si dava trosku pozor na svoje pribytky a nepusti si hockoho len tak do domu takze toto by som videl ako jedinu vacsiu prekazku. ale je milion prilezitosti na rozne vyzdoby (nielen vianocne), balenie darcekov, priprav akcii atd atd ad lenze musis byt hlavne dobre trpezlivy a odhodlany hlavne na zaciatku pretoze chvilu trva kym si na to ludia zvyknu a ty si ziskas nejaku reputaciu
silviamb
01.02.09,02:08
Totuo službou by som však začal najskôr v Amerike. Je tam väčší trh a ľudia sú menej konzervatívnejší.
Tak mozem potvrdit, ze v Amerike to vobec nie je nova sluzba. Su firmy, ktore sa tym zivia celorocne, ale je to o tom, ze americania su priam posadnuti roznymi sviatkami, takze zdobenie domov, zahrad, recepcii v obytnych domoch aj v hoteloch, vyklady v obchodoch, ... je vzdy aktualne v suvislosti s prichadzajucim sviatkom - Vianoce, Presidents' Day, Valentin, sviatok sv. Patrika, Velka noc, Den vdakyvzdania, Halloween, ....
Aranzerske firmy sa sustreduju jednak na zapoziciavanie veci, ale aj na samotne zdobenie. A zakladom uspechu, ktory si myslim by fungoval aj u nas, je dostat sa do "dobrej" stvrte, kde sa nechce jeden sused nechat zahanbit druhym :)